Skocz do zawartości

VECTRA B by SANDERS156


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Duzo sie nie ruszylo w temacie ale dzisiaj zbudowalem skrzyneczke dla mojego nowego nabytku , nic specjalnego RAVEMASTER RAV 8018 II , budka closed 18litrow z wygluszeniem na tylnej sciance

 

Narazie bez odsluchu , podobno glosnik cienias ale zobaczymy

 

Skrzynia dziwnie wyglada bo na okleine sprobowalem nowego materialu , jest to polar o fakturze sztruksu Dobrze sie uklada , klei nie przesiąka , ogolnie fajny tylko cena nie koniecznie bo 18zł za 1,5/1metr ale na dwie takie skrzyneczki styknie , rowniez dzisiaj przez lenistwo zakupilem poprostu pocieta płyte na wymiar w praktikerze , jest to wiorowka 18mm ale jak placilem to mnie zatkalo.... 9,89zł za całosc wiec skrzyneczka po taniosci i ciac nie trzeba bylo

post-942-1273695740.jpg

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

No dokladnie koszta bardzo mile , mam szary bagaznik pokryty welurem wiec sie ladnie zgrywa bo tez jest szare no ogolnie to material zachowuje sie jak polaczenie sztruksu i weluru , poprostu w hurtowni sie nie moglem zdecydowac i wykombinowalem takie cos

 

Maly postep w pracach ;) + foto pacjenta

 

http://images50.fotosik.pl/308/969f59d0b7361f1fmed.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/304/822c5a5b415e6590med.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/304/ac706ad747c14ed0med.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/307/0f3faf1e3153897fmed.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/304/2f47bb7c1e2a36d4med.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/308/00e38ba47653c998med.jpg

 

 

Skrzynia bedzie raczej obita choc moze cos innego ;) Kable ogarne jak peszle zakupie :D Trojkaty sa pomalowane ale beda flokowane lub obszywane jak sie zmotywuje ;)

 

Skrzynia jest wygluszona uszczelniona od wewnatrz zywica bez wygluszenia miala 21,4 litra wygluszeni to gabka grubosc 2cm boczne scianki sa w calosci zrobione a scianka za glosnikiem czesciowo - wyklejona malymi kwadracikami zeby zaburzyc odbicie fali ;)

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sub bedzie obity sztuczna alkantara http://www.allegro.pl/item1096267505_alacantara_jak_sztuczny_zamsz_welur_alcantara_ss.html kolor szary

 

 

Napewno musze cos zrobic z tablica rejestracyjna ale najprawdopodobniej w kazdym miejscu pod tapicerke pojdzie gabka

 

Nowy nabytek ;)

 

 

http://images39.fotosik.pl/312/fe27a37eed2f4967m.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/312/7d440e3edcb5ca26m.jpg

 

Po odsluchach jestem w szoku.... to naprawde szybka 12' mimo ze u mnie definitywnie nie dowatowana bo nie dostaje nawet poolowy mocy to o dziwo glosnik jest szybki dobrze kontrolowany i potrafi zagrac miesiscie.... Zroznicowanie basu na przyzwoitym poziomie ale najwiekszy atut to to ze na 12' mozna sluchac naprawde szybkiej muzy i nic sie nie spoznia a jestem jeszcze przed strojeniem bo narazie gra na ustawieniach innego suba bo nie chcialo mi sie wykrecac wzmaka w upal...

 

... konkluzja... polska to rewelacyjny kraj pod wzgledem zakupow audio swietnie brzmiacy RF idzie za 60zł bo co to za gow.... jkas nie znana firma , a jak ktos rzuci na allegro zdechlego Blow'a z napisem 800wat to czesto idzie drozej niz RF nie mowiac o np. lanzarze max ida jak swieze buleczki uzywka to rarytas.... i bardzo dobrze :D niech sie wiekszosc ludzi skupia na lanzarach , JBL i innych buszmenach a fajne oldy niech ida w dobre rece ( nie koniecznie moje )

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z tamtym sprzedającym, bo kupiliśmy od tego samego kolesia suby. On 124 i 128 a mi się trafiły 2x124.

Niestety brak czasu a teraz i auta na testy. Na początku WINISD wypluł chyba koło 100litrów. A ziomek od którego kupiłeś suba mówił coś na temat 60litrów. Tak czy tak kawał skrzyni.

