Skocz do zawartości

Jak lepiej podłączyć subwoofery ??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 dwu cewkowe subwoofery RE-8D4 ( 2x4ohm )

 

jak lepiej podłączyć je do wzmacniacza osobno czyli 2 x 2 ohm ( 2 x 180 W )

czy oba naraz w mostku czyli 1 x 4 ohm ( 350 W)

 

i dlaczego tak a nie inaczej ??

 

dodam ze suby są razem, w jednej skrzyni zamkniętej.

 

Wzmacniacz to Axton c409

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś inaczej zadać pytanie :

Czy lepiej pracują głośniki gdy cewki podłączone są równolegle czy szeregowo ?

Znając życie o to Ci chodziło gdyż w zależności od podłączenia zmieniają się parametry TS ale .....

Czy Axton to zrozumie i da Ci usłyszeć różnicę :hyhy: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczyl bym je w mostek. Jeśli podlaczysz w dwa osobne kanały to jak rozwiazesz sprawę podania sygnału na wejscia wzmacniacza? Chyba ze wzmacniacz ma przelacznik "mono" który sumuje wejścia. Oczywiście w systemie stereo "informacja" pasma niskiego w obu kanałach powinna być taka sama ale czasem zdaza się ze tak nie jest - zwłaszcza w muzyce elektronicznej. Może teoche teoretyzuje ..ale tak mi się wydaje :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he wyczówam ironie :) a tak na powaznie to raczej roznicy nie dojrzysz bo jak ktos wyzej w spomnial to jeden H

To co ja napisałem nie jest ironią.

To czy usłyszysz różnicę zależy tylko od Ciebie i tego co u Ciebie i jak grało. Podam przykład z podobnego podwórka -> jeśli codziennie jeździsz samochodem z silnikiem 60KM i przesiadasz się do pojazdu mającego 130KM o podobnej masie i pojemności to uważasz go na początku za rakietę. Jeśli przesiądziesz się z samochodu który miał 300 KM będziesz uważał że to muł.

Jak masz ucho wrażliwe i codziennie słuchasz muzyki na bardzo dobrym sprzęcie możesz usłyszeć (poczuć) różnicę jeśli nie -> nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he wyczówam ironie :) a tak na powaznie to raczej roznicy nie dojrzysz bo jak ktos wyzej w spomnial to jeden H

To co ja napisałem nie jest ironią.

To czy usłyszysz różnicę zależy tylko od Ciebie i tego co u Ciebie i jak grało. Podam przykład z podobnego podwórka -> jeśli codziennie jeździsz samochodem z silnikiem 60KM i przesiadasz się do pojazdu mającego 130KM o podobnej masie i pojemności to uważasz go na początku za rakietę. Jeśli przesiądziesz się z samochodu który miał 300 KM będziesz uważał że to muł.

Jak masz ucho wrażliwe i codziennie słuchasz muzyki na bardzo dobrym sprzęcie możesz usłyszeć (poczuć) różnicę jeśli nie -> nie.

 

panie grzegorzu powiedzmy ze doskonale rozumiem padany przyklad, ale... mamy doczynienia w tym temacie tzw budzetliga, wiec ani moje i podejzewam ze zalozyciela tego tematu ucho rowniez nie wylapie zadnych roznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kolejny raz powtórzę ... przetestowane w jakiś tam sposób na różnego pokroju urządzeniach :) tym bardziej w paśmie suba (moce :) ) każda impedancja MNIEJSZA niż CZTERY ohmy ...bywa hm.... niebezpieczna :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to jakaś tam bardzo znikoma różnica to pewnie tego nie usłyszę, ale tak naprawdę to dalej nie wiem co lepiej zrobić.

Głośniki są dwu cewkowe wiec jest możliwość zabawy, do tej pory pracowały w 2 ohm w dwóch oddzielnych skrzynkach,

teraz będzie jedna skrzynka zamknięta, wiec jeśli sposób podłączenia nie ma znaczenia to pewnie podepnę je w mostku.

 

Nie martwcie się, mam więcej dziwnych pytań, ale to wyjdzie w miarę rozwoju sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem :) "trzymanie wielkiej membrany za pysk" (DF) wychodzi lepiej po wydzieleniu mocy 100 W na 4 ohmach niż "wyżyłowanie" jej na np 1Ω gdzie na cewkę leci koło 300W .

0.25 Ω to już co najmniej... :) zboczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak btw. zyskujesz teoretycznie 10W na dwóch mostkach po 180W przy 2 omach. (vs. 350W przy 4 omach). :)

 

jak na dwóch mostkach ?? rozumiem ze chodzi Ci o połączenie cewek w głośnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...