Skocz do zawartości

Wyzwanie - jakościowy wzmacniacz do dobrego przytupu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, potrzebuję jakościowego wzmaka.

Swego czasu myślałem nad Vr209EVO, lecz niestety on by był za słaby :( ( głośniki mają 175W@4ohm RMS )

Dlatego szukam jakiegoś majętnego wzmaka ( nie za dużego bo przez to odpadł A2, chyba że udało by mi się go upchać ... )

 

Więc liczę na waszą pomoc, bo mi już pomysłów brakło, jeden typ wyleciał ze względu na moc, drugi ze względu na wymiary :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu też miałem podobny pomysł a miałem VR 209 i nie myśląc za bardzo wybór padł na Audison-a Sedici (około 2 x 160 RMS), do zakupu nie doszło ale możesz się za nim rozejrzeć. Swego czasu poszedł na Allegro za 1300 zł. Na pewno jest dłuższy od VR 209 ale nie wiem czy dłuższy od A2.

 

Audison HV Sedici

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - P2EVO, tak dokładnie Xetec :) Osobiście nie lubię amerykańskiego brzmienia, a 2300 mogę podpiąć i może się przekonam, bo wiem kto takowego posiada :)

 

Zresztą na tyle mam włoszczyznę :) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem :P Thunder2300 jest go w stanie rozwiązać, a jeszcze lepiej BT300x2

 

wiesz że nie lubię "hameryki" :P

chociaż BT300x2 faktycznie może by dał radę pod oboma względami.

Ciekawe czym się różni 300x2 od BT Pro 3002 ...

 

To podpinaj i opisuj własne wrażenia :hyhy: .

 

hehe, nie kuś :)

Edytowane przez Hellsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue Thunder to taka edycja specjalna, spotkałem się z dwoma takimi wzmakami, dzięki jednemu jegomościowi :)

75x2 i 150x2 - niestety nie grały pod tym co trzeba, więc nie wiem, jak by się zachowały pod moim systemem :(

Zawsze nie było czasu, albo nie było systemu, bo się składał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szukam i szukam i coś wyszukałem :)

 

mianowicie SS Ref 620.2 - miał ktoś z nim styczność ?

jeszcze znalazłem Ref 500 ze starej serii ... ale nie wiem ile on ma naprawdę mocy ... bo chyba więcej niż te 2x125@4ohm jak podaje producent ?

 

Tylko jak z jakością ... hmmm ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest/było nie tak z poprzednim wzmakiem, że chcesz go wymieniać?

Swego czasu myślałem nad Vr209EVO, lecz niestety on by był za słaby
To niewiele mówi o niedomaganiach zestawu bo przecież sam wzmak nie gra.

Jakie to głośniki, jak zamontowane, jakie auto?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z JL slash 300.2 , a tymbardziej ze mozna go za 500zl wyrwac teraz . Sluchalem wielokrotnie i gra tak jak napisales w temacie . Czy wymiarowo Ci spasuje tego juz nie wiem .

 

hmmm, kolejny wzmak bez przekonania :)

 

A co jest/było nie tak z poprzednim wzmakiem, że chcesz go wymieniać?

To niewiele mówi o niedomaganiach zestawu bo przecież sam wzmak nie gra.

Jakie to głośniki, jak zamontowane, jakie auto?

Pozdr.

 

Z poprzednim wzmakiem - raczej wzmakami :) Za mało mocy ... 2x105 czy 2x117 to jednak daleko do 2x145@4ohm ...

te głośniki tak naprawdę bujać zaczynają się właśnie od tej magicznej granicy.

Są to Emphasery ECP-26XT4 czyli małe zbóje w drzwi.

Jak zamontowane ... - według sztuki CA :P

Auto - chuda blacha czyli japan hatchback :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to Emphasery ECP-26XT4 czyli małe zbóje w drzwi.

Jak zamontowane ... - według sztuki CA :P

Auto - chuda blacha czyli japan hatchback :)

Coraz bardziej przekonany jestem abyś wypróbował jeden z moich typów.

Niestety drzwi w większości japończyków (zewnętrzne poszycia) trzeba usztywniać gdyż blacha jest płaska i cienka i wgina się przy lekkim naciśnięciu palcem przez co cierpi bas.

Co do SS Reference to obserwując amerykański Ebay zauważyłem dziwną zależność :

Starsze wersje Rubicon-a są droższe od porównywalnych nowych ;

Stare używane Rubicony są droższe od nowych porównywalnych mocą ;

Najwyższe ceny osiągają najstarsze wersje Rubicona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Są to Emphasery ECP-26XT4 czyli małe zbóje w drzwi.

Jak zamontowane ... - według sztuki CA :P

Wg. sztuki CA czyli kilkanaście kg mat w drzwiach + mocowanie bezpośrednio do MDF?

Napisz proszę jak masz je cięte i ukierunkowane.

Być może warto dać sobie spokój z tymi jakościowymi wzmakami za grubą kasę i zakupić jakaś 4kan, zmostkować i mieć kilka stówek w kieszeni.

Po co kupować Ferrari do wożenia węgla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steg K 2.02 2x155W 4ohm.

 

mam K 2.01, ale na subie, nie powiem daje radę.

Może faktycznie duet Steg-a będzie ... ale szkoda mi 500.1 ...

 

Coraz bardziej przekonany jestem abyś wypróbował jeden z moich typów.