 

A co na pewno... warto je schować na lepsze czasy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede testowal wieksza skrzynie ale nawet jezeli najdzie mnie wena przed koncem sezonu mam zamiar sprobowac mu zbudowac bude BP 4th ale na poczatek czekam na mocniejszego wzmaka i wtedy mu klepne br tylko strach sie bac co wypluje winISD

 

Odkrylem kolejna zalete tego sub - wyjsc z pocziwu nie moge - swietnie gra rocka to jest jego teren na ktorym prowadzi nie podzielny prym wsrod moich subwooferow jego miekki a za razem szybki bas jest REWELACYJNY , nie spodziewalem sie ze ten old wywola tyle usmiechu na mojej twarzy a co najlepsze dostaje okolo 100wat w 8ohm wiec powinno byc nedznie a wzmak ma pelna kontrole nad nim :przestraszony: Co bedzie jak dojedzie do mnie wzmak ktory da mu 350wat w 8ohm idostanie skrzynke bardziej zestrojona pod niego :cwaniak:

 

 

Jedno mnie martwi - bede musial przebudowac moja skromna zabudowe , dobrze ze jej nie obijalem :kwasny:

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ja mam 2 Rockfordy z 90 i 91 roku,papierowa membrana a o wygladzie juz nie wspomne ,ledwo napisy widac :wstyd: Ale mimo 200 RMS i prawie 20 lat graja super! Szybko,mocno i jakosciowo.Jednak kto jak kto ale na subach to amerykanie sie znaja :cwaniak: No i cena za jaka je kupilem jest smieszna bo 40 zl za sztuke :D Edytowane przez italiano1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I to jest swietne ze trafiaja sie takie okazje , o wyglad nie chodzi a faktycznie stare klocki to cos innego niz obecnie...

 

http://images35.fotosik.pl/174/e90f6ecdda24297dm.jpg

 

 

 

 

Nowy nabytek napedzajacy caly system PIONEER GM-X924 ( A - klasa )

Zdecydowanie to byl krok do przodu , pojawilo sie wiele szczegolow w dzwieku ktorych nie slyszalem gora i srednica stala sie bardo klarowna i detaliczna , dzwiek jest raczej w kierunku cieplego lecz nie traci na dynamice , scena dostala glebi , wzmak trzyma za morde bez zadnego problemu przod i suba , woofery zaczely grac bardzo miekko... Reasumujac jestem w pelni zadowolony :D Pierwszy wzmak ktory naprawde mimo przesluchaniu wielu kawalkow dzisiaj i szczegolnie newralgicznych dla poprzedniego zestawienia sprawil ze nawet przez moment nie poczolem ze gora jest za ostra czy denerwujaca , pewnie moj plastikowy clarion tez w tym pomogl ale zarazem jezeli radio tak niskich lotow potrafi zostac tak wzmocnione pionkiem to strach co bedzie jak na sercu systemu znajdzie sie cos dobrego...

 

 

Mam tylko jedno pytanie bo moj angielski nie potrafi ogarnac co to jest funkcja BFC ( BEAT FREQUANCE CONTROL )

mam taki maly suaczek tak opisany w instrukcji "Beat frequency control

 

If you hear a beat while listening to an AM broadcast with your car stereo change the bfc switch using a small screwdriver" Jeszcze go nie ruszalem bo nie wiem co to :D

 

Musze dopisac jeszcze kilka slow :D Mianowicie dzisiaj wrocilem z Karpacza i z uwagi ze potrzebowalem miejsce w bagazniku musialem sie porzegnac ze skrzynia w ktorej gra moj RF i pozostala moja skrzynko/zabudowa z nie docenionym ostatni przezemnie Hollywodem , nie docenionym bo na pionku odsluch byl gora 15minut i jeszce to wszystko nie bylo wysterowane tak jak bym chcial a teraz zagral na ustawieniach RF'a. Droga Poznan - Karpacz to 4godziny wiec sie nasluchalem nowa plyta TEDEGO GLAM RAP/FUCK TEDE , Faithless tez nowa plytka ale tytulu nie pamietam i jakis tajemniczy set Mark Pledger + troche instrumentali z Bablionu , wiec przekroj tego co slucham i szok ten sub poprostu mnie zdruzgotal pod obecnym wzmakiem , szczeze i naprawde szczeze RF P3 10' ktorego mialem tylko cisnieniem byl w stanie wygrac albo znalazlem idealne wysterowanie dla tego suba albo ta firma mimo niskiej ceny potrafi robic glosniki szybko , miekko , mocno , zroznicowanie , jest niesamowicie trzymany przez wzmaka RF byl dobrze kontrolowany ale to co jest teraz - szok. Kazdy swoje chwali ale sub grajacy tak jak napisalem i znajdujacy sie nad dzwignia zmiany biegow... to bylo moje marzenie, calosc systemu zyskalo i to bardzo duzo moim zdaniem...

 

Pomoglo tez obciecie wooferow na 50Hz i delikatne ich podbicie teraz pompuje przod i tyl z calego dolnego pasma jestem bardzo zadowolony...

