Skocz do zawartości

Kompletowanie car audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Juz dosc dawno temu pisalem tutaj poniewaz chcialem w mojej audi 80 polepszyc dzwiek. Jednak moje plany nie wypalily poniewaz kasa poszla w cos innego :)

 

Jednak teraz zamierzam znowu zrobic sobie w samochodzie jakis lepszy sprzecik do grania.

Popatrzylem troche po allegro... jednak sam nie wiem czy to bedzie dobry wybor. Do wydania mam 1200zl (maksymalnie 1500 ;D )

 

No i myslalem zeby kupic takie sprzeciki

 

Radio : Alpine x300/311 mysle ze za 500zl uda mi sie takie wyrwac

Wzmacniacz MRV-T505 v12 kolo 300zl

Glosniki przednie + tweetery z zestawu VIBE BLACK AIR 6 350zl

Skrzynke sobie sam zrobie a zasile ja glosnikiem INFINITY REF 1260W - 30 CM 260zl

 

To by bylo tyle na sprzet grajacy, nie wliczam w to kasy na wygluszenie i okablowanie ;p to juz swoja droga.

 

Co o tym myslicie ?? zalezy mi na basie ^^ ale chyba za malo mam sopranu ?? co byscie radzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x alpine i blackair6 a Ty piszesz, że góry może brakować...jeszcze będziesz szukał ulgi od niej przestawiając zwrotnice na -6db :P

a ja bym zmienił sterowanie na coś łagodniejszego :wink:

Edytowane przez michas82lca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnich też Ci starczy.Montuj sprzęcik ale wstrzymaj się z subwooferem.Jak wszystko będziesz miał podłączone to podjedź do jakiegoś sklepu/zakładu i podłącz kilka subwooferów.Będziesz wiedział co kupić.Może ten wzmacniacz sobie nie poradzi z tym głośnikiem...i co w tedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej od razu pomyśleć nad rozłożeniem instalacji na dwa etapy? Najpierw przód porządnie ogarnąć a później, na spokojnie zająć się niskimi tonami...jak kaski troszkę przybędzie... wg mnie lepsza opcja niz średniej klasy niedowatowany głośnik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to zależy do jakiej muzyki...do elektronicznej chyba nic w tych pieniądzach lepszego nie dostaniesz...generalnie ten zestaw Vibe gra nawet fajnie. Jeśli uda Ci się znaleźć Vibe SE-K60 to polecam również, dźwięk niewiele się różni ale powinny być sporo tańsze (SE-K60 to poprzednik BlackAir6).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malopolska, no lacznie chce wydac jakies 1500zl zreszta juz pisalem... Wiec mozesz sam rozdzielic ile kasy w co wydac ^^ oprocz radia bo tego alpina chce kupic xD

 

W muzyce szukam glebokich basow ;p a jaka muzyka to pop,techno i hip hop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale padam ze smiechu jak slysze ze ktos w muzyce nie szuka nic innego jak glebokiego bassu :przestraszony: Kiedy ludzie sie naucza ze te same prawidla co sa w Home audio istnieja w Car Audio czyli dobre stero a nie tylko dudniaca tuba w bagazniku...

 

 

Czyli po odjeciu alpine zostaje ci 1000zł troche nie wiele jak sie oczekuje duzo basu ladnie grajacy zestaw to nic trudnego ale cos do dudnienia po odjeciu zestawu odseparowanego ktory juz wybrales pozostaje 700zł na suba i wzmak o wygluszeniu chyba nawet nie ma co mowic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrób trochę inaczej. masz do wydania mocno ograniczoną kwotę, a 1/3 z tego chcesz przeznaczyć na samo radio. Może zaoszczędź trochę na radiu i kup cos co ma trochę mniej bajerów a gra co najmniej tak samo dobrze..do 400zł kupisz spokojnie w miarę dobre nowe radio, albo bardzo dobrą używkę..a te 100zł dołóż do reszty sprzętu. Jeśli chcesz mocnego basu, to zrób porządny przód i zasil go dobrze. Kup może na początku radio, głośniki przednie i wzmacniacz który porządnie je zasili, a później dopasuj do tego suba i kup drugi wzmak do niego.

No i licz się z tym, że przygotowanie drzwi pod głośniki to ok 300zł (wygłuszenie + ewentualne dystanse), okablowanie do wzmaków to ok 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bas z samego przodu to standardowo w grę wchodzą używane zestawy: DLS R6a i Hertz HSK, dobre wygłuszenie i montaż i na brak basu nie będziesz narzekał, wiem, bo słuchałem i R6a i HSK. Do tego piecyk, który jakoś to napędzi to np. Sony XM 10020 lub np. Alpine 3539 ze starej dobrej i dosyć taniej serii (piecyki w granicach 300-400 zł). Na początek to powinno Ci wystarczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG... nie chodzi mi o sam bas... pytaliscie sie czego oczekuje od sprzetu, to napisalem ze chcialbym miec fajny bas, wiadomo ze reszta tez musi ladnie grac a nie tylko bum bum bum. Co mialem odpowiedziec ze na wszystkim mi zalezy ?? takie rzeczy tylko w erze

 

Radio moze byc inne trudno ^^ szczerze to wybralem je poniewaz ladnie wygladalo :) Mozecie zapodac jakies fajne egzemplarze z radyjek :)

 

Na poczatku kupie chyba same glosniki na przod + radio i wzmak, pozniej pomysle o skrzynce jakiejs.

