Skocz do zawartości

Czy zostalem oszukany ??


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakis czas temu kupilem glosniki na tej aukcji http://www.allegro.pl/item1036645410_glosn..._w_165_slc.html , wplacilem kase i czekalem , po tygodniu paczka nie dochodzila wiec zadzwonilem , laska powiedziala ze idzie wlasnie na poczte i dowie sie co sie dzieje z moja paczka , pozniej oddzwonila i gada do mnie ze paczka zostala uszkodzona jeszcze na poczcie zanim z niej wyjechala cos zostalo wbite i membrana uszkodzona ale ze oczywiscie nie bede musial czekac na rozpatrzenie reklamacji , juz wtedy cos mi smierdzialo ale co ja moglem :) wiec odpuscilem , mija kolejny tydzien czy dwa a tu na allegro pojawiaja sie tez rainbow slc ze starej rewizji i tak sobie patrze na woofery od tylu dokladniej na magnes i i uznalem ze sobie porownam bo glosniki tak zadkie moze akurat to "moje" i tak sobie sprawdzam i jezeli oczy mnie nie myla to uklad rys i innych szczegolow jest identyczny wiec to sa moje glosniki http://www.allegro.pl/item1065910621_rainb...nice_tanio.html

 

Koledzy jak mozecie to porownajcie i wyrazcie opinie czy to te czy nie te , musze miec pewnosc zanim zaczne jazde tylko jeszcze sie zastanawiam w jaki sposob by to ugrysc :P

 

 

A tak ogolnie to jestem mega wkur... ze jakas szmata mnie wyjeb...ła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo daję dla mnie wyglądaja tak samo...ale może już późno jest i mi się na oczy rzuciło...

tył jest bardzo podobny ale zwróć uwagę na zdjęcie z przodu...jeden z wooferów ma przebarwienie lekkie na środku membrany i ten z drugiej aukcji ma dokładnie takie samo... to albo ktoś finezyjnie wylał coś na nie (albo przebarwił w inny sposó albo to jeden i ten zam głośnik...

nie wiem jak to wygląda w PL ale w UK jeśli kupuje coś na ebay'u to płacę paypal'em...to pozwala mi się ustrzec przed nieuczciwymi sprzedawcami...w razie czego zgłaszam problem i w kilka dni mam kasę na koncie

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zgłoś to do administracji allegro...w końcu od czegoś są :) tak to juz jest, dopóki kupujemy w internecie musimy się liczyć z tym, że jakaś liczba sprzedawców to oszuści...zdaje się, że mamy odpowiedni temat na SCA więc kolejny nick z allegro pewnie się w nim niebawem pojawi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jubyV8,

 

 

Dokladnie te miejsca a identyczne ,

 

Hellsin,

 

Oj smierdzi tylko zastanawiam sie teraz juz na spokojnie co ja moge ugrac na tej sprawie ? Kase mam , co prawda nadal moge sie domagac zakonczenia aukcji i wysylki mimo to co mi mowila przez tel mojego towaru ale jak pojdzie w zaparte ze to inne glosniki to nic nie ugram , negatywy nie ruszaja wiekszosci allegrowiczow a administracja allegro jest gów... warta , odpowiedza mi jak zawsze jakims cytatem z regulaminu i basta , a do sadu isc i sie sadzic o 50zł i co zlecac jakies ekspertyzy zeby jej udowodnic ze to te same glosniki ?? Fakt ze jakbym wygral to chociaz mocno bym jej dokopal kosztmi sadowymi ale poza satysfakcja dla mnie nie ma z tego porzytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację na Ebayu UK. Wylicytowałem w dobrej cenie Helixy RS6, nowe, nieużywane.

Po zakończeniu aukcji od razu przelałem kasę, a na drugi dzień koleś pisze, że mu garaż zalało, tornado przeszło i głośniki są zniszczone i zwróci mi kasę.

