Skocz do zawartości

Nawigacja do 350zł .


znerbal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Dla mine sie licza 2 firmy garmin i tom tom reszta to gówno na kiju , przedewszystkim wyświetlacz na słoncu zobaczysz ładne lusterko ale mapy ni h..  , wystarczy porównac odpalic obie i wyjsc na dwór jak jest słoneczko , automapa bedzie blada jak d... trupa , nawigacja ma byc prosta i napewno nie na windowsie czy androidzie , to sie potrafi posypac i to w najmniej odpowiednim momencie , a juz napewno zapirda.... stere mio na nowe AM , to to dla cierrpliwych i to bardzo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

odgrzewam ponownie, może nastąpiły zmiany. W temacie wiem tyle co nic. Używam raz w roku (jak jadę na piknik  :rotfl:  :rotfl:  swojej z telefonu).

Poszukuję czegoś w podobnej okolicy cenowej jako prezent dla 50-latka. Prosta i łatwa i jak najlepiej długowieczna bez dodatków szału wyglądu. Ma to być nawigacja i już - nic więcej. Łatwo ma być uruchamiana by nie sprawiała trudności , lub 20-tu czynności przed uruchomieniem. Za czym zaglądać?? Jestem bardziej zielony w tym temacie niż nowi na forum :krzeslem: (tylko mi nikt listu w tym temacie nie dał  :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Adam... Tom tom... I żadna inna, tak intuicyjnej jak ta nie ma, zmienili politykę i do obecnie wydawanych modeli mapa jest dożywotnia, ja płacę za aktualizacje co dwa lata, rok śmigam bez zmian, kolejny 4 nowe mapy.

Swojej używam już z...4-5 lat, i tak jak Mirek napisał , nie wiesza się, nie grymasi, soft jest dopracowany, a kiedy mnie tknęło na zakup mio z sim(500 zł) i Automapa EU (400 zł), to co chwilę jakaś grzebanina, a bo mio na windowsie się wyłaczyło, a to automapa zawiesiła, opcji w AM jak mrówek, mało czytelna, a Tom tom robi to co ma robić, wbijasz cel i jedziesz.

Używałem i w PL i w DE, NL, Czechach, Włoszech, wszedzie no problem. 

 

ps. A jakość urządzenia porządna, mój nie raz upadł, ciągle wala się po aucie, i jest git, a paroletnia bateria trzyma mi 2 h bez ładowania.  :ok: 

 

ps. Szkoda ,że nie mówiłeś bo była ostatnip promocja za 99 Eur na Tomtom 125, to bym Ci przywiózł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak to jest z programami do nawigacji... (witaminki)

Jeśli chcesz mieć możliwość testowania różnych programów, to skupić się na modelu Modecom mx3 (nie HD).

W garminach i tomtomach nie siedziałem nigdy. Interesowały mnie tylko sprzęty, gdzie wgram sobie sam program.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć możliwość testowania różnych programów, to skupić się na modelu Modecom mx3 (nie HD).

 

W garminach i tomtomach nie siedziałem nigdy. Interesowały mnie tylko sprzęty, gdzie wgram sobie sam program.

 

 

Szanuję to ale , ja się jeśli chodzi o navi przekonałem, że dedykowane dopracowane urządzenie plus dopieszczony przez lata soft daje niezawodność, a z tymi tabletami, palmami itp, gdzie masz wi-fi, windę, androida, mp3 i jeszcze kilka wodotrysków jest zawsze grymaśnie... Jak coś jest do wszystkiego to w zasadzie do d...  :wink:

Weż pod uwagę ,że Adam chce to na prezent dla 50 latka (zapewne ojciec lub "teściu")... Więc nie musi on mieć doktoratu z informatyki a potrzebuje urządzenie które włączy przyciskiem, potem wciśnie "Jedż do"... zapisany w pamięci adres , albo go wklepie i pojedzie, trzy ruchy i po zabiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Twój argument mało trafny. Ustawiasz w takiej nawi z jakim programem ma startować i będzie po przyciusku zaraz np. AM czy inny program nawigacyjny - wedle gustu użytkownika (i to jest największy plus)

 

Jeśli chodzi o MX3 bardzo fajnie w testach wypada, szybko się odnajduje i super prowadzi. Nie ustępuje TomTomowi.
Fakt. TomTom będzie lepszy za granicą, w polsce jednak automapa. Ale... wg mnie każdy program jakiego używałem radził sobie dobrze. Kwestia później tylko przyzwyczajeń i obsługi.

MX3 ma jakieś funkcje dodatkowe, ale głównie została stworzona jako navi.
Sam żałuję, że nie dopłaciłem trochę i jej nie wziąłem.

Nie powiedziałbym, że jest gorsza niż TomTom. Ale też, nie powiem, że lepsza.
Kwestia gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie powiedziałbym, że jest gorsza niż TomTom. Ale też, nie powiem, że lepsza.
Kwestia gustu

 

Liczących programów jest kilka i tak jak mówisz, kwestia co kto lubi i preferuje, ja dość szybko zrezygnowałem z AM na mio bo grymasiło i... wróciłem do poobijanego ogryzka Tom toma... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam garmina z aktualizacjami dożywotnio. Myślałem nad tom tom-em, ale wygląd samego urządzenia mnie odpychał. Garmin sporo zgrabniejszy a wcale nie wiele droższy. Jakiś rok temu dałem ok 1300zl. Sprawdza się super i jest niewyobrażalnie intuicyjna i prosta w obsłudze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu dałem ok 1300zl.

 

Najwyższy model Tom tom'a, idzie kupić za 1000 zł ma dożywotnią aktualizację map, i ciekawostkę , która sprawia ,że  oszczędza potem Nasze pieniądze, ma wbudowaną kartę sim(niby nie nowość), ale Tom tom jakoś zrobił to z operatorami ,że obojętnie gdzie jesteśmy, dane o korkach itp "Traffic" są ściągane niezależnie i bezpłatnie, nic Nas nie interesuje, za nic nie płacimy. Ale nie o tym temat... Bo limit to 350~400 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...