Skocz do zawartości

Jakie głośniki na przód?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W najbliższym czasie mam zamiar trochę zmienić nagłośnienie w moim passacie b5. Chodzi mi mianowicie o wymianę głośników 16.5 cm w przednich drzwiach, gdyż oryginalne głośniki które są tam teraz zamontowane są już w dość kiepskim stanie. Aktualnie przednie głośniki są zasilane bezpośrednio z radia boschmann D-2968 MRXi, a w bagażniku znajduje się głośnik gms 250 w skrzyni zamkniętej zasilany blaupunktem gta 260. Mam zamiar zmienić wzmacniacz na blaupunkta gta 4 special mk2 który leży u mnie w domu i zasilić nim zarówno przednie głośniki jak i suba. Na same głośniki 16,5 cm mam do wydania do 150 zł. Wiem że to nie dużo, ale nie wymagam od nich cudów. Wystarczy że będą grały nieco lepiej niż oryginalne.

Wstępnie myślałem o głośnikach GMS 960 XT. Jestem otwarty na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocny bass produkują przy samym radiu, znacznie lepszy niz np najtańszy phonocar, w tej cenie to bardzo dobre midwoofery tweetery z tego zestawu GMS-25C ( transparent) przezroczyste , są w stylu morela tylko słabsze tzn zero piachu , czysta ładna przyjemna góra , ogólnie przyjemny dzwięk , wooferki przy średniej głośności dają dużo basu w niewytłumionych furtkach sprawność jest ok ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mocny bass produkują przy samym radiu, znacznie lepszy niz np najtańszy phonocar, w tej cenie to bardzo dobre midwoofery tweetery z tego zestawu GMS-25C ( transparent) przezroczyste , są w stylu morela tylko słabsze tzn zero piachu , czysta ładna przyjemna góra , ogólnie przyjemny dzwięk , wooferki przy średniej głośności dają dużo basu w niewytłumionych furtkach sprawność jest ok ,

A to piszesz tak, dlatego, że zrobiłeś obiektywny test, czy dlatego, że tym handlujesz? :znudzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywny test co do phonocara yellow,i jak na tę cenę to grają naprawdę dobże,

Cursor ,że zapytam czy słuchałeś te wooferki. ?oczywiście nie chcę znowu wszczynać jakiejś wielkiej konwersacji na tematy wooferów za 89zł ,

, tylko tak,, by the way'' :hyhy:

 

Tempo6 są bardzo przyjemniackie ostatnio je sprzedałem znajomemu bo prawda jest taka że średnica jest miła a słebe są i mocowo nie wydalają

szybko tracą kontrolę, a bass po miesiącu jakby troszke traci kontrole , szybko miękną i to nie moje wrażenie tylko :)

a tweetr bardzo miły ale wykonanie

 

to jest wykonanie za 700 zł czy 600zł, dodam od siebie tempo6 jest słaby szybko baardzo się gubi oj baardzo szybko. ale przy delikatnym słuchani jest przyjemny.

 

zobacz kupujesz 7 x taniej a tylko troszkę gorzej gra oczywiście pod radiem elipsa tak samo jak Tempo06x9 , :znudzony:

 

[ Dodano: 2010-05-19, 20:09 ]

kicker DS 525 : http://www.kicker.com/ds_series

post-2992-1274293885.jpg

post-1-1274293885.jpg

post-1-1274293886.jpg

post-1-1274293887.jpg

post-1-1274293888.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do tematu bo tez szukam glosnikow do passata i tez na przod tylko troszke inny budget mam

 

co myslicie o takim zestawie HERTZ ESK 165.4 +JBL GTO 504

http://allegro.pl/item1046537793_hertz_esk...ier_gratis.html

 

http://allegro.pl/item1036717013_jbl_gto_5...tani_sklep.html

 

do tego chcialbym jeszcze dokupic jakiegos suba i niewiem jaki wzmacniacz wybrac czy lepszy wzmacniacz czy dokupic mono bloka ?, 1.5-2 tys zl mam do dyspozycji

 

 

edit znalazlem cos takiego ile to warte?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...T#ht_500wt_1182

AUDI A4 S LINE B6, B7 BOSE SPEAKERS

 

Nie podpisany link.

wan

pozdro Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo155, a kojarzysz może sporo starszą serię GMS 2600 z neodymowymi magnesami? Mam woofery z tego zestawu i jeden zaczyna padać. Zastanawiam się czy była by to sensowna wymiana czy lepiej wyhaczyć coś lepszego w używce. Wymogiem jakie spełniają chyba wszystkie GMSy jest małe zapotrzebowanie na moc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo155, a kojarzysz może sporo starszą serię GMS 2600 z neodymowymi magnesami? Mam woofery z tego zestawu i jeden zaczyna padać. Zastanawiam się czy była by to sensowna wymiana czy lepiej wyhaczyć coś lepszego w używce. Wymogiem jakie spełniają chyba wszystkie GMSy jest małe zapotrzebowanie na moc.

 

Mam takie ale na razie nie powiem jak grają bo czekają na montaż w szwagra aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo155, a kojarzysz może sporo starszą serię GMS 2600 z neodymowymi magnesami? Mam woofery z tego zestawu i jeden zaczyna padać. Zastanawiam się czy była by to sensowna wymiana czy lepiej wyhaczyć coś lepszego w używce. Wymogiem jakie spełniają chyba wszystkie GMSy jest małe zapotrzebowanie na moc.

 

tak ,fakt , że nie potrzebowały dużo mocy żeby cos z siebie dać, ale w porównaniu do nowych 960xt jest ogromna przewaga 960XT

w nowych komponentach tweetery są zupełnie inne natomiast woofer daje mocny ciepły bass bardzo niski i przyjemnie się ich słucha,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odkleisz ten kapsel z głosnika pojawia się więcej średnicy wraz ze zniekształcona górą , ale oczywiście dostarczone pasmo i tak jest przetwarzane przez cewke i w paśmie w którym powstaja zniekszt. ale pod radiem jest to pomijalnie do zaakceptowania bo pewnie o to chciałeś zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMS25C zestaw tweeterów , membrana czarny jedwab , charakterystyka łagodniejsza zwiera zwrotnicę z kondenstorem styroflex i cewkę.

GMS25CT zestaw tweeterów membrana TNB przezroczysty jedwab , mocne , ostre SPL nawet do 93db. zwiera zwrotnicę z kondenstorem styroflex i cewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...