Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do klasyki i jazzu?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kasa? Reszta klocków?

W sumie bede robil system od zera, bo to co mam to fabryczny szajs (Saabowski - Pioneer). Kasa - to zalezy. Wiadomo - im mniej tym lepiej (do 1000 za wzmacniacz - uzywany bez problemu). Jesli cos nowego w tej cenie by sie trafilo, lub uzywanego za mniej - nie plakalbym :wink2: Do tego musialbym glosniki na przod - 16,5 cm i z tylu mam miejsce na 6x9. Szczerze mowiac nie siedze w car audio, co nieco znam sie na sprzecie domowym audio. Ucho za to mam dosc wrazliwe na niuanse. Jakies propozycje odnosnie konfiguracji? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli brak sluchu ci nie doskwiera to zostaw elipsy w spokoju , akurat w twoim gatunku wypada poszukac poprawnej sceny w stereo... O radiu nie wspominasz dlatego bo go brak czy bedzie to saabowskie orginalne radio ??

 

Problem z radiem Saabowskim polega na tym ze po pierwsze sygnal na wzmacniacz fabryczny podawany jest swiatlowodem, i musialbym do nowego wzmacniacza pobrac po niskiej. Po drugie jest slabe. Sklaniam sie ku wywaleniu firmowego CD, zostawienia fabrycznego radia - ICM dla dzwiekow systemowych (na jakies 2 bezuzyteczne glosniki np. w przedniej polce kokpitu) i wstawienie w miejsce CD radia 1din i podpiecie go pod nowy wzmacniacz. I z niego wyjscie na 4 glosniki w aucie (drzwi przod + tyl). A co proponujesz na tyle w miejsce jajek? I co w ogole proponujesz w kwestii wzmacniacza i radia? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dir_giorgio skąd jesteś ? jak się nie pali podjedź na jakiegoś spocika i posłuchaj paru autek. Wtedy miał bys jakikolwiek punkt zaczepna jak to się robi i jak to brzmi.

W warszawie są organizowane spociku w miarę często i tam można posłuchać fajnych autek ;) to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dir_giorgio skąd jesteś ? jak się nie pali podjedź na jakiegoś spocika i posłuchaj paru autek. Wtedy miał bys jakikolwiek punkt zaczepna jak to się robi i jak to brzmi.

W warszawie są organizowane spociku w miarę często i tam można posłuchać fajnych autek ;) to tak na marginesie.

 

Bydgoszcz. Ale w Wwie tez bywam. W lipcu moze cos bedzie takiego?

 

Dzieki za FAQ!

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto zainteresować się wzmacniaczami z rodzinny sinfoni. Niedawno takiego miałem i prezentuje dużą dynamiczność oraz lekko ocieploną górę. Co do sceny to ciężko mi powiedzieć bo sprzęt był przed gruntownym strojeniem. Pierwsze wrażenia po ok 10 dniach jazdy w różnych ustawieniach tweeterów oraz cięciach pasywnych oraz kombinacjach aktywnych - bardzo pozytywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...