Skocz do zawartości

Rainbow SAX 265.20 pomoc w dobrze wzmacniacza


riws
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz SS to fajne wzmacniacze (te stare!) ale one grają dość "chłodno i ostro" , więc na górce może znów być jazda. Oczywiście zalecałbym odsłuchy ale wiem że to może być niewykonalne (zagraniczna aukcja). Ja bym szukał raczej audisona vr209 (user "stanec" miał na zbyciu), czy jakiegoś innego "miękkiego" audisona lub soniaka xm10020 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał raczej audisona vr209 (user "stanec" miał na zbyciu), czy jakiegoś innego "miękkiego" audisona lub soniaka xm10020 .

 

 

Bardzo fajny piecyk ten VR 209, detaliczny z kontrolą i niezłym wykopem ale nie ostry. Już poszedł do nowego właściciela. A XM10020 miał chyba swego czasu Grzesiek ale tez chyba sprzedany. Takie piecyki szybko znajdują nowego właściciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam 4-ro kanałówki

Dlaczego tak? Skoro na 2 sztukach dwukanałówek masz sporo większe manewry na szukanie mięczaka na górę i niekoniecznie grzecznego strong-mana na wofery ?

Czasem dwie zacne dwukanałówki daje się kupić taniej niż jedną DOBRĄ czwórkę.

Ale co ja...tam wiem :orany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Rainbow SAC 265 i gra pod Audisonem lrx 4,300 (tylko w bi-ampingu)

Gra bardzo dobrze, wysokie partie idealnie, mieciutko, łagodnie (w SAX jest chyba inny tweeter - mój jest dosc ostry i AS go ladnie poskramnia)

Jedynie to mógłby mies ciutkę wiecej dynamiki na dole ale jesżeli planujesz suba to powinno to starczyć... ja napedzałem wczesniej z niego RE Audio RE10 i dawał rade mocowo.

 

tylko nie wiem czy uda sie znalesc w tej kwocie - zazwyczaj chodza po ok 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz A4 w takiej cenie to tez biore... a co mi tam wezme dwa :cwaniak:

 

Masz racje :wstyd:Na polskim rynku raczej ciezko.Ale ja znalazlem prawie nowke,nawet w kartonie :cwaniak: Dokladnie 650.Co nie zmienia faktu ze ten wzmak bylby dobrym rozwiazaniem...

Edytowane przez italiano1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje :wstyd:Na polskim rynku raczej ciezko.Ale ja znalazlem prawie nowke,nawet w kartonie :cwaniak: Dokladnie 650.Co nie zmienia faktu ze ten wzmak bylby dobrym rozwiazaniem...

 

Akurat tak się składa że DLS to bardzo chętnie podrabiana marka więc uważał bym na takie okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam 4-ro kanałówki

Może stara konstrukcja yamahy.Nie wiem jak zagra pod systemem rainbow'a ale z dls/morel bardzo dobrze się spisał.

Dlaczego tak? Skoro na 2 sztukach dwukanałówek masz sporo większe manewry na szukanie mięczaka na górę i niekoniecznie grzecznego strong-mana na wofery ?

Tylko jak to zgrać ze sobą gdy góra gra sobie a dół sobie :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, dzisiaj podłączyłem wszystko mianowicie głośniczki Rainbow Sax 265.20 oraz wzmacniacz Soundstream REF 480.4 i zaczęły się schody otóż nie gra tweeter tylko szumi, woofer gra normalnie dodam że próbowałem pod innym wzmacniaczem i jest to samo. We wzmaku ustawienie zwrotnicy na full. Próbowałem różne podłączenia kabla tweetera, myślę że wina tkwi w zwrotnicy, macie jakieś sugestie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem moje radyjko jak podaje producent ma wyjśćie rca przeznaczone do T lub SW, i żeby ten zestawik co mam mi zagrał potrzebuje innego radyjka z trzema wyjściami rca ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozwikłałem sprawę, powalla miałeś rację z ustawieniem radia po długiej zabawie udało mi się znaleźć opcję w radiu odpowiadającą za filtr już wszystko ładnie śmiga i gra, później wrzucę fotorelację z montażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...