Skocz do zawartości

Róźnice między nowym a starym hertzem hsk


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

natomiast wyprzedają teraz stary model po 549zł

Nawet taniej można nówki wyrwać: NOWE HERTZ HSK 165 najwyższy model GWARNCJA !!!

 

Co do samych różnic to ja słuchałem tylko starszej wersji a nowszej jeszcze u nikogo nie widziałem, więc nie porównam.

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe HSK to dosłownie suby w drzwiach, stare to też niezłe kicki, ale raczej twardsze granie reprezentują. Duze zmiany zaszły jeżeli chodzi o tweeter, którego ja bym nazwał stonowanym i dużo bardziej detalistym od starego. Nie mniej jednak jeden i drugi zestaw powinien dostać prawdziwe 120 rmsu zeby pokazał na co go stać. Stare HSK wyprzedają po 459 zł. Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(120 rmsu mowisz? mi przy 80 licze tyle bo mam 20A w AS Twister teraz) wpiete glosniki graja juz glosno i zaczyna sie robic przester na wooferze cos ponad ta granica powiedzmy. Teraz graja pod Stegiem K2.02 i tak naprawde to nie wiem ile dostaja do przesterow wiec gram znacznie nizej zkrojonym wzmakiem ale mam to co chcialem ew. moze niech mnie ktos doedukuje jak powinienem potraktowac swoje Hertze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz pozwolilem sobie od 80 w gore bo jak ktos tutaj juz napisal to male subwoofery ale wtedy nie mozna im mocno dac kopa wiadomo. obecnie laduje od 80 jestem zadowolony, kick sie tam lapie w tym pasmie. wczoraj identyczny zestaw zamontowalem w Hondzie Civic 5gen ale ze wygluszenia ona jeszcze nie zaznala to efektow mozna bylo sie spodziewac odrazu. Cale furtki brzeczaly na potege, szczegolnie zamki czy inne elementy ruchome.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj HSK od początku istnienia były wymagającymi głosnikami jezeli o aplikacje chodzi. Porządne wygłuszenie dobrymi matami + spray sinuslive na ruchome cięgna itd + GMS minimum 02 na tapicerke i to zaczyna być idealny domek dla tych wooferów ;) Ja je kumplowi pociąłem na stegu 120.2 za pomocą AQXM od 120 Hz w górę. W tak przygotowanych drzwiach na prawdę głosniki nie mają absolutnie żadnych problemów z przeniesieniem tego pasma "na odpowiednim poziomie wykopu" praktycznie w każdych kawałkach.

Ciekaw jestem jakby to poleciało na mocniejszym wzmaku. Ide o zakład, że zniosą dłuższe pałowanie ze 160 RMSu. Ciekaw także jestem czy hertz wypuści wersje 3 way :D

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat. Aktualnie mam esprity e136.

do wyboru

stare HSK (dobra cena)

nowe HSK - czy warto ?

dego po650 za 7stów

 

i co tu wybrać ?

 

Od strony radiowej i mocowej uciągnę spokojnie każdy z w/w zestawów :-)

Edytowane przez fellowes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem na początku roku. Wybrałem DEGO. Dlaczego? Chyba tylko dlatego że nie ma ich w każdym sklepie :) Graja pod Stegiem K2.01 i po wygrzaniu naprawdę dają radę (ale graja neutralnie). Ale jak to bywa w CA teraz jak już z przodu mam wszystko porobione to mam już propozycje po testować kilka innych zestawów. Stara wersja Hertzów mi się nie podobała - słyszałem to pod Carpower - może dlatego. Edytowane przez Dreamerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graja pod Stegiem K2.01 i po wygrzaniu naprawdę dają radę (ale graja neutralnie).

 

:przestraszony:

 

No teraz to zes panie pojechal. Dego pod Stegiem to byly istne pily na gorze jak dla mnie. Aczkolwiek gra wooferkow byla calkiem fajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dego PO650 ostrzy górę i to dość znacznie. Co prawda daleko im do piłowania jakie reprezentuja hertze ESK z ET20 na pokładzie ale jest to uciążliwe.

Niedawno poszły z 3 nowe zestawy SP 650 w granicach 700 zł - BARDZO godne rozważenia. Problemów z ostrym tweeterem to ten zestaw nie ma raczej.

 

TomoMadej dzięki za wskazówkę, cenowo w miare stoją :) Zapowada sie bardzo mocny 3 way od Hertz-a.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakby to poleciało na mocniejszym wzmaku. Ide o zakład, że zniosą dłuższe pałowanie ze 160 RMSu.

Niektórzy mieli okazję posłuchać u mnie hsk pod alpine 3545 :P Znoszą pałowanie i to ostre :P Kiedyś z zola w nocy testowaliśmy chyba jedne kawałek z płytki ACDC, było OSTRO i tylko raz 'poczułem' w nich cewki xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy nowe hv-ki da radę upchnąć w furtkach astry g bez przeróbek? Obecnie mam esk i nie było problemu z montażem, ale chcę je na tył wrzucić a na przod hsk. Pomoże ktoś czy to będzie lepiej grało - suba już wyrzuciłem, potrzebny bagażnik, dlatego chce tył zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja domu dla nich jeszcze nie zbudowalem ale planuje w nastepnym aucie bo teraz to bezsens tlumic cos co zaraz sprzedam a i tak tego nikt nie bedzie chcial, bo po co mu kupa mat jak bedzie chcial serie miec. wiec chyba pozostane przy stegu bo mi sie wydawalo ze dam mu 100 to sie zaplacze ale jak mowisz ze wiecej mozna, ja nie chce zajechac tylko dobrac do niego wzmaka jesli ten k2.02 jest mu za mocny to po co sie ma marnowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle opini co juz sluchalem odnosnie tych dwoch modeli co podales Gilotyna to sprawe stawiaja jasno, R6A mocny dol nie najgorsza srednica tweeter nie ciekawy, HSK basowiec z dolu ( ktos juz napisal ze dobrze wygluszone furtki = subwooferki, nie mam tak ale bas+kick jest spoko), srednica mowia podpobnie, gora znacznie lepsza i detaliczna. Roznica wystepuje u dolu pasma i tutaj chwalilo sie R6A za ich zachowanie tam. Szczerze sluchalem R6A i HSK nowego, dla mnie akurat za krotko aby zdecydowanie wybrac zwyciezce ale pozostaje przy HSK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...