Skocz do zawartości

Jakie średniaki dla zestawu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak już to zdecydowanie Tesle, właśnie te polecano mi w Dobrym Tonie ( jako mniejsze zło skoro juz muszę kombinować ) mają zamkniętą komorę co jest dużą zaletą.

Alphard to - jak wyraźnie napisano - mid-woofer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, że nic nie da. Tylko tak troszkę na wariata - oby tylko był 3way.

Gdyby był piec z odpowiednim cięciem - np 250hz między wooferem a średnim.

120 to troszkę nisko. Do tego podłączanie tego pod radio...;/

Jak z ukierunkowaniem tego i zgraniem fazowym między woofer na 2ch a średniak i tweeter daleko od siebie na następnych?

 

Nic przeciwko 10cm nie mam. Focal 4w2, 4kslim to przecież średniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RazeRX7, to zmień 2way na... inny 2way :) Kup dobry, nisko grający tweeter, pojawi się sporo nowej średnicy, wyrzeźb inną zwrotką, albo aktywka i daj sobie spokój z kombinowanym na siłę 3wayem. Ostatnio zauważyłem, że każdy po kolei się w to pcha, tak tylko na sztukę, moim zdaniem bezsens. Dwudrożny zestaw przy dobrej zwrotce też potrafi zagrać całym pasmem, szczególnie po przesiadce z DB http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień :)

Dzisiaj dostałem nowe mid-bassy a Ty mi tu o zmianie mówisz

Ogólnie mi chodzi o dodatnie średnicy, ponieważ TW mam w słupku a woofer-a w drzwiach na dole. Kick jest średnica już trochę gorzej.

 

No nic w takim razie dzięki wszystkim za rady - zastanowie się co z tym fantem dalej zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie przypomina ze chciałes gdzies tam startowac w DB, czy sie myle? Dobrze sie zastanów bo z 3 way w db-race jestes automatycznie w profesjonalista 3+

 

O amatorze zapomnij juz modyfikujac słupki z tego co mówi reg...

 

 

W dbl takze startujesz od MAXI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to kolega RazeRX7 zakupił ode mnie ostatnio Emphasery które nie bardzo się nadają do 2waya.

Skoro sprawy "zaszły" tak daleko to albo jakieś radio z aktywką na którym można popstrykać sobie w ustawieniach albo powrót do 2way - zwłaszcza że wchodzą w grę różne regulację odnośnie kategorii.

wasylwek Ten Dynaudio "leżał" na Allegro dość długo - (od tego sprzedawcy kupiłem MD100 MW160 i braxa X1000 za czasów jak jeszcze miał 3 komentarze) i wiem że do klozeta się nie nadaję ze względu min. na wysoki Fs i Qts- to typowy midbass w drzwi. Cieszę się, że i ten egzemplarz Dynaudio znalazł amatora bo to zacne głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wiem że do klozeta się nie nadaję ze względu min. na wysoki Fs i Qts- to typowy midbass w drzwi. Cieszę się, że i ten egzemplarz Dynaudio znalazł amatora bo to zacne głośniki.

Tak więc sam widzisz co daje cały WinIsd i inne ...urządzenia dla ...leni :ok: , nawet UCZCIWA znajomość parametrów T-S i kalkulacje czasem ściema :hyhy: ( choć oddaje honor na symulacji program dość wyraźnie wykazywał, że Dyna "zje" Intertechnika) , jestem bardzo zadowolony z gry mojego ...suba "niesuba" ( na szczęście definitywnie wyrosłem już z masażu, wolę posłuchać muzyki :) a w tym doskonale się Duńczyk odnajduje.

Jak już jesteśmy w temacie, rozważam wybór tweterów, jak gra Dynek u góry? Bo nikt nie chce powiedzieć bo mało tego mają , tylko krótko agresor czy śpioch ? ...hmmm ostatnio cierpię na "niedobór wysokich" i jak jest flakowaty to wybiorę S-Spika z Wejerowa pasuje mi jego "duch" :hyhy: .

Potem to już będę "rasowych" średniaków poszukiwał albo...sprzedam samochód i pozostanę jak po golfie z mazdą 626 na radiu tamashi :rotfl: i 10 cm blaupunktach, :rotfl: fajno się wiadomości na tym w radiu ( jak ściąga :rotfl: ) słuchało. Albo puszczę się w nową pogoń za jakim zwierzem :rotfl: .

 

Coby nie było bajzlu w temacie ...dla autora, jak sam widzisz , kupujesz tańsze, odpowiednie rozmiarowo średniaki i "wkomponowujesz" je w system. Po wstępnych przygodach ( jeżeli pracujesz masz dom rodzine i inne obowiązki na takie zaznajomienie się, daje jakieś pół roku a ile sie przy tym nauczysz i dowiesz :) ) ze średnicą... przesz naprzód :rotfl: , lub nie :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gra Dynek u góry?

Dość spokojnie choć prawdę mówiąc spodziewałem się po nim więcej. Pomimo zmian wzmacniaczy/źródła dość ciężko było okiełznać go przy wyższych poziomach głośności - dodam, że cięty pasywnie 12dB/Oct. Nie wiem czy MD102 spisuje się lepiej.

Jestem dużo bardziej zadowolony z tekstylnych Seasów niż z tych MD100, choć oczywiście nie porównywałem ich na tym samym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak :)

Dzisiaj podłączyłem na próbę jakieś chińskie 10cm - jak dla mnie efekt o niebo lepszy niż mój 2-way

Zakupiłem dzisiaj Tesle.

Jak również znalazłem w domu piec 4-kanałowy i:

H.P.F 80Hz - 1,2K

L.P.F 40Hz - 250Hz

Regulacje dla każdych dwóch kanałów oddzielnie

Myślałem, nad tym aby pod pierwsze dwa kanały podpiąć mid-bassy a pod kolejne średniaki z TW

 

Od ilu ciąć średniaki??? ( od ilu i do ilu - uwzględniając , możliwości pieca )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ...jakichś 450- 800 Hz , trzeba próbować panie i to na HPF zrobisz ale ...właśnie od tej wartości do max. przenoszenia wzmaka

A na LPF zrobisz do czyli do pewnej wartości która w Twoim przypadku filtra LPF na średnicę sie po prostu nie da (teoretycznie od zero :) nie polecam ciąc za nisko średniaków do tej ustawinej na LPF). Poczytaj sobie o filtrach Band-Pass ( pasmowo przepustowych) zanim dalej "polecisz" z 3 way :rotfl: .

Najlepiej uklecić filtrowanie ...aktywno-pasywne, jak widzisz z "czecim wajem" :) zaczyna być jazdunia :]

 

Z praktyki Ci podpowiem ( mniejsze czyli tańsze elementy do użycia ) od dołu tnij go aktywnie a górę ogranicz mu elementami L C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...