Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia i ogarnieciu całego CA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jest okazja się wykazać jakimiś sensownymi poradami :orany:

 

głownie chodzi o radio, w tej chwili używam Clariona ARX9170r z 6-cio płytową zmieniarką i przyznam szczerze że chętnie zmienię je na coś z MP3 bo po pierwsze nie przewidziałem miejsca na zmieniarkę w nowej zabudowie, a po drugie nie chce mi się tak często nagrywać płyt.

 

Wymagania:

niestety cena, obawiam się że okolice 500 zł to max co mogę wyskrobać

bez fajerwerków, pacjent to SAAB czarna skóra, delikatne zielone podświetlenie z pomarańczowymi wskazówkami ( akurat tu clarion pasował )

w miarę rozbudowane sterowanie subwooferem mile widziane ( ale nie konieczne )

USB zbędne

 

 

reszta klocków:

2 suby RE audio RE-8D4 w jednej obudowie zamknietej zasilane Axtonem c409 ( 2x 180W / 2 ohm )

 

z przodu woofery z zestawu GMS 1602 docelowo z tweeterem Carpower DT-284 zasilane ze STEG QM75.2x

 

 

Muzyka w większości coś w stylu within temptation - gitary, perkusja i wysokie damskie wokale :P

 

Radżćie Waszmościowie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i temat dalej otwarty, cena około 500zł zastanawiam się czy był by sens kupować nową Alpine IDA-X311 lub np. Kenwood KDC-5047U ??

Na allegro można tanio kupić JVC KD-SH9101 /9102 /9103 ( poniżej 400zł )

lub ktoś z forumowiczów sprzedaje Pionka DEH-P77MP

Mam ochotę na jakąś ALPINE ale zupełnie nie znam się który model warto kupić.

Niestety radia z wszelkiego rodzaju kolorowymi wyświetlaczami odpadają, bo zupełnie nie będzie mi to pasować do auta.

 

Z wymagań fajnie by bylo gdyby radio miało filtry górno/dolno przepustowe, bo wzmacniacze mam pochowane i ciężki dostęp do nich.

 

 

Jestem coraz bliżej odpalenia całego systemu, ale brakuje serduszka

Gdyby komuś się chciało po allegro pogmerać bede bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC SH1000 wizualnie odpada.

co do alpinek, tej 9812 jest całkiem sporo na alledrgo i coś by się udało kupić, pozostałych nie widziałem.

 

a ciekawe czy dało by się znaleźć w tych pieniądzach coś sensownego 2DIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC SH1000 wizualnie odpada.

co do alpinek, tej 9812 jest całkiem sporo na alledrgo i coś by się udało kupić, pozostałych nie widziałem.

 

wygląd nie gra, ale to Twoje radio ma być

 

a ciekawe czy dało by się znaleźć w tych pieniądzach coś sensownego 2DIN

 

stare Alpine i Clariony na 2004 rok to max w tej cenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to 2DIN sobie spokojnie odpuszczę

 

A z nowych można jeszcze dorwać, lekko przekraczając budżet, Clariona DXZ588RUSB

Jest w ogóle sens kupować nowe radio?? jeśli te wyżej wymienione maja zagrać/mieć parametry 2 razy gorsze niż podane wcześniej 9812 czy 7894 to nawet sobie nie będę głowy zawracał.

 

jest też do wzięcia DXZ-758RMC za 400zł i chyba się skusze - jeśli to badziew to krzyczcie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zakupiłem Clariona DXZ-758RMC :zalamany: jest duża szansa że w następny weekend uda się coś wstępnie odpalić. Pochwale się co i jak http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...