Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod Vibe BA6


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Jako, że przybyło trochę gotówki zamierzam kupić wzmacniacz na przód. Potrzebuję czegoś z 'jajem' o łagodnej górze. Na wydanie mam do 300zł (max). Moje wymagania to żeby miał 'te' 2x120W RMS. Reszta sprzętu - to co w podpisie. To co udało mi się wynaleźć:

http://allegro.pl/item1161748915_alpine_mrv_f305_v12_w_bardzo_dobrym_stanie.html ALPINE MRV-F305 V12

http://allegro.pl/item1158710997_alpine_mrv_f_300.html ALPINE MRV-F300 V12

http://allegro.pl/item1156966576_audio_system_ads_5004_nie_dls_helix_sony_focal.html AUDIO SYSTEM ADS 5004

no i Philips DAP 650 (za 200zł)

 

Słucham waszych rad i propozycji, pozdro Pany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz dwukanałówki, a wszystkie Twoje typy to czwórki, poczytaj na forum jak się zachowuje wzmacniacz w trybie zmostkowanym. Może lepiej trafić jakieś mocniejsze 2ch jak piszesz z jajem, jakiś ADS, RF. Natomiast jeśli musisz wybrać coś z w/w to polecam Dapa, bardzo mi się podobała gra tego wzmaka i spełnia Twoje kryteria. Może się trafi DAP900? Krążył niedawno po allegro. To już jest mocniejsza 2-kanałówka ;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i Philips DAP 650 (za 200zł)

Tego Ache ma do sprzedania za nieco więcej jak połowa z tej kwoty ;)

 

Z tymi alpinami i philipsami jest jeden problem. Nie za bardzo z tą łagodną górą u nich.

 

 

A może sony xm6020? Na papierze może tylko połowa mocy, ale to dobry piecyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz dwukanałówki, a wszystkie Twoje typy to czwórki, poczytaj na forum jak się zachowuje wzmacniacz w trybie zmostkowanym.

Przecież i tak nie wyczuje różnicy i nie będę miał tego wzmaka na stałe :P

Może się trafi DAP900? Krążył niedawno po allegro. To już jest mocniejsza 2-kanałówka ;)

Wiem, widziałem go, z tuym, że kasy wtedy nie było.. hmm. nie spieszy mi się więc jeśli naprawdę warto to poczekam..

A może sony xm6020? Na papierze może tylko połowa mocy, ale to dobry piecyk.

nie wiem czy podoła, miałem poprzednio Alpine 3544 i może mi być mało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to DAP900 się nie sprzedał na allegro, możesz zagadać do gościa ;)

mówisz o tym? http://allegro.pl/item1097496545_philips_dap_900_gwarancja.html napisałem już do tego użytkownika ;)

 

jeśli go nie będzie biorę dap'a 650 od Ache ;)

Edytowane przez dreadlook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz dwukanałówki, a wszystkie Twoje typy to czwórki, poczytaj na forum jak się zachowuje wzmacniacz w trybie zmostkowanym

 

przepraszam ze sie wtrace ale mogl bys Ty lub ktos inny wytlumaczyc mi w miare przejzyscie dlaczego przykladowo 4kanalowka po 50w na kanal w mostku(mostek 100w) zagra gorzej/inaczej niz 2kanalowka o tej samej mocy na jeden kanal? (100w) zawsze myslalem ze nie ma w tym wiekszej roznicy a 4kanalowke przewarznie mozna taniej kupic. Bardzo prosze o wyrozumialosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej Ci przetwornica w tych 4 kanałówkach będzie siadać niż w tym Keniu ... Jesu wiesz ile to jest 100W rms na 165mm woferki ? Zresztą dając Vibom tyle i tak nie usłyszysz że coś nie wyrabia wzmacniacz , bo ... uszy Ci prześwidruje ten tweeter ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej Ci przetwornica w tych 4 kanałówkach będzie siadać niż w tym Keniu ... Jesu wiesz ile to jest 100W rms na 165mm woferki ? Zresztą dając Vibom tyle i tak nie usłyszysz że coś nie wyrabia wzmacniacz , bo ... uszy Ci prześwidruje ten tweeter ;)

Wiem ile to jest 150W na taki głośnik (miałem alpine 3544) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ile to jest 150W na taki głośnik (miałem alpine 3544) ;)

 

Może wiesz ile jest 150 Wat z tego Alpine ale nie wiesz ile jest np. 50 Wat z innego wzmacniacza. Możliwe, że na zlot wezmę ze sobą jeden ze wzmacniaczy 2 x 50 Wat który zburzy Twój światopogląd w tym temacie :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kopalem wczoraj do pozna i wkoncu znalazlem ale mimo to dzieki :)

 

czyli ja przez to rozumiem ze mimo wszystko sa plusy i minusy mostkow, ale nie rozumiem dlaczego nagle spada impedencja z 4 do 2ohm? np. takie dane znalazlem mojego audio art 140.4 i producent podaje ze przy 4ohm ma 140w?

 

Channel Number 4

 

Power Output @ 4ohm 12,0V 35

 

Power Output @ 2ohm 12,0V 70

 

Bridgeable Yes

 

Bridge Mono @ 4ohm 12,0V 140

 

Load 2 - 8 ohm (stereo), 4 - 8 ohm (bridge)

 

Signal-to-noise Ratio 96dB

 

Frequency Response 2 Hz - 100 kHz

 

IM Distortion (IHF) 0,05%

 

Low level in (RCA) Variable from 200mV to 1,0V

 

Protection Thermal Protection

 

Factory default Crossover Low-Pass: variable from 30 - 200 Hz (Centered 60 Hz)

 

Crossover slope 18dB octave

 

Battery fusing ratings 15A

 

Power Requirement 11 - 16V

 

Stereo separation 60dB

 

R$ 400,00

 

chce docelowo nim zasilic jaki mocny przod pokroju HSK itp, a bez mostka to on nie podola :/

Edytowane przez leonsr60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...