Skocz do zawartości

Pioneer AVH-P4200 lekkie szumy przy ciszy - normalne?


tadziak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwóch tygodni posiadam stację multimedialną AVH-P4200DVD. Zauważylem, że podczas odtwarzania płyt słyszalny jest szum. Nie jest on jakiś głośny, słychać to przede wszystkim gdy są jakieś przerwy w muzyce lub na pauzie. To taki szum, jak się np. słyszy na magnetofonie między nagraniami.

 

Co ciekawe (a może normalne?) najbardziej daje się to słyszeć, gdy podbiję ustawienia equalizera (Powerful lub Super Bass). Przy ustawieniach neutralnych praktycznie nic nie szumi, dopóki nie pogłośni się na prawie pełną skalę.

 

Czy takie zachowanie radia jest normalne, czy może coś tu jest nie tak z podłączeniem, albo z moim egzemplarzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyliście, bo już myslalem, ze moze serwis coś przy instalacji nawalił, kable niedokladnie zarobione czy coś w tym stylu :zdrowko:

Ogólnie to nie przeszkadza, bo w czasie jazdy to juz w ogole nie slychac takich szumów, ale dobrze wiedzieć, że to po prostu tak mają takie radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka egzemplarzy AVH-P5900DVD i w żadnym nie było żadnych szumów...

Jeden egzemplarz miał uwaloną masę na RCA, ale to powodowało zakłócenia/świsty etc. Po wymianie bezpiecznika wszystko wróciło do normy.

Nie napisałeś, czy głośniki masz podłączone do końcówki mocy radia czy używasz odrębnych wzmacniaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka egzemplarzy AVH-P5900DVD i w żadnym nie było żadnych szumów...

Jeden egzemplarz miał uwaloną masę na RCA, ale to powodowało zakłócenia/świsty etc. Po wymianie bezpiecznika wszystko wróciło do normy.

Nie napisałeś, czy głośniki masz podłączone do końcówki mocy radia czy używasz odrębnych wzmacniaczy...

 

Obecnie głośniki są podpięte pod wzmacniacz zewnętrzny, Ground Zero. Może gdzieś tu leży przyczyna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka egzemplarzy AVH-P5900DVD i w żadnym nie było żadnych szumów...

Jeden egzemplarz miał uwaloną masę na RCA, ale to powodowało zakłócenia/świsty etc. Po wymianie bezpiecznika wszystko wróciło do normy.

Nie napisałeś, czy głośniki masz podłączone do końcówki mocy radia czy używasz odrębnych wzmacniaczy...

 

Obecnie głośniki są podpięte pod wzmacniacz zewnętrzny, Ground Zero. Może gdzieś tu leży przyczyna..

 

Różnie może być... Tak jak pisali koledzy, może to 'fabryczna' przypadłość radia... ale nie jest to medion, vdo, czy clatronic więc tego typu szumy zdarzać się nie powinny, jest to dość 'subtelna' przypadłość więc nawet diagnoza ewentualnej usterki może być niemożliwa...

Co do wpływu wzmacniacza to również mógłby być on przyczyną, ale tak jak napisałeś szumy są tylko podczas odtwarzania CD, a na tunerze ich nie ma, co świadczy iż generuje je już radio a nie dalsze elementy...

Ogólnie coś może być na rzeczy z tymi ustawieniami i podbiciami w EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie może być... Tak jak pisali koledzy, może to 'fabryczna' przypadłość radia... ale nie jest to medion, vdo, czy clatronic więc tego typu szumy zdarzać się nie powinny, jest to dość 'subtelna' przypadłość więc nawet diagnoza ewentualnej usterki może być niemożliwa...

Co do wpływu wzmacniacza to również mógłby być on przyczyną, ale tak jak napisałeś szumy są tylko podczas odtwarzania CD, a na tunerze ich nie ma, co świadczy iż generuje je już radio a nie dalsze elementy...

Ogólnie coś może być na rzeczy z tymi ustawieniami i podbiciami w EQ.

 

Tak jak pisałem, w zasadzie szumów nie słychać przy neutralnych ustawieniach EQ (no chyba, ze dam głośność pod maks skali). Szumy słychać głównie podczas odtwarzania CD, bo tylko wtedy można naprawdę uzyskać maksymalną ciszę, pauzując lub w przerwach między utworami. W radiu to cały czas są dźwięki, wiec takich rzeczy się nie wychwyci...Moze do Pioneera się z tym w takim razie pofatyguję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim poziomie glosnosci tych szumow rozmawiamy, ale z Twojej wypowiedzi wypowiedzi wynika ze jest on raczej niewielki. Zmiany eq maja wpływ na ten szum gdyż - zmienia się wzmocnienie ( czy tez tłumienie ) dla wysokich częstotliwości z których ten szum się składa. W czasie odtwarzania płyty dodatkowo szumi sam napęd CD.. Jeśli chcesz podejdz na serwis. Ale dam sobie głowę uciąć ze stwierdza ze to normalne :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim poziomie glosnosci tych szumow rozmawiamy, ale z Twojej wypowiedzi wypowiedzi wynika ze jest on raczej niewielki. Zmiany eq maja wpływ na ten szum gdyż - zmienia się wzmocnienie ( czy tez tłumienie ) dla wysokich częstotliwości z których ten szum się składa. W czasie odtwarzania płyty dodatkowo szumi sam napęd CD.. Jeśli chcesz podejdz na serwis. Ale dam sobie głowę uciąć ze stwierdza ze to normalne :P

 

Dzięki, to sie zastanowie :P Ogólnie mnie też sie to wydaje normalne, chociaż jak sie zainwestuje w jakiś sprzęt to zawsze chce sie, zeby wszystko działałko idealnie :P Mam przy okazji do Ciebie prosbe - jakbyś mogl zajrzec do tego starego tematu na temat zakłóceń radiowych to byłbym wdzieczny. Nadal z tym walcze:

http://strefacaraudio.pl/forum/topics5/trz...6,30.htm#102507

 

[ Dodano: 2010-05-03, 02:29 ]

Przetestowałem jeszcze na normalnym audio-cd i szczerze mowiac to szum jest jeszcze bardziej dokuczliwy... Nie wiem czy to moze też zalezec od jakości samej płytki. Szum słyszalny jest na cichych nagraniach albo gdy zapauzuję odtwarzanie.

 

Gdy zrobię 'mute' to wszelki szum znika, więc nie są to raczej zakłócenia spoza radia...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kiedyś walczyłem z 6800 ...oj naprawdę pół dnia walki i ...ten typ tak ma tongue.gif

 

Hej mam Pioneera deh-p6800mp wzmacniacz kenwood ps-100 i głośniki powerbass i w trakcie odczyty płyty słychać delikatne charczenie i szum...czy to normalne? ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...