Skocz do zawartości

zmiany po przejściu z mds06 na Prox M6


adamzzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się z Wami podzielić uwagami i spostrzeżeniami po przesiadce z chwalonych i znanych mds06 na raczej żadkie ze względu na cene wooferki Prox M6. Z racji tego, że często nie moge wozić suba szukałem czegoś co da mi taki basik że nie bede za nim tęsknił.

Z mdsów nie byłem do konca zadowolony, może dlatego że zbyt wiele oczekiwałem po przeczytaniu opini w necie. Na początku bylem zadowolony ale jakoś z czasem mi przeszło. Najbardziej przeszkadzało mi że bardzo szybko "wymiękały".

Po rozpakowaniu paczki z nowym nabytkiem byłem troche sceptycznie nastawiony. W porównaniu z mdsem wygladało jak maleństwo. Mdsy mają 18 cm średnicy a proxy to typowe 16,5cm wiec niezbedny był pieścień metalowy za który serdecznie dziekuje koledze mastah22.

Dobra. Wkońcu w ostatnią niedziele wziołem się za montaż. Odpalam sprzęt i poprostu mi kopara opadła. Takie maleństwa pod każdym względem grają lepiej niż mdsy. Pojawiła się średnica, wkońcu scena się jakby scaliła, pojawił się kick którego mdsy nie mają wogole, dołem też nie ustepują.

W mdsach nie ma kicka dlatego wszystcy twierdzą że grają jak małe suby. Co mnie bardzo cieszy przy dobrym basiku potrafią zagrać znacznie głośniej i mogę stwierdzić, że na jakiś czas mogę żyć bez suba. Wogóle cały system nabrał wykopu. Teraz naprawde czuć basik na kolanach (na takiej wysokości mam głośniczki).

 

Jestem w 100 % zadowolony i z czystym sercem moge polecić te głośniczki.

 

Pędzone są soundstream d200II i grają z pro xt2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie... piździng, boschman, LTC i inne tego typu, ba tu nawet nie warto zwrotnic budować :P

Każdy nazwijmy sobie umownie głośnik stworzony dla "kumatego i wiedzącego" co w trawie piszczy da się okiełznać, kwestia aplikacji i zacięcia (kolejne moje praktyczne doświadczenia...mnóstwo czasu trzeba poświęcić aby "zadydloniło" :) z sensem) .

Co do MDS-a IT zgadzam się z opinią to dobry grajek ale ... no moje kombinacje (i ucho) słabo go widzę w dobrze "idącym" 2 way albo stworzymy mu nadmiar basiora albo wymięknie na średnicy. Miałem kiedyś przyjemność i MDS-a pokonał nawet "niżej stojący" od Twoich również uDim Mid Jr6 po prostu dla mnie też zagrał...przyjemniej.

Jeżeli na "szybką wrzutę" Prox M6 zagrał lepiej od IT znaczy to, że 3,4 kHz to nieudana wartość dla tego głośnika :P .

Z tego zo kojarzę Prox ma korektor fazy tak się składa, że od pewnego czasu "wałkuję" te "stożkowate" i te pierścienie to nie tylko ładny wygląd one faktycznie maja wpływ na reprodukcję GŁÓWNIE średnicy.

Mam w tej chwili wofersony z takim korektorem fazy, pracują sobie w 3 way i "ucinam je" na około 600-700 Hz i właśnie zastanawiam się co bedzie jak podejdę z nimi sporo wyżej ? Serce mi mówi , że lepiej nie "opuszczać" wokalu w dolne partie wozu i prawdopodobnie lepiej zostawić te częstoty wyżej zamontowanym średniakom ale doświadczenia przeprowadzę i o efektach napiszę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też winił bym bardziej za taki stan rzeczy zwrotnicę. MDS06 według wykresów producenta mają spadek efektywności od około 1000 Hz w górę o około 4-5 dB a to dość sporo.

 

No bo to typowe nisko a nie nisko-średniotonowce. MDSy powinno się uzywac tylko do 3-waya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamzzz, a myślałem że moje stare woofersy już od dawna plumkają u Ciebie w aucie.Fajnie że się podzieliłeś opinią bo to cenna dla innych forumowiczów uwaga.

MDS06 według wykresów producenta

Z tymi wykresami byłbym bardziej ostrożny.To głośnik gra a nie wykres.Fakt że odpowiednia aplikacja może zdziałać cuda ale nie popadajmy w skrajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamzzz, a myślałem że moje stare woofersy już od dawna plumkają u Ciebie w aucie.Fajnie że się podzieliłeś opinią bo to cenna dla innych forumowiczów uwaga.
MDS06 według wykresów producenta

Z tymi wykresami byłbym bardziej ostrożny.To głośnik gra a nie wykres.Fakt że odpowiednia aplikacja może zdziałać cuda ale nie popadajmy w skrajności.

 

 

Z racji tego ze jestem za granicą montarz się troche przedłużył. Dodatkowo trzeba było pierścienie dorobić.

 

Jak przyjade na wakacje będe szukał kogoś kto mi wystruga zwrotnice pod ten zestaw.

Niby mam aktywke sony ale z racji tego, że chciałbym ograniczyć ilość kabli w bagażniku, zupełnie mi nie odpowiada brzmienie alpine 3547 oraz to ze nie mam umiejętności żeby to wystroić postanowiłem przejść na pasywke. Szukałem różnych ustawień i cięć ale zawsze było jakieś ale. Ciągle jeździłem i miałam w głowie myśli co by tu jeszczcze pokręcić żeby było lepiej. Teraz mam zwrotke z jakiegoś zestawu i na -3db na xt2 i jest git. Myśle że jak się zrobi zwrotke na miare bedzie miód malina.

 

co do mdsa na moje oko jest on słaby. Niby gra dołem ale to wszystko jakby beż życia, bez wykopu i dodatkowo jak się pogłośni membrana skacze jak szmata. Nie wiem byc może moja aplikacja była niewłaściwa albo wzmacniacz słaby. Nie mam co z nimi zrobić więc wpakuje je w tylne drzwi i zobaczymy co sie bedzie działo. Czesto ludzie jak ich woże narzekają że z tyłu nie gra.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezsensowne porównanie. jakbyś z mds-ów przesiadł się na woofery z zestawu R6a czy z sax- ów to by miało sens. tu jest za duża przepaść cenowa żeby porównywać

 

Być moze ale napisałem to ponieważ w internecie mdsy są chwalone przede wszystkim za bas. Ja twierdze, że proxy grają mocniej i głośniej. Poprostu czuć że teraz woofery grają aż kolana swędzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duża przepaść cenowa żeby porównywać

Cokolwiek...niefortunny wniosek :P nie zawsze drogie MUSI być dobre ale DOBRE, powinno być drogie :P .

Myślę , że dla "rasowego hip-hopowca" :hyhy: MDSy mogłyby okazać się zacniejsze.

Wychodzi na to, że grajki "uniwersalne" ( co to zagraja wszystko :P ) muszą być zrobione porzadnie czyli będą ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...