Skocz do zawartości

Nie duży sub do 500zł


rainer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje nie dużego suba z głośnikiem 25cm lub 30cm do 500zł. Nie dawno kupiłem JL'a 150W rms ale jak podłączyłem pod piec kolegi to okazało się że nie działa (sprzedawca oddal mi siano) więc mogę kupić inny.

A więc tak: radio: Pioneer avic F900bt, przód: rainbow slg, wzmak (jak przyjdzie...) Fujitsu TEN alpha (4ch) 250W RMS w mostku. Słucham raczej szybszej muzy typu pop, dance, czasami techno i muzyka z radia FM. Poprzednio miałem JL ale nie wiem nawet jak grał więc nie mam porównania. Sub może być nowy lub używany, dla mnie to obojętnie, byleby był sprawny. Chciałbym żeby był w miare szybki i miał dobre " zejście" tzn. żeby czasami zatrząsł karasoerią. Auto to nie wielki hatchback więc w grę wchodzi skrzynia zamknięta. Jeżeli jest jakiś głośnik 20cm który spełnia powyższe kryteria to też może być, po prostu się nie znam. Cena 500zł na głośnik ze skrzynią. Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez rainer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale tak ja pisałem to już będzie koszt powyżej 500zł, a dla mnie im taniej tym lepiej...

 

Jeżeli chodzi o skrzynie to myślę ze taka :http://allegro.pl/item1097003237_skrzynka_rockford_fosgate_p1s410_warszawa_od_ss.html

byłaby dla mnie w sam raz (chodzi o wymiary i że jest ścięta z tyłu i przodu) i z tego co piszą w aukcji ma 17L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilu ...testowałeś ?

 

IT dusi się w closedzie i na pewno 150 W to przymało dla 10" dla dobrze pojmowanej kontroli.

Jeżeli chcesz dobrze zaaplikowac MDSa 10 to potrzebujesz jakieś 30-35 litrów a to spora klatka :rotfl: .

Jeżeli ma być malusie i ładnie grać to Audiosystem HX08 ma aż :suchy: 20 cm i w okolicach 12-15 litrów closeda robi sie z niego ...niezły diabełek, powaznie się zastanawiałem czy nie kupić do ...składu ale ...kasi zabrakło.

Ostatnio był na Allegro za bodaj 360 zł.

 

Plastikowego RF należy słusznie...odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest taki Audiosystem jak zaproponował Wasylwek: http://allegro.pl/item1159218462_audiosystem_hx_08_sq_obudowa_gratis_od_caconcept.html

tylko skrzynka ma 8 litrów i nie wiem czy nie jest czasem troche za mała...

Stanec masz rację mogę kupić sam głośnik Helixa W8 jest nawet na allegro, tylko teraz nie wiem który lepszy: AS czy Helix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to Ty jesteś ten rainer z elektrody co miał Dotechy i VR 209, ale jeżeli tak to zapewne wiesz, że żeby coś wybrać pod swój gust trzeba tego posłuchać bo Morele mimo, że dobre głośniki to Ci nie przypadły (swoją drogą jak Ci się podoba granie tych Rainbow SLG?). Tak samo jest z subem, najlepiej jest odwiedzić jakiś spot lub zakład CA lub po prostu wybrać któregoś z nich i jak nie będzie pasował to sprzedać i kupić następny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Stanec to ja. Powiem Ci że bardziej odpowiadają mi SLG a nie są jeszcze rozgrzane...Morele pod po vr209 były jak dlamnie za spokojne, teraz slg grają pod vr-em i jest super, ale zmieniam audisona na Fujitsu bo jest 4ch.

Pomyśle o tym co napisałeś, ale raczej nie mam możliwości odsłuchu subów które pojawiają się w tym poście. Jedyne jakie mogę odsłuchać to Rockfordy, Hertze, jbl, i cyba jeden mb quart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8l to zalecana objętość netto dla closed przez producenta.

Głośnik gra trochę twardo, nie każdemu musi przypaść do gustu(mnie bardzo). Ogólnie ambitny głośnik, dobra opcja za tę cenę.

 

 

Potrzebuje skrzyni zamkniętej a nie B-R

A co złego jest w BR, skoro i tak tak skrzynka jest niewielkich rozmiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...