Skocz do zawartości

Problem, nie spełnia oczekiwań ;/


zyga33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jakiś czas temu męczyłem Was z doradzeniem sprzętu do BMW x5... Zrobiłem juz instalacje. Stanęło na Helixach RS6.3 na przód, subie Focala 21WX. Wzmaki to Helix a4 i a2, a jednostka sterująca to Kenwood 8220BT.

 

 

Po wyrególowaniach stwierdzam ze woofery nie dają rady ;/ A sub zwyczajnie zniknął... Dla Helixów wielki plus z tego zestawu za tweetery i midy. Ale reszta koneicznie do wymiany.

 

Popełniam jakis błąd przy regulacji czy te woofery nie dają rzeczywiście rady? A może wzmaki grają flat?

 

Możecie poradzić na co wymienić te woofery i suba? Słucham głownie Pop, HH i Rock...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fakt, bez posłuchania ciężko doradzić... w domu słuchasz sprzętu na wyłączonym "konturze" ("loudness"), korektor w domu masz na 0? wiem po moich znajomych ze przyzwyczajeni są do podbicia niskich i wysokich przy lekko wyciszonym paśmie średnim. Nie gniewaj sie za te pytania ale poprostu ostatnio zauważam u ludzi swoiste maniery słuchania i jak wchodzą do mnie do pokoju to mowia ze basu nie ma i "syk jakiś cichy" na co odpowiadam, że to wykonawca i realizator decyduje o głośności i natężeniu dźwięków. Jeśli oczywiście to nie przyzwyczajenia słuchowe to wybacz mi mojego posta :) Edytowane przez valenti.no
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz gdzie masz zamontowane glosniki, albo najlepiej zrob zdjecia

 

i jeszcze jedno, kto Ci polecil 8" do hh i popu

 

 

A kto powiedział że 8" nie sprawdzi się w takiej muzie?? Kwestia doboru paczki, strojenia, zasilenia tego odpowiednio....

 

Moim zdaniem to albo kolega daje tak w palnik że wszystko wysiada albo poprostu jest babol w instalacji/montażu/strojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak chyba zwyczajnie przesadziłem z mocą...

 

Woofery wysiadaja ale sub jakos ogarnąłem. Suba podpiałem pod jeden kanał w a4 i pięknie gra :) A4 teraz ciagnie wszystko i jest chyba najlepiej jak do tej pory.

 

Czy jest taka mozliwosc aby sub odstawał za duzo mocy i przez to do dupy (cicho a potem harczal) gral?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X5 BMW robi subwoofery chowane w boczek na JL 10 lub chyba 12 W1. Oryginał kosztuje dużo i nie gra porywająco ale jest dobrze wkomponowany. Podejrzewam, że Mehow zrobił by Ci za 30% ceny lepszy subwoofer w to miejsce (Michałku bez nerwów znam cenę katalogową tego ustrojstwa :rotfl: ).

Co do gry przodu niech to sprawdzi ktoś kto się na tym zna.

Edytowane przez Grzegorz1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak chyba zwyczajnie przesadziłem z mocą...

 

Woofery wysiadaja ale sub jakos ogarnąłem. Suba podpiałem pod jeden kanał w a4 i pięknie gra :) A4 teraz ciagnie wszystko i jest chyba najlepiej jak do tej pory.

 

Czy jest taka mozliwosc aby sub odstawał za duzo mocy i przez to do dupy (cicho a potem harczal) gral?

 

hmmm.... to jak miałeś suba podpietego pod A2 a teraz masz pod jeden kanał a4 i lepiej ci gra to..... oddaj furę komuś kto się na tym zna. Mocy raczej nigdy nie za dużo - ale z głową. Lepiej mieć za dużo niż za mało - tak jak ty masz teraz podpinając subbas pod jeden kanał A4. Zabijesz ten głośnik przesterami i tyle bedzie z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sredniak i tweeter jest w słupku. 16 w drzwiach.. Byłem w firmie, która się zajmuje CA, probowali to ustawic ale sub jak mial podolac reszcie to harczal i szkoda go bylo spalic. Przyjechalem do domu, pokombinowalem i pod 1 kanalem w a4 lepiej gral. Moze dostaje zwyczajnie zbyt duza moc i nie gra jak powinien, jest to mozliwe?

