Skocz do zawartości

Zmostkowana 4-kanałowka na przedni zestaw


pita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sie dowiedziec Chociaz to moze głupie pytanie...

Jakie sa minusy połaczenia 4 kanałowki w mostek na przedni zestaw

 

Cos słyszalem tzn. obiło sie o uszy :D Ze pogarsza sie jakosc dzwieku i w ogole...

 

I zeby nie stosowac takich zabiegów :P Co wy na to ?

 

Chodzi mi tu o czywiscie o jakosc dzieku i przestery nie o moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upaliłem już kilka końcówek mocy we wzmacniaczach (oczywiście nie "hurtowo" :rotfl: ) ale takie przypadki spotykały mnie tylko i wyłącznie na mostkowaniu wzmaków :wink2: .

To taki mój ..."anty"-mostek . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie tak robiłem i nie zauważyłem SŁYSZALNEGO pogorszenia jakości ... zresztą nawet oglądając dane na papierku widzimy że zniekształcenia THD rosną 10 krotnie ale i tak są one daleko do progu ich usłyszenia .

 

Ja dodam tylko, że dwukrotnie zmniejsza się DF. Czy będzie to słychać i czuć to druga sprawa, ale raczej również niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam trzeci z powodów na nie :

Przy pracy w mostku końcówki wzmacniacza pracują przy niższej impedancji obciążenia czyli np 2 Ohm zamiast 4 Ohm. Przy niższej impedancji obciążenia niższa jest sprawność wzmacniacza tzn . że np. do wyprodukowania mocy 30 Wat RMS przy połączeniu bez mostkowania wzmacniacz zużyje np. 40 Wat a przy połączeniu w mostku 50 Wat -> Przez większe zapotrzebowanie na prąd :

1) Następują większe spadki napięcia na kablach (zależne są one od przepływającego prądu ;

2) Wzmacniacz bardzie się grzeje (niższa sprawność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na budzetlidze axton c502 ale na mostku było zauwazalne pogorszenie jakosci, a co gorsza wydawac by sei mogło ze dynamika wooferow spdla diametralnie wzgledem kanalu. Na Fujitsu Ten alpha 5000m nie zauwazylem zadnej roznicy jakosciowej, poza tym ze mocy przybylo wiec nlezalo uwazac na woofer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...