Skocz do zawartości

Cos na przod z kulturą


doli19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich z gory zaznaczam ze przeszperalem troche to nasze forum, niektore tematy na ten co mnie interesuje mogly by podejsc ale niezbyt wszystko sie zgadza poniewaz mam rozne wymogi co do efektu koncowego. Jezeli jednak zle szukalem to uchylam czolo przed modami, dawno mnie nie bylo dlatego temat moze wyladowac w koszu zdaje sobie z tego sprawe. Przejde do sedna, wiec szukam zestawu odseparowanego w przednie drzwi 165mm jak najbardziej z tym ze, nie bede wygluszal drzwi poniewaz nie chce obciazac drzwi matami a ze sa duze (auto civic coupe VI gen) to same z siebie juz waza i maja tendencje do owieszania sie, basu bedzie malo wiem ale nie zalezy mi tak bardzo na nim jezeli chodzi o przod bo sub w bagazniku i tak jest maxymalnie wyciszony i mi to starcza :P muzyka jaka ma godnie odwzorowywac ten zestawik to rock, czyli dobry wokal oraz szczegolowe elementy instrumentalne jak gitara perkusja itd. Radio mam sony CDX-GT929 USB raczej watpie zeby ktos powiedzial ze to dobre radio chociaz moge sie mylic :] wzmacniacz na przod przewidziany jednak przez jakis czas bedzie to musialo grac pod radiem, cena na zestaw odsp. nie wiecej niz 500pln z mala tolerancja. myslalem wogole nad element comp6 ale nie wiem czy z ta muzyka sobie poradza czekam na wszelkie propozycje tylko prosze nie piszcie ze mam wygluszac drzwi itd bo wiem ze to by nalezalo zrobic ale ja zadko ogolnie slucham radia podczas jazdy i ma to grac od czasu do czasu wiec nie bede poprostu tego robil :P w najblizszym czasie czeka mnie mala konserwacja mechaniki podnoszenia szyb el. i wtedy musial bym zrywac to wszystko nie potrzebnie.

 

Podsumowujac:

zestaw 165mm w drzwi + twetery w slupki ktore uciagnie w miare samo radio

muzyka glownie Rock i tym podobne

oczekuje duzej szczegolowosci w dzwieku - instrumenty, wokal (jesli wymagany by byl do tego celu wzmak to rozwaze ta opcje)

cena do 500zl z malym zapasem zalezy czy doplata bedzie rekompensowala mi to w roznicy dzwieku

 

to chyba wszystko :] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i HSK pod samym radiem potrafią zagrać

 

 

Podpisuję się pod tym i...moja żona też :) (ich wysoka skuteczność robi swoje! ).

 

PS: Zmartwiła się strasznie jak bezczelnie je jej z drzwi wytargałem i zapakowałem by je odesłać do nowego właściciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku chodzi mi poprostu o cieple brzmienie bez ostrzenia gory i z delikatnym zaakcentowanym basem ale to juz sprawa drugoplanowa ktora ja sobie sam postaram sie ogarnac z tym co mam w bagazniku :) otwory technologiczne jak najbardziej jestem gotow to zrobic i panel z mdf'u mysle ze sam sobie spłodze tak ze z tym nie bedzie klopotu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem Ci HSK mając na uwadze

uzyka jaka ma godnie odwzorowywac ten zestawik to rock, czyli dobry wokal oraz szczegolowe elementy instrumentalne jak gitara perkusja itd.

 

oczekuje duzej szczegolowosci w dzwieku - instrumenty, wokal (jesli wymagany by byl do tego celu wzmak to rozwaze ta opcje)

 

HSK raczej nie grają "ciepło" i na pocieszenie powiem że do 500zł nie znajdziesz takich zestawów :)

 

Szczerze powiem że Rock, muzyka instrumentalna =ciepłe granie ? jakoś mi to tutaj nie pasuje.

 

Wzmacniacz tutaj będzie jak najbardziej wskazany a dobry wzmacniacz jeszcze bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilotyn@ troche zbyt doslownie potraktowales to moje okreslenie :rotfl: wiadomo ze ta muzyka charakteryzuje sie ostroscia w dzwieku szczegolnie gitar elektr. ale chcialem zeby ta ostrosc nie wywyzszala sie ponad reszte sceny :hyhy: jesli 500zl to za malo podalem cene od tak z glowy to powiedzmy ze do 800pln moge wydac na zestaw odseparowany. Problem w tym troche iz nie mam mozliwosci odsluchu jakiegokolwiek z zestawow ktore proponujecie ale zdaje sie na wasze doswiadczenie z tym sprzetem :) kupic cos i tak musze bo narazie to szkoda slow na to co posiadam w obecnej chwili :P zwlaszcza ze bylem w posiadaniu juz mx'18 vrx 1.500 dlatego troche mnie to gryzie i musze cos z tym zrobic :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos konkretnego masz na mysli? one troche widze rms'u maja ale czy koniecznie wzmacniacz musi byc proporcjonalny moca do tego zestawu? wydaje mi sie ze 100 watt RMS na kanal by styknal w zupelnosci :) chyba ze sie myle to mnie poprawcie :) i tak nie bede w stanie wykozystac tych glosniczkow w zupelnosci bez wygluszania drzwi itd. ale i tak rozwazam sprzedaz auta gdzies za rok, poltora i wtedy pewnie zaaplikuje je w odpowiedni sposob w nowym autku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos konkretnego masz na mysli

Ciężko będzie coś na odległość doradzić. Pod HSK trochę klocków przewinąłem i zatrzymałem się na Audisonie VR209 EVO dół i VR203 góra.

Alpinki czarne 35**, signaty, DLS CA, kenie itd grały, ale jakoś tak nijak. Raz trochę lepiej na górze się robiło to za to dół do bani, albo na odwrót.

 

Dopiero na w/w duecie wspartym początkowo Denonem DCT-850 później DCC-1500R no i Alpiną 7906R i tak naprawdę na tej ostatniej najlepiej to wszystko zagrało.

 

Boję się że twoja jednostka sterująca będzie dość wąskim gardłem systemu. Patrząc na ilość diod i bajerów to z brzmieniem może być problem.

 

Jak na razie radzę zaślepić otwory technologiczne obsadzić porządnie głośnik i powoli szukać jakiegoś piecyka pod nie.

 

Dla ciekawości powiem że dość miło zaskoczony byłem grają całego zestawu pod samym VR203 (2x40W) mało watów a naprawdę Vr-ka dawała radę :looka:

Za to DLS CA23 2x135W bodajże grał bo grał jak na kacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...