Niestety drzwi w większości japończyków (zewnętrzne poszycia) trzeba usztywniać gdyż blacha jest płaska i cienka i wgina się przy lekkim naciśnięciu palcem przez co cierpi bas.

Co do SS Reference to obserwując amerykański Ebay zauważyłem dziwną zależność :

Starsze wersje Rubicon-a są droższe od porównywalnych nowych ;

Stare używane Rubicony są droższe od nowych porównywalnych mocą ;

Najwyższe ceny osiągają najstarsze wersje Rubicona .

 

nie martw się Grzegorzu, wszystko w drzwiach jest zrobione na tip top :) nawet wzmocnienie obklejone :)

Co do SS - dlatego pytałem, co te nowe są warte i ile ma staruszek Ref 500 faktycznie, bo po co mam pchać się w nowe ? Raz już się pokusiłem o zakup nowego wzmaka i była to hmmm jak by to powiedzieć - może nie porażka, ale nie sprostał moim oczekiwaniom i od 2 lat bodajże się kurzy ...

 

Wg. sztuki CA czyli kilkanaście kg mat w drzwiach + mocowanie bezpośrednio do MDF?

Napisz proszę jak masz je cięte i ukierunkowane.

Być może warto dać sobie spokój z tymi jakościowymi wzmakami za grubą kasę i zakupić jakaś 4kan, zmostkować i mieć kilka stówek w kieszeni.

Po co kupować Ferrari do wożenia węgla :)

 

Wg. sztuki wykonanie - tzn. maty inside STP ( dzięki jeszcze raz K@mil ), gdzie nie gdzie GMS i parę sprawdzonych patentów typu alu blacha i itp.

jak są ukierunkowane - tweetki na razie wiszą, więc nie są :) czekają na słupki :)

woofery - standard w drzwiach :) + parę sprawdzonych patentów tak samo.

Cięcia - ustawiają się jeszcze :) ale naprawdę mocy jest za mało ... znam te głośniki i wiem co mówię, zresztą w ręce wyglądają jak małe potworki :)

 

Co do Ferrari i mostku - tył już jest Ferrari, HU też nie jest bidny, więc nie mogę przodem sobie zrobić kichy, bo przód to podstawa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooferki to bardziej suby małe niż midrange więc bym się nie bawił w klejenie drzwi matami tylko wrzucił je w komory.

 

Cięcia się ustawiają, tweetery gdzieś się walają ale już wiadomo, że to brak mocy zawinił :)

Jak to mawiał pewien minister w pewnym polskim filmie - "Bardzo Cie polubiłem chłopie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie mówię :rotfl: .

Zapodaj ZAPCO studio 500 ... mam na testy od dzisiaj ranka :ok: ( Bóg zapłać kolejny raz Karolku :D ),( dopiero co wylazłem z fury) wiadomo trzeba NATYCHMIAST sprawdzić.

Ktoś tu pisał o zacnych watach oldowych (małych ale zacnych) ale ktoś pisał o MOCNYCH i zarazem oldowych watach, własnie takowe zapodałem woferom Audiosystem HX165 ...coś jakby ...Feniks z popiołów :super: . Z drugiej strony dołek totalny bo wiem , że zdecydowanie powinienem kupić ten piec :D .

Niestety a może na ...całe szczęście , mój egzemplarz jest nie na sprzedaż :kwasny: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooferki to bardziej suby małe niż midrange więc bym się nie bawił w klejenie drzwi matami tylko wrzucił je w komory.

 

Cięcia się ustawiają, tweetery gdzieś się walają ale już wiadomo, że to brak mocy zawinił :)

Jak to mawiał pewien minister w pewnym polskim filmie - "Bardzo Cie polubiłem chłopie" :)

 

masz gotowy patent na te komory skoro tak piszesz :P ?

Dodatkowo na razie nic nie pomogłeś ... a tylko mieszasz ...

 

Poważnie mówię :rotfl: .

Zapodaj ZAPCO studio 500 ... mam na testy od dzisiaj ranka :ok: ( Bóg zapłać kolejny raz Karolku :D ),( dopiero co wylazłem z fury) wiadomo

 

300X ultra jest już duży 500 pewnie jeszcze większa, niestety odpada ...

 

 

podepne sie do tematu co sadzicie o tych wzmacniaczach?

 

Crunch GP2500D 2500 watts Mono Car Amplifier

4 ohms: 625 watts x 1 chan.

BOSS 3500 W WATT 1 CHANNEL CAR AUDIO POWER AMPLIFIER

RMS POWER, 4 OHM: 1200W

 

oba sa na ebayu 220 euro za sztuke ,

 

temat jest jasny - 2 kanałówka, nie monoblock ... poza tym miło było by jak byś nie zaśmiecał tematu :P Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gotowy patent na te komory skoro tak piszesz :P ?

Patent jest taki, że budujesz możliwie największą, szczelną i sztywną komorę na głośnik i w niej go montujesz. Oprócz tego przydaje się korektor EQ aby wyrównać char. ( ew. podbicia).

Jeżeli to 2way to woofery koniecznie nakierowane (w maksymalny możliwy sposób) na kierowce + korekcja.

 

Dodatkowo na razie nic nie pomogłeś ... a tylko mieszasz ...

Myślę, że już wystarczy doradców nt. jak wydawać cudze pieniądze. Ja tylko mieszam celem zachęcenia do zastanowienia się nad obecnie posiadanymi zasobami i maksymalizacji stosunku efekt/nakład PLN. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...