Wiedziałem, że wali ściemę i odpuściłem, ale jak za 2 tyg. wystawił je ponownie jako 100% sprawne, nowe i nieużywane to się wkurwiłem i mu napisałem, że jest pier*** kłamcą, oszustem i niech mu w przyszłości faktycznie ten dom zaleje.

W takiej sytuacji nic więcej się nie wymyśli, bo takie ściemy walą najczęściej, gdy licytacja skończy się na małej kwocie, albo gdy ktoś wystawi coś KUP TERAZ za niską cenę a po fakcie ktoś inny go uświadomi, że da mu więcej lub przedmiot znacznie więcej kosztuje. Wtedy zaczyna się kombinowanie i motanie się jak gówno w przeręblu. Dla samej zasady odpuszczam dalsze interesy z takimi szmotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders - nic nie ugrasz ... sam miałem taką sytuację ... chodziło o nowe PB wylicytowałem je za śmieszną kasę jak na tamte czasy ( 60 zł czy coś takiego ) i tak samo koleś odmówił sprzedaży ... ja do allegro a oni nic ... a sądzić się za coś co było warte 200 zł z hakiem nie było sensu ... szczególnie że kolo napisał mi że sprzedał je ...

 

Miki87 - trzeba było pisać do ebay-a ... jest trochę bardziej poważne niż allegro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87,

 

 

No dokladnie , ja poprostu jestem strasznym narwancem i cos czuje ze jak bym dal swojemu charakterkowi poprowadzic ta sprawe to bym sobie wiecej problemow narobil niz to wszystko warte juz kiedys mialem podobna sytuacje i przejechalem 170km do goscia i pozamiatalem nim jego werande i nie wyszlo mi to na dobre dlatego teraz nawet nie wiem czy zadzwonic do niej bo ja sobie moge przez cala noc powtarzac ze przeprowadze z nia kulturalna rozmowe a i tak jak zadzwonie to jak tylko zaprzeczy ze mam racje to wpadne w furie i tyle :P i beda kur... , szma.... obciąga..... itd. Chociaz mimo ze niby juz odpuscilem to krew sie we mnie gotuje bo bylem bardzo napalony na testy tych wooferow , kupilem je bardzo tanio a tu normalnie zostalem oszukany..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin,

 

 

Chyba poprostu raz w zyciu dam sobie luz i odpuszcze , bede ponad tym , niech sie cieszy tylko ze jest taka idiotka ze ich nie sprzeda bo ma je w sklepie allegro i jedynym sposobem zeby je znalesc jest wpisac w wyszukiwarke "rainbow" albo wejsc na jej profil wiec sie z nimi troche pobuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacja to ja się zastanawiam, czy niektórzy ludzie to bezmózgi, czy raczej nie zdają sobie sprawy, że druga strona to też człowiek i wszystko może w prosty sposób wyjść na jaw. Tego typu ściemy i krętactwo są dla mnie uwłaczające i dlatego ja zawsze sobie odpuszczam. Szczerze, wole gdy ktoś mi napisze, że mu się w głowie podymało, nie był świadom, że za mało zarobi etc. niż mi sprzedaje czerwonego kapturka zerżniętego przez wilka za siedmioma górami.

Identycznie jest z datą nadania paczki... ludzie cisną kity, że paczkę wysłali a później na stemplu widzę zupełnie inną datę... Ale co począć.. takie życie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to czemu tych uszkodzonych Ci nie wysłała? Ja bym jej napisał, że chcę te uszkodzone, bo sobie je naprawię...

 

Takie sytuacje wkur..., a ogólnie warte są świeczki.

 

Dwa tygodnie temu zamówiłem pewien towar na alledrogo. Gość pisze, że wyśle kurierem ... (jak załatwię sprawę, to napiszę, jaka to firma). Ok.

