Skocz do zawartości

Kilka prostych ale waznych pytań ^^


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze nie potrzebnie prosilem o zamkniecie mojego starego posta ^^, ale do rzeczy. Postanowilem ze wydam na to car audio 1700zl ale za wszystko lacznie z wygluszeniem i kablami.

 

Tutaj mam pierwsze pytanie. Patrzylem troche po allegro i nie wiem jakie maty kupic, podobno app nie sa najlepsze, za to stp troche drogie ^^. Wiec pytanie: Maty APP wystarcza mi jak na poczatek ?? ile musze ich kupic zeby wygłuszyc drzwi przednie w golfie III ??

 

Jesli chodzi o drugie pytanie to pomyślałem sobie czy moze lepiej kupic nieco gorsze radio i wzmacniacz, a za to lepsze glosniki np takie "Morel Tempo 6". Co o tym myslicie ??

 

3 Pytanie. Za 100zl kupie kable to mojego nagłośnienia ?? Z jakiej firmy szukac ??

 

4 Pytanie. Duzo osób poleca wzmacniacz Sony xm 10020, chce takiego kupic tylko nigdzie nie moge go znalezc :/ Moze wy macie jakies dojscia do takiego sprzetu ??

 

5 Co sadzicie o radiach Pioneer DEH-50UB lub DEH-P80MP

 

 

TO tyle :) z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1

wg mnie na matach nie ma co oszczędzać...ja bym montował pomimo wszystko STP ale to moje zdanie i nie chce mi się pisać dlaczego tak myślę bo kolejna wojna na forum gotowa :P

ad.2

system zagra tak, jak najsłabsze jego ogniwo, więc jeśli nie zasilisz dobrze lepszych głośników to i tak lepiej nie zagraja, druga opcja to wymiana w przyszłości wzmaka na lepszy :wink:

ad.3

sporo o tym było...wystarczy poszukać

ad.4

-

ad.5

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygłuszenia APP na pewno na początku wystarczy jeśli zrobisz to solidnie i na pewno będzie lepiej niż było ale w przyszłości i tak będziesz je zdzierał i nakładał inne ,,lepsze" maty zatem warto się zastanowić czy chcesz robić to dwa razy ;)

 

Co do lepszego przodu i gorszego źródła i pieca to w cale na dobre to nie wróży, zestaw zagra tak jak najsłabsze jego ogniwo... Nie lepiej na początku kupić dobre źródło i poczekać później na te Morelki i jakiś piecyk pod niego>?

 

Za 100zł kupisz zasilanie Dietza i zostanie na głośnikowe a jeszcze sygnał potrzebny.

 

Co do XM'a to nie ma on filtrów zatem potrzebne były by ci w radiu. Hmm ja bym jakąś V12stkę wcisnął zamiast niego.

 

Co do Pionków to jakoś nie mam przekonania do tego producenta.. Alpine, Clarion i Kenwood mi najbardziej przypadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ^^ ale ja nie slyszalem zadnych z tych glosnikow to jak mam sam podjac decyzje.. no ale zdecyduje sie chyba na R6A bo jakos nazwa mi sie lepiej podoba (?)

 

A tych mat ile kupic zeby dobrze wykleic drzwi ?? GMS maja wymiary 100x50, tak na oko wedlug mnie wejda z 4 arkusze + jakies 8 mat APP. Dobrze to kminie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchales i za pomoca naszych uszu nie posluchasz , zawsze bedzie to zakup w ciemno bo kazdy ma inny gust.... co do mat to proponuje dosc dziwny i radykalny sposob a wiec tak: Bierzesz miarke i idziesz do samochodu , otwierasz drzwi mierzysz wracasz do domu korzystasz z wiedzy z podstawowki , metoda ciezka to wykonania ale gwarantuje spora dokladnosc :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką matą: Dynamat Najlepsze Maty na Rynku Warszawa od SS !!! przykryjesz całe drzwi (w samochodzie 5 lub 4-drzwiowym, nie wiem czy w 3 lub 2-drzwiowych też obejmie). Podałem jako przykład, żebyś wiedział jaki ma być wymiar (czyli mniej więcej 45 x 81 cm). Podstawa to dwie takie maty (do zrobienia komór zamkniętych z drzwi) na parę drzwi a najlepiej 4 (na wewnętrzną stronę blachy). Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie smiac lub nie ale czasami mozna podjac probe naprowadzenie kogos na samodzielne myslenie , wystarczy zmierzyc dodac 5-10% jako margines bledu i wszystko , jakie glosniki wybrac tu trzeba posluchac na forum jedynie staramy sie podac liste modeli ktore warto posluchac i nie jest to lista zamknieta na zasadzie 3-4 modele sa dobre i trylko je kupuj tylko podawane sa takie z ktorych dla chcacego nie ma problemu z dostepnoscia ale oczywiscie mozna by podac kolejne 10-15 modeli ktorymi warto sie zainteresowac , kupujacy ktory nie ma czasu , chceci lub mozliwosci posluchac jakiego kolwiek modelu musi kupic kierujac sie szczesciem...

 

Gotowych odpowiedzi nie ma warto natomiast poszezyc wiedze w inny sposob niz tylko czytajac gotowe odpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to żebyś nie pytał o nic więcej, tylko do niektórych rzeczy trzeba dojśc samemu (lub doczytać bo takich- lub podobnych- tematów są już setki). Sam staram się zadawać jak najmniej pytań a jak najwięcej wywnioskowywać samemu-i uwierz, to działa :D

 

Jeśli chodzi o maty to 4 GMS'y wystarczą na drzwi - czyli 8 na parę. Chyba że chcesz wygłuszyć byle jak i byle taniej..

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko ostrzy gore jak wiadomo specyfika i tweetery w obu zestawach tak samo :) do 1400 zł

 

Radyjko może być ta 9812rb cos kolo 500 zł swoją sprzedaje ;D tanio

Głośniki Może hertze hsk

i wzmacniacz Sony xm10020 (takie moje zboczenie do xm-ów ;))

 

Myśle że takie połączenie zadowoliło by cie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...