Skocz do zawartości

Rainbow kontra Morel


Oofol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej Tempo czy R6A
jeżdziłem rok pod tempo i obecne pół pod R6A, więc pozwolę sobie skrobnąć swoje trzy grosze w temacie. Wg mojej subiektywnej oceny, oba zestawy są warte uwagi, jednak różnica w ich cenie nie bierze się znikąd.

Woofer - tu największa przewaga R6A. Jeżeli słuchasz cięższej muzy (jak doczytałem) i lubisz czasem mocniejszy akcent perkusji/basu itp - to większy bananek się pojawi pod dls'ami niż pod morelkami Kick jest bardziej soczysty, dobrze wygrzane woofery puszczone pełnym pasmem pod rozsądnym wzmakiem i rozsądnym kręcicielem gałek potrafią również zastąpić suba mniej wymagającym.

Tweeter - T25 z R6A jak dla mnie bardziej szczegółowy, usłyszałem "kilka" nowych dźwięków w porównaniu do moreli. Wg niektórych, potrafi być ostry - IMO kwestia dobrania odpowiednio pozostalych komponentów audio tak, aby one nie wykazywały podobnych skłonności (moje np. grają pod AA, czyli niekoniecznie łagodnym wzmakiem, a jakoś uszy nie bolą). Można się też spotkać z opinią, że R6A mają słabą/wycofaną średnicę; być może wpływ na to mają sąsiednie pasma (mam na myśli zrównoważenie tonalne całego zestawu), niemniej osobiście nie odczułem znaczącej degradacji po przesiadce z moreli.

pozdrawiam,

bor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać nad Dotechami...

Tylko na początek grały by pod... końcówkami radia...

 

[ Dodano: 2010-05-13, 21:24 ]

Może mi ktoś powiedzieć jak zagrają dotechy pod radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...