 

 

Duzy plus wzmaka to to ze potrafi przy niskiej glosnosci przekazac wiele szczegolow przy glosnosci przy ktorej nie przeszkadza w rozmowie slychac kade slowo wyraznie a dzwiek naal jest przestrzenny czesc instrumentow gra glebiej czesc wyzej ( to dziwne ale tak slysze ) scena nadal jest szeroka ( jak na moje ucho )

 

 

Wiem ze taki zachwyt nad systemem skladajacym sie z tak przecietnych klockow jest dziwny i nie szukam poparcia nawet po odsluchu bo doroslem do tego by robic system pod siebie ale mowie szczeze ze mialem juz system kilka razy drozszy od tego i nie dorownywal mu do piet , plastikowy clarion , splaszczone hertze , stary pionek i Hollywodzki sub potrafia na[prawde duzo jak na moje ucho... Piesn chwalebna wygloszona :D Jestem zadowolony ( narazie ) wiec chcialem sie podzielic wrazeniami

 

Dzisiaj przyszedl maly subik Yakuza , jak odpakowalem i postawilem przy swoim obecnym subie to jedyne co mi przyszlo na mysl ze glupieje na starosc :D Jeszcze nie mam skrzynki do niej ale jest tak twarda i w takim stanie ze prawie sie chce ja wygrzewac :D Wpakowalem ja w closed 36litrow i narazie nie mam podlaczonego wzmaka do suba wiec podlaczylem pod swojego pioniera i.... Ja naprawde oglupialem ze taka sieczke sobie robie w aucie :D Ale nie powiem kawal cisnienia jest i naszczescie pionier musi miec spory DF bo kontroluje Yaku jak chce , nawet przy szybkiej ten alepierd sie jakos specjalnie nie gubi... Ale moj sluch protestuje na takie cos.....

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o sluchanie muzyi to fakt troche sie cofam ale na moje gumowe ucho gra to juz wystarczajaco ( przedni system ) a sub ma robic zadymke jak mam ochote a na codzien raczej sub i tak bedzie wylanczany , zreszta niedlugo przyjdzie mi kupic drugie auto bardzo budzetowe do dojazdow do pracy i ono bedzie robione pod cisnienie

 

 

A teraz Janina uzupelnia pasmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki ;) Wlanie do tego samego doszedlem ale nie slucham radia wiec funkcja dla mnie nie istotna , choc ciekawa bo pierwszy raz sie z tym spotykam

 

Dzisiaj mialem troche czsu wiec podlaczylem nowy nabytek , nic specjalnego tylko z uwagi na firme ktora wyprodukowala tego wzmaka wzbudzil moje zainteresowanie, jest to yamaha ypa 300 , maly wzmak solidnie wykonany , mocno przypomina z wygladu i sposobu budowy czarne sony i alpine z seri 35... , zdziwilo mnie troche ze alpine 3517 o mocy 2x30wat jest zabezpieczona o ile pamietam bezpiecznikiem 15A a ten may pierun ma jeden 30A ( fabrycznie ) i 3A drugi... Albo ma duzy pobor pradu albo jest mocniejszy niz pisza :D Bo nie sadze ze w latach 1988 - 1992 ktos by dawal celowo wiekszy bezpiecznik w celach marketingowych... Po podlaczeniu kilka spostrzezen , wzmak potrafi zagrac glosno ( na poziomie mojego pioniera ) i nie wpada w slyszalny przester , ma dobra kontrole nad dolem , woofer uderza mocno i twardo , srednica i gora niestety w porownaniu do pioniera wypada blado ale srednica jest calkiem poprawna malo szczegolowa ale poprawna , gora ciepla ale niestety szczegolowosc ucierpiala na tym , fakt ze moze porownuje do wzmaka zupelnie innej klasy i dlatego nie skazuje yamahy na wieczny nie byt :D Do tanich zestawow przednich idealna i napewno jest to konkurent na miare alpine seri 35... i czarnych sony , nie ustepuje im a mozna troche mniej zaplacic .... nie napisze ze dobry do zasilenia tweeterkow ze wzgledu na moc bo naprawde bylem pod wrazeniem jak poradzil sobie z calym moim zestawem , nie oceniam mocy na ucho ale porownanie na tych samych klockach z alpine 3517 jest na korzysc yamahy pod wzgledem wykopu a alpine pod wzgledem dynamiki w srednicy i gorze....

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie słyszałem 300 ale moja 1020 nie ma problemów z górą i średnicą.

 

 

Tak jak napisalem kwestia do czego porownac , sila pioniera jest wlasnie gora i srednica ktora jest na naprawde bardzo wysokim poziomie a yamaha tak jak stare alpine ma ja na dobrym poziomie ale.... to nie to....