 

Sory pytam sie Was o rade tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sredniak i tweeter jest w słupku. 16 w drzwiach.. Byłem w firmie, która się zajmuje CA, probowali to ustawic ale sub jak mial podolac reszcie to harczal i szkoda go bylo spalic. Przyjechalem do domu, pokombinowalem i pod 1 kanalem w a4 lepiej gral. Moze dostaje zwyczajnie zbyt duza moc i nie gra jak powinien, jest to mozliwe?

 

Sory pytam sie Was o rade tylko.

 

Odwiedź inny zakład.

Wzmacniacz sam nigdy nie podaje zbyt dużo mocy , w proporcjach do pozostałych kanałów , jedynie tyle ile ustawimy :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym twoim temacie na temat bmw napisałeś że to E61 535

A teraz znowu że to X5

 

Czy te auto trochę urosło od pierwszego razu czy co? :zdziwko:

 

wlasnie dlatego chcialem aby Zyga33 zrobil zdjecie, bo moze nie wie jakim samochodem jezdzi. pozatym wczesniej problemem bylo zrodlo dzwieku (logic7) a teraz "widzimy" DNX'a od kenia.

Edytowane przez halam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy wymagają od subika 20 cm może zbyt wielu...wrażeń , dla niektórych taki maluch "produkuje" basu aż nadto.

Być może po prostu zbyt dużo oczekiwałeś i podszedłeś ze złym ...nastawianiem?

Zabrzmi to dziwnie ale ... po przesiadce ze sprzętu, (nazwijmy sobie umownie "decybelo-baso- robnego") :rotfl: na sprzęt "wyższych" lotów (umownie nazwijmy go "hi-endem") a taki niezaprzeczalnie gości u Ciebie, początkowo można odnieść właśnie takie wrażenie :wink2: .

Da się przyzwyczaić a już na pewno dostosować poziomy "gry" systemu i suba, potem po jakimś czasie taki sprzęt z niskiej (porzednio wyznawanej) epoki robi się bee. Wielu ludzi którzy otarli się o jakąś jakość mówi potem..., że buczy :wstyd:

 

 

P.S. DOBRZE odzwierciedlana muzyka nie powinna charakteryzować się mocnym, głośnym, dominującym (masującym plecy i czeszącym grzywkę :hurra: ) basem, nie do takiej gry inżyniery stworzyły Twoje klocki.

 

Okolice Łodzi to całe "Zagłębie" samochodowych audiomaniaków, na pewno da się w to ...rzucić uchem, poszperaj we forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za rade. Pewnie tak jest jak mowisz.

 

Czyli na moim miejscu nie zmiejałbys wooferow na inne, mocniejsze?

 

POwiem szczerze ze z godziny na godzine system coraz lepiej brzmi (przynajmniej dla mnie) :)

 

Na poczatku jakos moze zle podszedlem do tego, ale teraz gdy trzeba uszlysze bass a kiedy nie to nie. Ale głosniki tez musze sie rozgrzac wiec pewnie za tydzien bedzie miodzio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli caly sprzet byl nowt to na pewno potrzebuje chwili ale sie wygrzac jak nalezy, nie katuj ich przesadnie, a po kilku/kilkunastu (zaleznie od systemu) godzinach grania powinno byc duzo lepiej. Pamietam jak sie kiedys nadziwic nie mogle jak inaczej potrafia zagrac wygrzane glosniki w stosunku do nowych...to sie rowniez suba tyczy oczywiscie :wink: Edytowane przez michas82lca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...