 

Jednego dnia, spałem sobie w najlepsze. Była gdzieś godz 9.30. Ktoś strasznie dobija się do drzwi. Myślę sobie- niech spier..., bo śpię :)

 

Trochę mi się kimło i obudziłem się o 18- tej :P Wychodzę z chaty, a tu paczka pod drzwiami!!! :zly: No kur...! Gość podpisał się za mnie i zostawił towar pod drzwiami (paczka odziwo nie zniknęła, a mieszkam w bloku, i jest cała). Napisałem do gościa, że paczka coś do mnie nie dociera. Jeśli do poniedziałku 'nie dotrze', to mam do gościa dzwonić, to będzie się dowiadywał w firmie kurierskiej. Tam mu pewnie powiedzą, że towar dostarczono i że mają podpis. No i wtedy się zacznie. bo przecież nic nie podpisałem. Nawet jakbym miał się przejechać kawałek, to pojadę i pokażę im mój grafologiczny podpis. Będę żądał zwrotu kasy (prawie dwie stówy) i będę straszył kuriera, który podrobił mój podpis, sądem. Chyba, że wysra jakąś ładną sumkę, żebym dał sobie spokój :P

 

[ Dodano: 2010-06-04, 06:26 ]

Ogólnie do sprzedawcy nic nie mam, bo towar cały i zdrowy. Będę walczył z kurierem, a jak będzie za bardzo dyskutował, to sobie zadzwonię do jakiejś gazety (np FAKT), żeby zrobili o tym reportaż i żeby DUUUUUUUŻO osób się dowiedziało o tym, że ta firma podrabia podpisy i zostawia paczki pod drzwiami.

 

Wiem, wiem, kawał kur...y ze mnie :hyhy::hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nawet utożsamiam jako jedno ... zło!

Zagranica :)

 

 

 

 

Ja w takich sprawach wychodzę z jednego założenia, nie rusz gówna, bo zacznie śmierdzieć. Natłuczesz śmieciowi, a za człowieka pójdziesz siedzieć.

Zacznij od napisania do allegro, jeśli oni nie zareagują, to niestety jedyne co mógłbyś zrobić to droga sądowa, a wątpię, żeby chciało Ci się biegać po sądach za tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są ceny przesyłek ...kupiłem kabelek aux przesyłka chyba 5zł , a przyszedł zwykłym listem, nawet nie poleconym! Po prostu po tygodniu napisałbym do gościa "kiedy będzie paczka", bo nie miałby by mi jak udowodnić że paczkę już mam ... no ale ja tam do tych uczciwych należę :P

 

 

Ostatnio kupiłem tuner sat do TNK i okazało się po aukcji jak ściągnąłem manuala że to tuner KABLOWY a nie SAT :) . Piszę do gościa że wpakował swoją aukcję we niewłaściwy dział na allegro ...on pisze że specjalnie , bo kto by mu kablowy kupił . Piszę że jakie to straszne koszta poniósł itd i że mam za niego zapłacić . Napisałem że celowo wprowadził kupujących (sat to nie moja bajka) w błąd i nie zapłacę ani zeta , a jak dostanę nega to podam go do sądu za szkalowanie mojego imienia (nick traktowany jest jako dobro osobiste... łopatologiczne wyjaśnienia prawnika) i udowodnię mu celowe wprowadzenie w błąd potencjalnych klientów . Na razie jest spokój ...aaa dodam że gość mieszka kilkanaście kilosów ode mnie (mam adres i fona :hyhy: ) , więc niech ja stracę potem jeszcze tę przysłowiową flaszkę dla jakiegoś żula ale on będzie wycierał gów...o z wycieraczki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonioem dzisiaj do niej uwaza ze "komplet ktory jest wystawiony na allegro faktycznie zawiera jeden z dwoch wooferow kore ja kupilem natomiast drugi jest z innego kompletu ktory to przyjechal dopiero co w innym samochodzie i jeden z woofgerow z tamtego kompletu harczal wiec z dwoch zrobila jeden i wystawila" I coz nie moge tego ugrysc w zaden sposob poza sadem wiec odpuscilem mimo ze tlumaczenie bylo nie logiczne bo jakie jest prawdopodobienstwo ze sprowadzicie dwa samochodyu w przeciagu dwoch tygodni zawierajace te same glosniki i to tak zadkie jak stara rewizja tych rainbow ?? Wszyscy wiemy ze to sciema ale.... co zrobic trzeba zyc dalej , jeszcze na koniec rozmowy jak ja troche postraszylem to uznala ze zapyta sie chlopaka czy moze rozkompletowac zestaw i mi wysle te woofery ale podziekowalem bo juz w sumie ich nie potrzebuje.... teraz szukam wzmaka :rotfl: a jutro radia :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są ceny przesyłek ...kupiłem kabelek aux przesyłka chyba 5zł , a przyszedł zwykłym listem, nawet nie poleconym!

