Skocz do zawartości

Jaki litraż skrzyni do JL 12W0-4?


pablo.see
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będę robił skrzynkę do 12W0-4 i zastanawiam się nad jej pojemnością. Zostać przy tym co radzi producent, czyli 42L netto. Czy może kombinować coś w górę lub dół? Można coś zyskać? Miejsce nie jest problemem. Sub będzie zaraz za kanapą. Maksymalna szerokość 75cm, jedna ścianka pochylona, czyli bok ma wysokość 40cm, dolna podstawa 32cm, górna 21cm (wymiary zewnętrzne). Generalnie zależy mi na precyzyjnym basie. Symulacje na WinISD sobie robiłem. Zrobiłem testową skrzynkę 108L (takie miałem kawałki płyty). Napęd będzie z Axtona c508 (w mostku 150W?). Auto to hatchback, więc z przejściem dźwięku z bagażnika nie ma problemu.

 

Pytanie retoryczne jeszcze. Oczywiście przy tym głośniku i moich preferencjach nie ma co się pchać w bass-refleks?

 

Wszelkie uwagi, porady, opinie mile widziane.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujac budowe systemu audio, powinienes uwzglednic rodzaj słuchanej muzyki. Na podstawie tego jestesmy ci w stanie doradzic co bedzie lepsze. Wybrałes głosnik ok.. Wybrałes auto ok.. Ale czego ty wogole słuchasz?Auto kupiłes bo tak sie nazywało czy miało konkretny cel? Tak samo z budową subwoofera-podaj czego oczekujesz, czego słuchasz, wtedy pomylimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił skrzynkę do 12W0-4 i zastanawiam się nad jej pojemnością. Zostać przy tym co radzi producent, czyli 42L netto. Czy może kombinować coś w górę lub dół? Można coś zyskać?

Jeśli chodzi o dokładny bass, to kilka będzie lepiej skrzynia zamknięta 60...70 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pozostał przy tym co zaleca producent, ew. pokombinowałbym z nieco mniejszą budą.

Pamiętaj, że głośnik zajmuje 2l i musisz to doliczyć do objętości.

 

na przód jest sinuslive sl165 + neo25

Czego oczekujesz od tego głośnika? Bo jeśli przede wszystkim masażu nerek, to możesz się zawieść, nie po to on został zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma tego suba zasilanego jakas alpinka i wlasnie potwierdzil ze skrzynke robil zgodnie z tym co zalecal producent. Slucha dosc zroznicowanej muzyki. Powiem Ci ze jak dla mnie gralo to naprawde ok. Miekki, precyzyjny bas dobrze zlewajacy sie z przodem ( wie tylko ze glosniki nazywaja sie DEGO :P )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...