Skocz do zawartości

Sub pod Aphrodite


pablo83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie było mnie tydzień na forum i mój temat chyba zniknęła jakaś siłą wyższa, jednak trochę się od tego czasu pozmieniało więc opisuje sytuację:

 

Zakupiłem wzmak Hifonicsa SE Limited Aphrodite Olympian Warrior (lekki Oldschool :) ) . Instrukcji z parametrami nie ma nawet na stronie hifonicsa (sprawdzałem na amerykańskiej i niemieckiej stronie - skąd ponoć pochodzi wzmacniacz) i mam wątpliwości czy w ogóle istnieje do niego jakikolwiek manual (jak ktoś znajdzie to stawiam piwo). Wzmacniacz jest 5 kanałowy z tego co się doszukałem 4x50+1x200 RMS przy 4 omach lub +300W przy 2 omach. Na obudowie pisze jedynie 600W 1 ohm stable i wzmianka, że jest na mosfecie. Jakiego suba polecacie do niego??

 

200W RMS na wyjściu to ja myślę, że jakiś subik 150W RMSa 10" ewentualnie 12" (jeśli pociągnie). Sub najlepiej używany, ale markowy tak do ok 200zł. Zależy mi bardziej na jakości. Auto to ford transit '95 krótki. Muza w większości czarna, ale nie tylko.

 

Proszę bardzie doświadczonych kolegów o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200zł w używce to powinienes znaleźć re audio RE10s4. Ma 175W RMS. Mam go już od ponad roku w autko najpierw był w closed teraz jest w BR :znudzony::cwaniak: U mnie dostaje 150W ( w krótce dostanie tyle ile trzeba) i gra naprawdę fajnie. Słuchałem trochę magnatów, jakiegoś payinga i nie ma sobie równych w tym porównaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Aktualnie nie ma na all ofert z tym subem w cenie do 200zł ale będę obserwował. Pozostaje szukać i odsłuchiwać skrzynki. Potrzebuję takiej która zagra i mój wzmak będzie ją w pełni kontrolował najlepiej BR.

 

Muszę jeszcze przetestować dokładnie tą Aphrodite bo już ma trochę latek i być może kondensatory będą do wymiany, (4 są już lekko wybrzuszone).

 

PS. Tak nawiasem to do Cieszyna mam 13 km i często tam bywam, może kiedyś Cię już tam słyszałem :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Temat nadal aktualny. Niestety nie miałem czasu, żeby odpisać (a jak miałem to forum nie działało). Wzmak to Hifonics SE Limited Aphrodite Olympian Warrior a wygląda on tak Hifonics Aphrodite. Transit jest krótki, ale i niski więc umieszczenie czegokolwiek nad głową raczej odpada. We wnętrzu nie ma żadnej przegrody bo jest to 9cio osobówka więc sub nie musi się przez nic przebijać. Już miałem kupować tego RF R1S4 12" ale z chwilowego braku czasy i kasy nic nie kupiłem na razie. Co jakiś czas lookam na aukcje i czasami trafia się jakiś używany RF PUNCH ale nie za bardzo jestem przekonany do używek, jeśli chodzi o głośniki, bo o ile z uszkodzonym wzmacniaczem sobie poradzę, to głośnik wolałbym kupić w bdb stanie. Wezmę chyba tego R1, ale w danych technicznych pisze, że jest on przystosowany do closeta natomiast ja znalazłem w BR i w miarę normalnej cenie jak na to, że jest już ze skrzynią na allegro:RF R1S4 12" BR

Opłaca się wziąć, a może kupić w closecie skoro głośnik ma takie przeznaczenie? Słuchał ktoś już tego RF w obu opcjach, jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy prawie takie same wzmacniacze (różnią się napisami na obudowie :)) U mnie 5-ty kanał napędzał chwilę Kickera Comp 12 150W rms i muszę powiedzieć, że brakowało mu kontroli i mocy. Ten kanał chyba nie powinien zasilać nic co ma więcej niż 120 wacików. Planowałem wcześniej napędzać nim IT MDS 08, ale jakoś się to nie stało :/ Reszta kanałów natomiast ma dobrą jakość i do niewymagających mocowo zestawów polecam jak najbardziej. U mnie gra w zestawik Phase jest napędzany mostkiem i chyba jeszcze więcej mocy by się przydało, mimo to oceniam ogół na dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...