Skocz do zawartości

Zakłócenia w tweeterach


wachcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z zakłóceniami w tweeterach, niezależnie czy na włączonym czy wyłączonym silniku. Jak gain na wzmaku podkręcę więcej niż ok 35-40% to w tweeterach pojawiają sie dosyć głośne szumy. Czym gain jest na wyższym poziomie tym są one bardziej słyszalne. Są to jakby szumy z kasety magnetofonowej, nie gwizdy (te też są ale prawie nie zauważalne). Ustają one na ułamek sekundy przy przełączaniu piosenki i cichną do akceptowalnego poziomu poniżej ok. 35% gain. Co może być ich powodem? Minusem skręcenia tak wzmaka jest to, że dwukanałówka pod subem "przekrzykuje" wtedy scenę. Po skręceniu również dwukanałówki i wyrównaniu basów na cichym słuchaniu jest ok ale przy głośnym ich brakuje (scena "przekrzykuje" bas). Jak to wszystko poprawnie wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na radio :) Jak masz możliwość wepnij inne wcześniej ustawiając tak piecyki by tweetery szumiały. Gdzieś właśnie tak miałem że radio CD dawało świsty przy tym jak płytka się kręciła. Tak samo u Ciebie to wygląda bo gdy przerzucasz utwory to cichnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na radio :) Jak masz możliwość wepnij inne wcześniej ustawiając tak piecyki by tweetery szumiały. Gdzieś właśnie tak miałem że radio CD dawało świsty przy tym jak płytka się kręciła. Tak samo u Ciebie to wygląda bo gdy przerzucasz utwory to cichnie.

Pozdrawiam

 

Spróbuje mp3 jakieś podłączyć do hi-input. A jeżeli to coś z radiem to pewnie się nie da nic zobić?

 

Arczi spróbuję również z tą masą jak będę miał chwilkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podłącze sie pod temat z uwagi ze nasz kofany i nadgorliwy admin zamknął moj

od ponad pol roku z audio nie dzialalo sie nic

do dzisiaj rana

slychac przyspieszanie silnika w glosnikach przednich i nie w syczkach tylko w midbasach

wymienione ( podstawione inne )

glosniki

wzmak

odlaczony sub i monoblock

kable rca

radio

prad i masa z aku i brak jakich luzow czy przebic

 

slychac szum podczas dodawania gazu i mnie szlag jasny trafia bo zaczyna byc to slyszlne coraz glosniej

brak przebic na drzwiach bo tez myslalem ze moze jakis kabel sie przetarl ale nie ma takiej opcji

 

HELP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie pod temat z uwagi ze nasz kofany i nadgorliwy admin zamknął moj

od ponad pol roku z audio nie dzialalo sie nic

do dzisiaj rana

slychac przyspieszanie silnika w glosnikach przednich i nie w syczkach tylko w midbasach

wymienione ( podstawione inne )

glosniki

wzmak

odlaczony sub i monoblock

kable rca

radio

prad i masa z aku i brak jakich luzow czy przebic

 

slychac szum podczas dodawania gazu i mnie szlag jasny trafia bo zaczyna byc to slyszlne coraz glosniej

brak przebic na drzwiach bo tez myslalem ze moze jakis kabel sie przetarl ale nie ma takiej opcji

 

HELP :)

 

Obudowa wzmaka odizolowana od karoserii? Altek sprawny? RCA z dala od zasilajacych i glsnikowych? Jest tak samo jak wypniesz od wmaka RCA? Sklaniam sie ku padajecemu ALT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, benzynka z podtlenkiem LPG ale co to ma wspolnego ze soba ?

 

mtxfun, nie nie slychac nic takiego dzwiek jak odsluch plyt winylowych to naprawde dobre porownanie slychac taki szum ktory sie wzmaga podczas dodawania gazu szum sie wzmaga przy szybszej jezdzie

nie jest to dzwiek jak w przypadku zlych kabli RCA czy slabej klasy wzmaka ktory notabene piszczy i wydaje takowe dzwieki podczas pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, benzynka z podtlenkiem LPG ale co to ma wspolnego ze soba ?

 

Ma i to wiele :) Tego typu zaklucenia wydobywaja sie z alternatora i/lub ukladu zaplonowego. Jesli masz klekota to odpada ewentualnosc zaklucen pochodzacych z np wadliwej cewki lub kabli WN. Miale przypadek takich dziwnych dzwiekow i okazalo sie ze w jednym samochodzie byly kabele WN do wymiany, a w innym jesli dobrze pamietam to cewka ( Jakis starszy silniczek ..pamiec zawodzi :/ ) Dlatego pytam... wzmoc sie to moglo przez wilgoc ... Qrcze.. duzo mozna by sie dowiedziec badajac to oscyloskopem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animek, a jakie to radio ??
radio inne niz pionek plus inne tam dodatki sorki ale jakoś publicznie nie lubię sie rozpisywać co mam w aucie szczególnie po ostatniej probie włamania do niego :hyhy:

ale radio i tak postawiałem inne i bylo to samo

 

żeby bylo śmieszniej dzisiaj po odpaleniu znowu słyszałem piski po przejechaniu kilku km znikło jest cisza

 

waski, ja mam altek od marea 2,4 JTD poprzedni od coupe dawał za malo lądowania

 

sprawdzę cewkę kable maja 3 miesiące wiec raczej mało prawdopodobne

auto stoi narazie u kumpla mechanika i mu robi pomiary pradowe czy gdzies przebicia nie mam lub spadkow ciekawe co on mi odpowie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache, powodem wycia byl czujnik od odpalania silnika z pilota ( centralka startująca pod immobiliserem )

a ja sobie cale audio przegrzebałem kufa mac :hyhy:

niestety ten bajer musialem sobie odpuscic w aucie teraz :hyhy:

chyba ma ktos jakis pomysl zeby sie nie spinal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...