 

Jak juz pisalem, wygluszenie i sprawa montazu to juz osobny temat, i kasa sie na to znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz każdy ma własne odczucia i co dla jednego jest za dużo basu , to dla drugiego może znaczyć ... nie ma go wcale !

 

 

Widziałem wczoraj za 500zł komplet chyba nówek R6a , radyjko używka drugie 500 i masz jeszcze te 500zł na wzmacniacz.

 

 

PS: w audi 80 to chyba będzie solidna rzeźba z drzwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmialo jak czepialstwo poniewaz dla mnie licza sie inne dzwieki i pytajac mnie o preferencje dzwiekowe nie uslyszysz "głeboki bas" tylko w mozliwie naturalna gora detaliczna i ciepla gdzies posrodku zeby te wymagania sie spotykaly srednica wysunieta przed szereg zdecydowanie kick bas twardy sub bas punktualny szybki tez twardy , a ze ciezko to miec to inna sprawa , przyczepilem sie bo dla mnie taka wypowiedzx ( głeboki bas " jest na zasadzie jakiej muzyki sluchasz - glosnej , czego szukasz w samochodzie - predkosci , czego oczekujesz od dzwieku - duzo basu

 

 

 

Ale nie wazne....

 

 

Budzet jezeli odpuscisz sobie subbas masz nie najgorszy a nawet idac bezkompromisowo naprawde fajny , w twoim przypadku napewno nie bedzie mowy o bezkompromisowym podejsciu do sprawy ale czesciowo mozemy o to powalczyc wybierajac jak najwiecej sprzetu z pomiedzy uzywek i szukajac okazji ( wczoraj Hertz HSK poszly w stanie igla za 400zł ) kilka dni temu poszed kenio 500F ktory swoimi 4 kanalami by zasilil przod jak i suba jezeli testy nie klamia a poszedl za 400zł ) Radio nie wiem czy jeszcze kolega stanec ma swojego kenia tez chcial okolo 400zł i wylapujac takie klocki wydalbys 1200zł i nawet na suba by zostalo ( za 350zł byl nowy audiosystem SQ 8' ;) ) I juz by bylo fajne granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Kenwood poszedł już do brata :zdrowko: Co do tego, że chcesz bas ale resztę pasma też to te co podałem czyli R6a i HSK są w ogólnym zarysie ok, z tym, że w nich jest generalnie ten dół pasma jeden z lepszych w tym przedziale cenowym :ok: Najlepiej jest posłuchać przed zakupem np. na jakimś lokalnym spocie. Napisz skąd jesteś to Ci ktoś napisze gdzie możesz się na spota załapać :)

 

Jeszcze dodam do zestawu Morel Tempo 6, ma takie jeden chłopak z warszawskich spotów i tam też na bas nie można narzekać. Reszta pasma tez jest ok, w porównaniu do R6a to według mnie bardziej spokojna góra pasma, taka ciepła a w R6a bardziej szczegółowa i trochę bardziej ostra.

 

 

Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze... wiecie jak to jest jak sie ma w aucie glosniki na desce z tylu sony xplod za 160zl i jakies cieniasy z przodu, dlatego duzo nie wymagam ^^ nie wiem czy z taka gotowka w ogole mozna miec wymagania xD Ale wiecie... chcialbym miec jakis fajniutki basik.

 

Druga sprawa... boje sie kupowac uzywek glosnikow bo moga byc juz wytyrane i chyba wolal bym te 100zl dolozyc

 

A auto to juz nie audi 80 bo je sprzedaje i kupie cos nowszego. Pewnie pomyslicie "debil auta jeszcze brak, a car audio sklada" hehe. Ale wiem ze auto kupie, a sprzecik audio musi byc, i zaczne juz kompletowac klocki, bo moga sie okazje jakies trafic fajne.

 

Co do muzyki to chcialbym zeby takie dyskotekowe muzy fajnie brzeczaly, remixy discopolo, pop, i techno to na tym mi najbardziej zalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze post pod postem, ale nie widze opcji edytuj o.O moze to po tej herbatce goralskiej

 

No wiec tak ;P

 

Niedlugo wyplata, wiem jak narazie jedynie jakie glosniki kupic ;p Wybiore z tych hertz esk albo R6A

 

Teraz radio... nie wiem czym sie kierowac przy kupnie jego. Napewno radio kupie pierwsze i bede czekal na okazje jakas. Jak mozecie to zapodajcie jakies fajne udane modele uzywane tak do 450zl. W sumie to nie zalezy mi na jakis bajerach typu BT i z wygladem tez sie pogodze, radio ma grac nie wygladac. Będę wdzięczny :)

 

No i wzmak. Tutaj tak samo jak z radiem, nie wiem czym kierowac sie w wyborze i na co zwracac uwage. Ze wzmakiem poczekam jeszcze troche no i kupie jakas uzywke ;p

 

 

Z gory wielkie dzieki :D juz sporo pomogliscie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...