Skocz do zawartości

Rainbow kontra Morel


Oofol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanko dla znających głośniki Morel Tempo 6.

 

Na dzień dzisiejszy mam zainstalowany zestawik Rainbow SAX 265.20 i mam zamiar je zmienić. Chodzą mi po głowie właśnie morelki ale niestety nie miałem okazji ich słuchać...

 

Czy ktoś może mi w jakiś sposób przybliżyć jak one graja?

 

Sam słucham wielu gatunków - death metalu, hardcoru, heavy beats, electro, czasem też jakiś dance i r'n'b się pojawi...

 

Może jakaś inna propozycja? Może lepiej wziąć R6A w komponencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie problem polega na tym, że pomimo zapatrywań muzycznych lubię miękkie brzmienie. W HSK trochę drażnią mnie wysokie....

 

A co powiesz o Tempo6? Rainbow generalnie mi bardzo odpowiada ale mam w sumie okazję zmienić je na Tempo 1:1 (Tempo nowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawią Tempo...

To kup tempo i się przekonaj, bo najarałeś się jak szczerbaty na sucharki

 

Helix Precision 236 - tu tweeter na pewno Cię nie zdenerwuje.

Jak najbardziej, ale to jest zestaw dla kogoś kto jest świadom do czego ten zestaw został stworzony. Woofery są bardzo delikatne i jak ktoś chce osiągnąć takie ciśnienie jak z r6a to na pewno je uwali(tak mi zabili jeden woofer h206 na jednym ze zlotów, z cewki zrobiła się harmonijka zakleszczona w szczelinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najarałem się tylko się zastanawiam - jestem ciekawy po prostu...

 

Generalnie nie jestem zwolennikiem ciśnienia, a jakości.

Na Helixy mnie w tej chwili nie stać. Szukam jakiejś alternatywy. Zastanawiałem się tez na d Focalami V2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem SAX ale moreli nie słuchalem

 

SAXy graja swietnie i nie wiem czy bedziesz zadowolony ze zmiany

 

SAX to niski fajny miękki basik sporo srednicy i wysokie dosc szczególowe

 

jak za TĄ cene nie ma nic lepszego z nówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mam dobre ceny niektórych zestawów - naprawdę dobre.

Wiem że SAXY są miluchne i wogóle... Ale chciał bym coś nowego i boję się że nie będę zadowolony dlatego marudzę...

 

A co myślicie o AS Radion 165?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Przedni zestaw obsługuje Ultimate Sound TA2160 schowany w desce rozdzielczej

Może warto lepiej skupić się na zamienniku tego elementu? Nie znam tego produktu ale taki mi sie nawinęło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no oczywiście że też będzie to zmienione;)

Generalnie piecyk miał ustąpić już dawno miejsca Kickerowi ZX 2x175 - dostałem takowy w prezencie 2 lata temu ale jak szybko go podłączyłem tak szybko sprzedałem... Wogóle mi brzmienie nie pasowało... Ultimate na prawdę mi się podobał ale pora na coś zacniejszego tu jeszcze nie wiem ale na pewno będzie to używka może jakiś starszy Xetecsię zobaczy jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że SAXY są miluchne i wogóle... Ale chciał bym coś nowego i boję się że nie będę zadowolony dlatego marudzę...

 

a jakie radio i piecyk? bo to też ważne

Jak morele i zmiana to tylko na dotech-i ... ( da się dorwać używki w dobrej cenie, no chyba że zależy Ci na nówkach ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...