Skocz do zawartości

philips dap 6040


leonsr60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety zmuszony jestem zalozyc temat gdyz dzis otrzymalem wlasnie oto ten wzmacniacz i cos mnie w nim nie pokoi, mianowicie chodzi o to ze po podlaczeniu go do suba na probe w mostek z dwoch kanalow (pod magnat subtech130) grac gra ale jakos slabo mi sie wydaje jak na te 150RMS :D filtry wszystko ok, na radiu jest normalnie ustawione tak jak mialem dotychczas pod JBL GTO 62.1 z tym ze ten malutki GTO gra przy nim o wiele mocniej i to mnie boli, niewiem moze cos zle podlaczylem i tu lezy wina? wkleje fotke jak to wyglada;

 

http://images37.fotosik.pl/280/e0fba2b797f60c2c.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo o to ze niewiem czy dobrze ten kabel jest zmostkowany po odlaczeniu jego wzmak swieci ale nie gra, koncowka mocy? az tak tragicznie chyba byc nie moze

docelowo ma on napedzac w mostach vibe black air6 i obawiam sie ze magnat 360 go zdeklasuje moca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno ACC nie podlaczam wogole? wydawalo mi sie ze wtedy nie gra ale sprawdze to jeszcze raz.

Wiec tak przelaczniki po drogiej stronie sa; gain na maxa(po zmniejszeniu jak wiadomo jest ciszej), filtr na 80, LPF, input mode mam na stereo

aha zapopmnialem naniesc poprawke wzmacniacz ktory mam dla porownania to GTO 75.2(sorki za wczesniejsza pomylke) z tego co wiem to 260 w mostku, wychodzilo by na to ze ma ta moc ktora podaje producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to by wogole nie gralo!

nie no sprawa wyjasniona, dap podpiety pod vibe w mostku, juz nie mam mu nic do zarzucenia teraz to ma power!

deklasuje magnata nawet przy spieciu pod 60W na sztuke no i jakosciowo jak na moje i kumpla ucho jest o wiele lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jezeli chodzi o jakosc to moim zdaniem po zapodaniu 60W na sztuke te vibe tak sobie pogrywały, dopiero na mostku one graja jak nalezy GAIN na 75 % i zero znieksztalcen, takze ja strat w jakosci jako tako nie zauwarzylem

 

a w czym tkwil problem? hmm podaczylem tak jak CURSOR napisalal no i tak jak pisalem porownywalem go do wzmaka o ponad 100W wiecej co sie okazalo pozniej

 

tak na marginesie spytam czy po zastosowaniu takiego rozdzielacza nie bedzie zadnych strat?

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/987/39/60/987396033

docelowo sygnal bedzie szedl z chinch AUDISON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Chodzi o stratę "jakości" , czy co?
dokladnie o jakosc mi chodzilo...mialem je jakis czas podpiete pod Alpine 3555 (czyli wzmak podobny z tym ze alpine ma 50W na kanale) i zrobilem tak samo wlasnie...czyli mostek i myslalem ze jest dobrze, po jakims czasie i sugestii kogos na forum podlaczylem je pod dwa kanaly, a dwa zostawilem luzem. Jakiez bylo moe zdziwienie jak sie okazalo, ze mniej znaczy lepiej/wiecej. Moze stracily troche z wykopu ale dynamika zostala i zdecydowanie poprawila sie jakosc. Zaznaczam, ze to tylko moja bardzo subiektywna opinia i nie wszyscy musza sie z tym zgadzac

 

[ Dodano: 2010-04-21, 19:33 ]

co nie zmienia faktu, ze po podlaczeniu DAP900 zagraly jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jezeli chodzi o jakosc to moim zdaniem po zapodaniu 60W na sztuke te vibe tak sobie pogrywały, dopiero na mostku one graja jak nalezy GAIN na 75 % i zero znieksztalcen, takze ja strat w jakosci jako tako nie zauwarzylem :(

 

a w czym tkwil problem? hmm podaczylem tak jak CURSOR napisalal no i tak jak pisalem porownywalem go do wzmaka o ponad 100W wiecej co sie okazalo pozniej

 

tak na marginesie spytam czy po zastosowaniu takiego rozdzielacza nie bedzie zadnych strat?

Obrazek

docelowo sygnal bedzie szedl z chinch AUDISON

A do czego chcesz użyć tych rozdzielaczy? Bo jak do Philipsa, to nie ma takiej potrzeby, przyjrzyj się dobrze płycie z przełącznikami i pogłówkój :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie philipsa i ma grac docelewo w mostku wiec kurde niewiem... zaraz kukne na niegohttp://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/997/10/20/997102045_2

czy teraz bedzie grac w mostku przy urzyciu jednego chincha? nie mam teraz auta zeby sprawdzic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki hehepack :( a czy w tym setupie bedzie normalnie stereo?

 

vibe jak na dzien dzisiejszy wydaja sie byc wygrzane ale co jakis czas nadal zaskakuja, i dzisiaj pewnie tez jak znawu beda grac w mostku tylko przy urzyciu jednego chincha :P

na dniach zjewie sie z kumplem na zakupy do axelu takze szykuj rabaciki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki nie moge ruszyc z dwóch mostkow przy uzyciu jednego chincha :P probowalem roznych kombinacji na przelacznikach i nic sygnaly mam podpiete pod 3 i 4 co jeszcze nie tak robie? moze w tym wzmaku nie da sie zrobic dwoch mostkow przy uzyciu jednego chinch?

 

[ Dodano: 2010-04-25, 22:58 ]

nikt nie kojarzy gdzie robie błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zasilić zestaw przedni z 2 mostków(albo 2 suby) to na pierwszy mostek sygnał podajesz na wejście 1(lewy przód), a na drugi mostek na wejście 4(prawy tył).

Zastanów się, skoro ustawiasz na L dla pary 1-2 to dlaczego próbujesz podać sygnał na 3? :)

Wszystko musi hulać jak należy. DAP600 u kumpla tak spięty zasila woofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...