 

 

 

 

Ja tam czekam aż Zrobisz Swoje Panele Drzwiowe :D nie mogę sie doczekać jak to wyjdzie.. wykorzystujesz do tego Starą maskownice czy nie ?

 

 

Problem mam taki ze nie mam ogrzewanego garazu , ba nawet nie mam tam swiatla i jak cos robie to w domu albo na dworze , w domu zabawa z zywica odpada a na dworze jezeli pojawi sie jakis cieply dzien to powalcze ale w innym razie nie dam rady przed wiosna tego zrobic... Stare maskownice beda wykorzystywane... A yanina potrafi zrobic sporo balaganu szczegolnie pod stegiem choc nawet pod pionierem dmucha jak glupia ale do sluchania nie bedzie super... dlatego bede wozil dwa suby w bagazniku zasilane osobnymi wzmakami i bede przelanczal zalerznie od ochoty :D

 

Dzisiaj dojechal moj prezent pod choinke a dokladniej do bagaznika i taki prezent ze sam go sobie kupilem :zawstydzony: Jest to Hertz ML 2500

 

http://images39.fotosik.pl/467/9f505511c377d523med.jpg

http://images35.fotosik.pl/307/f4fef5266202cd0emed.jpg

http://images49.fotosik.pl/471/5625033761bd8d00med.jpg

http://images38.fotosik.pl/465/dd8eced230ba4fe7med.jpg

 

 

Subik jest nowka sztuka kupiony od kolegi GEMI z forum , sub jest nowka z gwarancja producenta i prezentuje sie znakomicie :D W sobote gora w niedziele odsluch....

 

.... i tu pojawia sie problem

 

Z opinie wynika ze subik swietnie sie sprawuje w closed ( opinia jest dla glosnika 12' i skrzyni 30litrow ) , w notce producenta widzialem ze to niby free air , a w instrukcji z ktora nie mam w zwyczaju dyskutowac obudowa closed jest pomijana , a br polecany to 17litrow i jestem w kropce biorac pod uwage ze na chwile obecna posiadam tylko skrzynie 20litrow closed pod tego suba a jest zima wiec budowa innej nie za bardzo mi sie usmiecha :(

 

 

Z tad moje zapytanie cy jakas madra glowa policzy mi skrzynie z tych parametrow?( http://www.audison.de/hertz/mille/ml2500.html ) Czy da sie cos zasymulowac w closed ? Sam tez to zrobie ale jednak wolabym gdyby ktos z wiekszym doswiadczeniem w projektowaniu poswiecil kilka minut na moj problem ;)

Edytowane przez greg-si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders, ja bym polecał 30L 35Hz tunel 75mm srednicy i 30cm dlugosci. Zauważ że głośnik ma xmax na poziomie 8.5mm, co daje mu słabą wytrzymałość mechaniczną(w stosunku do takich RE które mają 18mm), czyli w obudowach dużych nie wytrzyma on mechanicznie, termicznie jak najbardziej. Efektywość podawana jest mega zmyślona, podana przy 2,83V 94dB to fikcja, głośnik z 1W ma 88dB i tego się trzymajmy, w obudowie jaką podaje jest w stanie uzyskac 105dB od 30Hz już. W aucie troche więcej. Tyle z symulacji wynika. Osobiście pchałbym go w OZ ale EBP mówi inaczej (97). Wg mnie mała skrzynka nisko strojona, jak zestroisz pod 40Hz tak jak chcesz wyjdzie kupa na niskich f i głosnik może mieć słabą wytrzymałość mechaniczną. Zeby xmax miał na poziomie 14mm to by wymiatał w wiekszych obudowach. Zaletą głośnika jest duża powierzchnia membrany po przez te fałdkowania :) Ciekawy przetowrnik, trzeba mu to przyznać :) Aplikuj pierw Twoją wersję a jak możesz sprawdz moją, to tylko dłuższy tunel :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi SD wyszło prawie 350cm2 i BL większe niż podaje producent :) No może masz racje skuteczność można zaokrąglić do 89dB, bo wysżło 88,6dB. Ja obstaje za skrzynką niżej strojoną. Jestem zdania że głośnik sobie poradzi bardzo dobrze a xmax x powierzchnia membrany wskazuje na tunel 75mm średnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wpakuje w to co mam a pozniej chyba zamowie u jakiegos forumowego kolegi od skrzynek takie cos -

 

BR 16,5 litra

strojenie 45Hz

srednica portu 62mm

dlugosc portu 200mm

 

( jak ktos ma propozycje cenowe to slucham :D )

 

A skrzynie ktora mam poswiece na testy :D Bo jak widze sporo propozycji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...