Skocz do zawartości

Radio Alpine z USB


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Torszkę odswieżę temat. Szukam radia niestety koniecznie z USB. Czy możecie mi polecić cos koło 1 tys pln? jak będzie warte zawsze pare groszy dorzuce:) Myslę o Alpine ( 9886r, 9887r odpada z braku USB) bo podłanczałem kolegi radio CDA-117Ri i dzwięk był bardziej dynamiczny w porównaniu do mojego Clariona co mi bardzo odopiadało.

 

Oto mój sprzęt teraz:

Auto - Focus MK1

Radio - Clarion VRX588RUSB

Przód - Helix RS806 + Xetec Gravity T-26 + Xetec X2,

Wzmak - PPI 1000.4

Sub - RF 3PD212

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB dlatego że sporo starszej ulubionej muzy mam w tym formacie, a audio troszke mało a MP3 wygodniej pendrivem przenosić. Pewnie padnie na CDA-117Ri lub 9886r. Tylko czy są pomiedzy nimi jakieś róznice? w wyposażeniu prezentują się podobnie. JVC KD-SH1000 nie pasuje mi ze względu na to że ma USB w przednim panelu, zdecydowanie wole z tyłu. Już dwa pendrive sie uszkodziły mówiac delikatnie:)

Prawdopodobnie jakby Alpine było to dokupie z czasem procesor dzwieku, ale czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie szukam na stronie alpine ale nie piszą o 117 aby miało procka. Jedynie można dokupic. Rozważam pomiedzy 117 a 9886 bo ciekawa oferte używki dostałe, ale chyba dołożę i zakupię 117.

 

 

Mam podobny problem co Ty, z tym że ja czekam do stycznia na przypływ gotówki. Pod uwagę brałem jeszcze Clariona DXZ788 - przegrał u mnie tylko i wyłącznie brakiem gałki ;) Wziąłbym 9887r ale zależy mi na usb, a z dopłatą do usb się kompletnie nie opłaca dlatego ja prawdopodobnie wezmę 9886r i jak będzie mi mało to dokupię procek. Z tego co się dowiedziałem jaka jest różnica między 117 a 9886 to nie różnią się niczym poza kolorem, nawet z poziomu CDA-9886R jest więcej funkcji muzycznych niż z CDA-117Ri.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi czy mógłbyś napisać coś wiecej co rozumiesz pod pojeciem procka? sadzę że moja wiedza jest zbyt mała:)

Auto - Focus MK1

 

jak kolega wie więcej o różnicach, chętnie poczytamy.

 

To może zanim zaczniemy pisać elementarz, koledzy wypowiedzą się co to dla nich jest procek ?

Jakie cechy powinno spełniać źródło , aby uznać że zabudowane w nich funkcje , pozwalają na stwierdzenie, że mamy do czynienia z czymś więcej , niż z niemodyfikowanym przekazem sygnału ?

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne jednostki mogą posiadać układy które w dość istotny sposób modyfikują lub korygują brzmienie. Ale układy typu EQ , czy nawet filtry pasmowe , to chyba zbyt mało aby nazwać zestaw tych funkcji procesorem .

Wydaje się, ze dopiero funkcje pozwalające na ingerencję w sygnał w domenie czasu , daje przepustkę do takiego stwierdzenia. Kiedyś używano też układów DSP do symulacji akustyki różnego rodzaju środowisk akustycznych ( stadion , klub jazzowy , czy innych ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem manuala w łapie ale to radio po poczytaniu na szybko kilku stron z jego opisem posiada "czasówki"* i filtry HPF i LPF ale po podpięciu PROCA dopiero dołącza się "zwrotka" i można mieć kalibrację "automatyczną" , no i wyczesany korektor ;)

 

*wyczytałem na jednej stronce że bez PXA jest tylko regulacja czasu w sekcji suba ..ale to chyba tylko chochlik na tej stronie zadziałał ;) Trzeba więc ściągnąć manuala i po bólu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem manuala w łapie ale to radio po poczytaniu na szybko kilku stron z jego opisem posiada "czasówki"* i filtry HPF i LPF ale po podpięciu PROCA dopiero dołącza się "zwrotka" i można mieć kalibrację "automatyczną" , no i wyczesany korektor ;)

 

Tak wiec dla 117 zewnętrzne urządzenie może być rozwinięciem ( uzupełnieniem ) funkcji podstawowych zawartych w odtwarzaczu .

Dla 9886 dopiero przypięcie zewnętrznego urządzenia stwarza takie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...