Skocz do zawartości

Jakie głosniki do Audi TT 1.8T 2003r do 1000zł


allkado
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wymienić głośniki (ewentualnie wygłuszyć i zakupić wzmacniacz)

 

Audi TT (1.8T 2003r bez BOSE) 4 głośniki (165mm) + 2 malutkie gwizdki

 

głośniki standardowe (z przodu nie wiem, z tyłu natomiast Blaupunkt

8D5 035 401B z etykietka AUDI 4 OHM.

 

Ponieważ siadł mi 1 przedni i 1 tylni głośnik chciałbym wymienić od razu wszystkie na jakieś lepsze od tych standardowych.

 

Nie chce montować subwofera (ani tuba ani skrzynia) nie mam na to miejsca, czy nowe głośniki z tyłu dadzą lepszy bas od standardowych ?

 

jest sens wymieniać gwizdki z przodu ? (na razie grają, ich umiejscowienie nie jest zbyt dobre, ale nie mam ochoty przenosić ich na słupki), czy wymiana na inne coś poprawi?

 

 

Aktualnie posiadam stare radio JVC KD-S890 (tak wygląda: http://i.testfreaks.com/i...890.337465.jpg)

 

Pierwotnie chciałem zamontować sobie radio Audi Concert II (z racji estetycznego - fabrycznego wyglądu) ale słyszałem że te radyjka są bardzo słabe i chyba nie opłaca się na nie wydawać kasy, szczególnie jeśli miało by gorzej grać niż to co mam.

 

Czy powinienem zakupić wzmacniacz, zmienić okablowanie i zrobić wygłuszenie ? Pytam ponieważ chciałbym żeby ta wymiana dała optymalne efekty, a nie chcę przepłacić jeśli to nie ma sensu.

 

Na modyfikację chcę wydać nie więcej niż 1000zł + ewentualna wymiana radia jeśli jest zalecana. Oczywiście tańsze propozycje też z chęcią wezmę pod uwagę.

Sprzęt nowy lub używany (ewentualne linki do aukcji mile widziane)

 

Będę wdzięczny za wasze opinie/sugestie

 

 

 

Pozdrawiam allkado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka muzyka będzie sluchana? Wymiana tweeterow jak najbardziej ma sens - one także maja duży wplyw na jakość odtwarzania muzyki. I nie musisz ich przenosić na słupki - zwłaszcza ze chcesz montowac glosniki z tylu. Wtedy o poprawność sceny nie musisz się martwić :) Wzmacniacz jest jak najbardziej polecany - wydobedzie on wszystko co najlepsze z przedniego zestawu co pozwoli Ci cieszyć się przyjemnym dźwiękiem bez przesteru i "nadrobi" brak subwoofera. Napisz czego głownie sluchasz i czego oczekujesz od dźwięku w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm muzyka - przeróżna ale raczej nie słucham takiej "umc umc umc" i nie chce żeby było słychać samochód czy bas z daleka. Cieszy mnie głośna muzyka i czysty dźwięk. Słucham w zasadzie wszystkiego od musicali przez pop hip hop rock, w każdym bądź razie bardziej śpiewane niż tylko wybijające rytm.. Ostatnio wsiadłem do kolegi chciał się pochwalić nagłośnieniem... zapuścił właśnie jakieś umc umc... sam bas że aż w brzuchu wibrowało - nie przypadło mi to do gustu. Basik powinien być, bo to daje jakąś głębię i nie bolą uszy jak od samych tweeterów. ale samochód nie musi przy tym podskakiwać.

 

jeszcze kwestia głośników bo nie wiem czy wszyscy znają układ : jest ich 6. 2 tweetery w drzwiach przednich (niestety na wysokości kolan) 2 większe też w drzwiach przednich tylko że na samym dole i 2 z tyłu w miejscu gdzie normalne samochody mają dziwi :) Oczywiście chciałbym zachować liczbę i umiejscowienie głośników, czy powinienem kupić wzmacniacz np. na 4kanały czy to nie ma znaczenia ? Macie jakieś propozycje co byście mi polecili (jakie głośniki , wzmacniacz ) zmieniać kable i wygłuszać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tweetery w drzwiach przednich (niestety na wysokości kolan)
Oczywiście chciałbym zachować liczbę i umiejscowienie głośników

ja bym sie naprawde zastanowil nad takim umiejscowieniem tweetera...niestety niefortunnie umieszczony

czy powinienem kupić wzmacniacz np. na 4kanały czy to nie ma znaczenia ?

w sumie to masz dwie drogi (nie ma co rozwodzic sie nad zasadnoscia stosowania glosnikow z tylu bo bylo o tym juz wiele razy na forum i widocznie tak chcesz i akceptujesz brak sceny jesli jestes zdecydowany na taki uklad) pierwsza droga to kupno wzmaka 4-kanalowego i podlaczenie kazdego zestawu osobno albo dwukanalowka i spiecie dwoch zestawow w 2 Ohm'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód

