Skocz do zawartości

Kompletowanie klocków. Co na przód? Jakie radio?


jedynakm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich serdecznie jako, że to mój pierwszy post na forum :looka:

 

A teraz do rzeczy.

 

Troszeczkę poczytałem w temacie i udało mi się okazyjnie kupić wzmacniacz µ-Dimension RM V41. Link do danych technicznych

Następnie zakupiłem suba, także µ-Dimension, a konkretnie Jr. 1004 v2 w zamkniętej skrzyni o pojemności ok. 23-25l Link do danych technicznych

 

Plan mam następujący:

 

Z dwóch kanałów zasilić przedni system odseparowany, czyli na stronę 75W RMS. A z mostka 3 i 4 kanału zasilić Juniora (dostanie 225W RMS)

 

Pytanie numer 1 :zawstydzony:

Jakie głośniki na przód zakupić. Jeśli chodzi o moje preferencje muzyczne to słucham głównie techno, trance itp gatunki muzyki elektronicznej, czasem inne gatunki, HH, rock. Budżet, hmmm powiedzmy max 800zł. Może być używka.

Zastanawiałem się nad:

1. PowerBass S-6C

2. µ-Dimension el Comp 6 (byłby komplecik u-dim :rotfl: )

3. Hertz HSK165

4. DLS C6A

Są to tylko moje typy, słyszałem 1 i 3 opcje, niestety nie wiem pod jakim wzmacniaczem. 2 i 4 znam z opinii. Nie sugerujcie się zbytnio tymi moimi typami, jestem otwarty na wszelkie propozycje :hyhy:

 

Pytanie numer 2

Radio, tutaj mam już bardziej klarowną sytuację, tutaj skupiamy się wyłącznie na używkach z wiadomych względów. Na bajerach typu USB, karty pamięci mi nie zależy.

1. Alpine cda-9855r - to jest to, odpowiada mi wyglądem jak i możliwościami. Dość wysoko jeśli chodzi o cenę.

2. Alpine cda-9812rb - jak wyżej, jedynie ten wyświetlacz, obecnie trąci myszką, ale do przeżycia. Cenowo przystępniej, może warto dopłacić do 9855

3. Pioneer DEH-P80MP - to radyjko nasunęło mi się dzisiaj przeglądając znany portal aukcyjny. Ale jak to wypada w porównaniu z Alpine

 

Oprócz tego zostaje mi do zakupienia:

1. Kable zasilające, oprawa bezpiecznika i sam bezpiecznik

2. Kable sygnałowe

3. Maty lub taśma dekarska

 

Samochód w którym to umieszczę to na dzień dzisiejszy Citroen Xantia. To może się zmienić gdyż mam kupca na to auto. Wtedy będzie instalacja w innym pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt. 1.

Moim zdaniem propozycja numer 3.

HSK to będzie chyba najlepszy wybór. S-6C i el Comp nie ma co w ogóle porównywać. Na temat DLS'a się nie wypowiadam, bo nie miałem z nim do czynienia

 

Pyt. 2.

Moim zdaniem 9855 daje największe możliwości. 9812 do tego ostrzy na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o 800zł a podajesz PB za niecałe 300 , ba i porównujesz z HSK za 800 , trochę dziwne (w tym zestawieniu wygranym musi być jeden zestaw i to wcale dlatego że jest droższy :) )

 

Ale ja nie porównuje. Wpisałem tylko swoje typy. Podobało mi się brzmienie PB dlatego je umieściłem. HSK to wyższa półka zdaję sobie sprawę. Słyszałem je tylko raz, ale było to w szafie w jakimś sklepie CA, na dodatek jeszcze pod jakimś dziwnym chińskim wzmacniaczem.

 

Czyli rozglądam się za:

1. Hertz HSK165

2. DLS R6A

może jest coś jeszcze godne uwagi??

 

W temacie radia zaczynam szukać cda9835 (tak BTW, jak wygląda to cenowo?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście okazyjna cena. Najważniejsze żeby zejść się na takiej wysokości żeby i sprzedający i kupujący byli zadowoleni :)

 

Wracając do tematu zestawu na przód. Po przeszukiwaniach na allegro natknąłem się na używane Focale Pollyglas 165 V2. Co o nich sądzicie? Czy trzymać się obranej wcześńiej drogi czyli HSK ?

 

[ Dodano: 2010-04-20, 16:19 ]

Ostatni element czyli zestaw odseparowany Hertz HSK165 zakupiony :)

 

Do kupienia pozostały mi maty oraz kable zasilające. A potem troszkę grzebania w aucie :)

 

Także myślę że niedługo zrobię jakąś relację z montażu :rotfl:

 

Dziękuję za porady i opinię. Temat ten uważam za zamknięty.

Pozdrawiam, przyjemnego odbioru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...