Skocz do zawartości

Woofery PB L-60C czasem popierdują, o co chodzi?


Tulio20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie zestawu głośników PB L-60C. Używam ich już około roku i ostatnio zauważyłem przerażającą rzecz. Mianowice woofery (najpierw jakby jeden a obecnie oba) w niektórych utworach potrafią pierdzieć w pewnych zakresach dźwięków. Gdy głośność jest powiedzmy na średnim poziomie już praktycznie tego nie słychać, jak sprzęt gra bardzo głośno to w ogóle nie ma pierdzenia a ładny dźwięk. Jednak jak muzyka cicho gra to ewidentnie z woofera dobiega takie pierdzenie. Np. podczas słuchania rozgłośni radiowej głosowi spikera czasem towarzyszy taki jakby przester. Podczas muzyki natomiast delikatnie pierdzi przy bicie. Problem nie zawsze występuje ale to chyba wina danego zakresu dźwięków, chyba. Przyznaje że lubię słuchać w większości głośno, pokrętłem gain wydaje mi se że rozsądnie steruje, tak samo z filtrami.

 

Pomóżcie proszę w zdiagnozowaniu problemu, co to jest, jak do tego podejść, reklamować, naprawiać, wyrzucić?

 

PS. Problem zaczął się na wzmacniaczu Blaupunkt GTA 480 (4x75W), sądziłem że to może być jego wina, jednak po zmianie na US Amps XT-1600.4 problem jest nadal ten sam, więc to raczej wina głośnika, zwrotnicy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, tak zrobię jak tylko nie będzie padać. Powciskam membranę, a potem wyjmę głośnik całkiem i popatrzę czy nie widać miejsca gdzie coś mogło się od czegoś odkleić. Kurczę, byłoby niezwykle niekorzystnie aby popsuły mi się te maleństwa z Essy.

 

PS. czyli jak wciskam membranę to nie ma temu towarzyszyć żaden dźwięk ocierania itp. ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, tak zrobię jak piszecie. Ale już teraz zapytam czy jeśli nie będzie to sprawa tylko drobnego doklejenia z czym mógłbym sobie we własnym zakresie poradzić to co radzicie. Mieści się opisywany przeze mnie objaw, a co za tym idzie usterka w ramach gwarancji, czy to jednak do bardziej profesjonalnej naprawy czy już zacząć zbierać na nowe głośniki? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że niezależnie od faktu czy to fabryczna wada głośników czy rozkleiły się wyłącznie z mojego powodu, to moje przywiązanie do marki Powerbass znacząco zmaleje. Jeszcze ich nie wyjąłem ale zajmę się tym jutro i obadam co i jak, ewentualnie poradzę się Was co dalej robić. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba taki sam przypadek jak Ty bo bardzo podobnie to wygladało, winowajcami okazały sie lica tuz przy zaciskach gdzie zapina sie przewody, jedno z nich musiało byc naderwane i głosnik przy bardzo cichym graniu brzęczał jakby cewka tarła w szczelinie...

 

8h kombinowałem, podmieniłem 4 wzmacniacze rozkopalem z 3 razy drzwi az tu nagle taka duperela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem. Solidne te forum :) Moje lenistwo, bo przez majówkę nie rozbierałem drzwi auta ale lada dzień biorę się do roboty i zobaczę co za tymi wooferami. Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze, dziwnie grają (skrzeczą/pierdzą/nieczysto grają jak zwał tak zwał) właśnie jak jest cicho. No, a skoro od takiego zestawu wymaga się już choć trochę sql to strasznie to wk****. To mnie kolega zaskoczył, że można to na ich koszt wysłać do naprawy/regeneracji. Byłoby super, tylko najpierw muszę je wyjąć i zbadać. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chyba taki sam przypadek jak Ty bo bardzo podobnie to wygladało, winowajcami okazały sie lica tuz przy zaciskach gdzie zapina sie przewody, jedno z nich musiało byc naderwane i głosnik przy bardzo cichym graniu brzęczał jakby cewka tarła w szczelinie...

 

No to chyba ja mam to samo... lewy głośnik najpierw popiardywał w ciągu zimy, ale że ten objaw ustał to pomyślałem że może coś od zimna itd. Ale dzisiaj znowu - niska głośność pierdzenie, charczenie, przy dużej głośności wszystko wporzo. Kur** najpierw poodklejało się górne zawieszenie w obydwu wooferach, potem z półrocznym odstępem czasu pourywały sie kabelki od tweeterów a teraz to... siły już nie mam... NIGDY WIĘCEJ PB. Nawet najtańsze peiyingi są lepiej wykonane, po prostu żal dno kiła i mogiła, jak tylko będę miał okazję to pójdą dosłownie do kosza bo dość mam tego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Racja, racja kolego. Przykro się przyznać, że to spotkało PB, a tak ich lubiłem. Ładnie, mocno grały a tu taka niespodzianka... Co prawda jeszcze nie otworzyłem swoich wooferów bo jak na złość u mnie ciągle pada albo brakuje czasu. Także nadal sprawy do końca nie wyjaśniłem. A u Ciebie kolego MB jaki model zepsuł się? Co do tweeterów to też się boje aby nic tam się nie oderwało, a mam takie przeczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...