Maty M1 plus solidne obsadzenie głośnika

Hertz HSK używki około 400-450zł

Piecyk pokroju alpine 3539 około 400zł używka

okablowanie

 

Całość operacji robiona w własny zakresie koszt około 1200zł

 

Odpuść sobie te tuziny głośników. Skup się na mocny dobrym systemie odseparowanym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
dzięki za sugestie, ja jednak muszę trochę zmniejszyć wydatki, głośniki super, ale może coś odrobinę tańszego byście polecili ? (nowe po 800, a używanych brak) wzmacniacz - potrzebowałbym jakiś mały gabarytowo, bo nie mam miejsca a czy w ogolę wchodzi w grę takie rozwiązanie, żeby kupić lepsze radio z dużą mocą (wbudowany wzmacniacz ) i zrezygnować z dodatkowego wzmacniacza? - przyjrzałem się temu i przyznam że wymiana kabli, ciągnięcie wszystkich do wzmacniacz i montaż wzmacniacza mnie trochę przeraża, nie wiem czy dam sobie z tym radę i ile mi to zajmie, dlatego pomyślałem o mocnym radiu wymianie głośników i wygłuszeniu. i pytanie czy będzie to lepiej grało niż seryjne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wracam do koncepcji wzmacniacza .... (nawet nie mam go gdzie zamontowac !!!, nie ma jakiś miniaturowych ? :-)

zastanawiam się nad:

znalazlem takie oferty na allegro większość używki.

 

RENEGADE REN 1100s moc 1100W - ok 280PLN

carpower HPB-604 700V - ok 250PLN

Blaupunkt GTA 460 - ok 200 PLN

PEIYING PY-B2H76R - ok 280 PLN

ALPINE 3526 - ok 160 PLN (niewiem czy nie za slaby, ale podobno jak na swoja moc gra swietnie )

JBL GTO 4000 - ok 300 PLN

Axton C502 - ok 260 PLN

Blaupunkt TSA 460 cyfrowy - ok 250 PLN (co znaczy cyfowy ? dla mnie fajny bo w miarę nie duży )

Boschmann WZMACNIACZ XR-888 - ok 280 PLN

 

(biorę pod uwagę 4 kanałowe ponieważ albo podłączę sobie przednie i tylne głośniki, albo będę mógł podwoić moc tylko na przednie dobrze myślę ?

 

no i jeszcze głośniki...

 

chce mieć jedne z przodu które grają normalnie czysto, a te z tyłu to takie mocno basowe (mają mi zastąpić suba na którego nie mam miejsca)

 

czy moja koncepcja jest do przyjęcia ?

 

pomożecie coś wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENEGADE REN 1100s moc 1100W - ok 280PLN

carpower HPB-604 700V - ok 250PLN

Blaupunkt GTA 460 - ok 200 PLN

PEIYING PY-B2H76R - ok 280 PLN

ALPINE 3526 - ok 160 PLN (niewiem czy nie za slaby, ale podobno jak na swoja moc gra swietnie )

JBL GTO 4000 - ok 300 PLN

Axton C502 - ok 260 PLN

Blaupunkt TSA 460 cyfrowy - ok 250 PLN (co znaczy cyfowy ? dla mnie fajny bo w miarę nie duży )

Boschmann WZMACNIACZ XR-888 - ok 280 PLN

 

oprócz Alpiny i Axtona to normalnie plejada "gwiazd" ...

 

Chcesz do tego mały 4 kanałowy wzmacniacz z wykopem.

Jedyna opcja - Xetec 4G-600 z takich maluchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że wymagania mam duże, a ograniczeniem jest budżet

"plejada gwiazd..." :-) tu nie chodzi o najlepsze rozwiązanie, a najlepsze z możliwych - czytaj : najmniejsze zło,

tego Xetec 4G-600 nie bardzo mogę nigdzie znaleźć.

 

nie jestem maniakiem audio, przez dłuższy czas podobało mi się to co miałem standardowo (20W głośniki) na radyjku JVC , myślę że jak zmienię głośniki i zakupie nawet taki byle jaki wzmacniacz to efekt będzie bardzo zauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego Xetec 4G-600 nie bardzo mogę nigdzie znaleźć.

 

bo u nas mało tego jest, a jak jest to za 700 zł minimum.

 

nie jestem maniakiem audio, przez dłuższy czas podobało mi się to co miałem standardowo (20W głośniki) na radyjku JVC , myślę że jak zmienię głośniki i zakupie nawet taki byle jaki wzmacniacz to efekt będzie bardzo zauważalny.

 

to szukaj Sherwood-a z serii 12 volt np. A50X4 lub A100X4, tanie a dobre wzmacniacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...