 

heh też tak miałem i to nieraz ... i tego nie przeskoczysz ...

płacisz za wysyłkę 16 zł, przychodzi za 5,3 zł ...

Raz tylko miałem taką sytuację, że otwieram paczkę, wyjmuję towar a tu 3 zł w paczce ... mówię co jest grane ? Piszę mail-a do faceta i okazuje się, że jest to zwrot kosztów paczki, bo wyszło taniej - miałem takie oczy :rotfl:

 

bo juz w sumie ich nie potrzebuje.... teraz szukam wzmaka :hyhy: a jutro radia :D

 

zresztą zobacz na ten komplet Woofery z jednej parafii, tweetery z innej i zwrotki to samo ... z tego co pamiętam to SLC w tej edycji miały czarną zwrotkę i tweetki bez kołnierza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla napisał/a:

Najlepsze są ceny przesyłek ...kupiłem kabelek aux przesyłka chyba 5zł , a przyszedł zwykłym listem, nawet nie poleconym!

 

 

heh też tak miałem i to nieraz ... i tego nie przeskoczysz ...

płacisz za wysyłkę 16 zł, przychodzi za 5,3 zł ...

Raz tylko miałem taką sytuację, że otwieram paczkę, wyjmuję towar a tu 3 zł w paczce ... mówię co jest grane ? Piszę mail-a do faceta i okazuje się, że jest to zwrot kosztów paczki, bo wyszło taniej - miałem takie oczy :rotfl:

 

 

Tak tylko w tym temacie jak ktos przesadza no to jest walek ale ja sprzedaje regularnie na allegro i tez zawyzam koszty wysylki z prostej przyczyny - papier pakowy , tasma klejaca , benzyna na dojazd na poczte wiec kaze sobie placic 1zł wiecej :hyhy:

 

 

sanders156 napisał/a:

bo juz w sumie ich nie potrzebuje.... teraz szukam wzmaka :D a jutro radia :D

 

 

zresztą zobacz na ten komplet :P Woofery z jednej parafii, tweetery z innej i zwrotki to samo ... z tego co pamiętam to SLC w tej edycji miały czarną zwrotkę i tweetki bez kołnierza ...

 

 

Tez mi cos nie pasowalo w tym komplecie Ale niech ma podobno jej facet sprowadza samochody i sprzedaje na czesci a ona wyjmuje sobie glosniki i inne takie pierdy zeby miec na waciki , i niech ma :D Fakt jest taki ze wystawia w sklepie allegro wiec nic nie sprzedaje ale chociaz sobie wystawia :D

 

p.s w sklepach allegro sa najlepsze okazje , bo malo kto jest w stanie odnalesc dana aukcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w tym temacie jak ktos przesadza no to jest walek ale ja sprzedaje regularnie na allegro i tez zawyzam koszty wysylki z prostej przyczyny

 

1 zł to nie 11 zł

 

p.s w sklepach allegro sa najlepsze okazje , bo malo kto jest w stanie odnalesc dana aukcje :rotfl:

 

bo wystawienie aukcji praktycznie kosztuje ich grosze ... ale wyszukiwać chyba normalnie się wyszukuje taką aukcję ... ja lecę po nazwach :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekleństwa to tu sa na porządku dziennym widzę, a admin ani mru mru.

Poziom wypowiedzi na tym forum bardzo często pozostawia wiele do zyczenia i nawet sobie nie zdajecie sprawy jak bardzo ten fakt odrzuca ludzi, którzy mają dużo do powiedzenia w dziedzinie ca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...