Skocz do zawartości

Pioneer P88RS


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Ostatnio zainteresowałem się tym modelem radia co w temacie a mianowicie Pioneerem P88RS - co o nim możecie powiedzieć? Jest wart swych pieniędzy (mówię o używanym w kwocie ok. 700-800 zł)? Jaką ma charakterystykę? Z tego co widziałem ma wiele możliwości, design również mi odpowiada

 

Radio miałoby zagrać razem z zestawem odseparowanym Vibe Black Air 6 i chciałbym wiedzieć czy w połączeniu z tą jednostką "gwizdki" nie będą dawały zbytnio po uszach?

 

Z góry dzięki za każdą opinie!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969, http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif no nie przesadzajmy :) po prostu panika :D a Ty ładnie pięknie przeprowadziłeś mnie przez rwący potok :D

 

To ja pisałem dzisiaj do Grzegorza że prawdopodobnie coś jest z piecem który zawitał u mnie od Grzegorza. Po testach okazało się ze to nie piec zniekształca na wyjściach RCA tylko właśnie mój nowy Pionek p88RSII. Prawdopodobnie przepalone zabezpieczenie masy na wyjściach RCA Z tego co doczytałem wiele ludzi ma z tym problem choć nie jest on taki wielki. Ale mój pionek leci do serwisu prawdopodobnie.

 

Lecz się nie zniechęcaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma wg. mnie niesłusznie złą opinię na polskich forach CA. Jestem bardzo zadowolony z tego radia, uważam że jak na budżetowe radio do aktywki jest ono b. ciekawą propozycją - gorąco polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, wszystkiego się doszukałem, obejście zabezpieczenia działa i radio gra jak powinno. Jak skończę budowę mojego CA to radyjko i tak pofrunie do serwisu :hyhy: jak jest nowe to ma grać jak nowe a nie z jakimiś MacGajwerowskimi obiegami http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, wszystkiego się doszukałem, obejście zabezpieczenia działa i radio gra jak powinno. Jak skończę budowę mojego CA to radyjko i tak pofrunie do serwisu :hyhy: jak jest nowe to ma grać jak nowe a nie z jakimiś MacGajwerowskimi obiegami http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Tak jak już ktoś pisał, uwalenie masy na RCA (czyt. spalenie bezpiecznika smd wartosci ~1zł) uznawane jest przez serwis jako usterka powstała z winy użytkownika. Nie wiem ile będziesz musiał zapłacić, ale wg. mnie to lepiej poczekać do wyczerpania czasu gwarancji, a przez ten czas 'jechać' na półśrodkach;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Pioneer nie będzie ostrzył "gwizdków", które w tych głośnikach takie są ostre?
przy tych głośnikach ważny jest również dobór wzmacniacza...dobry kolega mój ma taki właśnie zestaw jak Ty planujesz czyli owy Pioneer + BlackAir6 i zasila to starym, dobrym DLS Reference 200 i jest naprawdę przyjemnie...choć przyznaję, że jak zapieliśmy mojego Helix'a A2 na testy to było lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Pioneer nie będzie ostrzył "gwizdków", które w tych głośnikach takie są ostre?
przy tych głośnikach ważny jest również dobór wzmacniacza...dobry kolega mój ma taki właśnie zestaw jak Ty planujesz czyli owy Pioneer + BlackAir6 i zasila to starym, dobrym DLS Reference 200 i jest naprawdę przyjemnie...choć przyznaję, że jak zapieliśmy mojego Helix'a A2 na testy to było lepiej http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Planuje starego Sonego z serii XM :rotfl: Ewentualnie jakaś starsza Alpinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje starego Sonego z serii XM :rotfl: Ewentualnie jakaś starsza Alpinka
Pod Sony XM to ich nie słuchałem, ale za to pod dwoma Alpinkami 3555 i pod Philips DAP900 (choć to krótko) pod pierwszą nie było źle, za to pod drugą (DAP http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif) było zagrały bardzo przyjemnie (125W na kanał) ale zwrotka wtedy była na -6db a jednostka to najpierw Alpine 9835 a potem mój aktualny Kenwood z podpisu..Podpinałem jeszcze pod nie Kenwooda PS-150 i też nie było źle ale tak jak wspomniałem u kolegi pod tym dls'em i Pioneerem najbardziej mi się podobało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czym się różni P88RS od P88RSII?

 

Tak w ogóle to jaki wzmacniacz polecacie pod ten model radia, żeby dobrze się zgrał z tymi głośnikami Vibe`a? Sony XM, Alpine V12, Philips DAP? Może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac na zagranicznych forach mozna sie doszukac wzmianek ze wersja rsII i rs rozni sie od siebie poprawionym DSP i ulepszona sekcja DAC robiona bardziej na wzor topowych serii 9xxx. Tego mozna sie doczytac na zagranicznych forach niewiem ile w tym prawdy i jak bardzo wiarygodne sa zrodła :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...