Skocz do zawartości

Wydzielona dyskusja o matach.


jimix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - spokojnie. Po co się tak spinac? Nikt nikomu nie karze stosować takiego a nie innego rozwiązania czy produktu mowiac ze inna są be i tak należy robić bo inaczej się nie da. Jeśli ktoś chce experymentowac to jest to kolejny pomysł . Wiedza teoretyczna każdemu się przyda a z podany pr układ może być punktem wyjścia do własnych przemyśleń i rozwiązań. W pełni się zgadzam ze dzwi samochodu nie należy traktować jako całości a należy je rozbić na poszczególne problemy które należy rozwiązać . Teoretycznie może się okazać ze w jednym aucie taki rozpraszacz nic nie da, a i innym minimalnie poleprzy odsluch. Najlepiej gdyby dokonać pomiarów przed i po montarzu takiego rozpraszacza.. Dopóki takich pomiarów nie ma, ciężko teoretyzowac nad bezsensownoscia jego stosowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szkoda że moje wątpliwości co do projektu odebrałeś jako krytykę.

Chyba sam wiesz, że to nie jest tak. Sam w pierwszym poście napisałem że oczekuję konstruktywnej krytyki -> tzn. oczekiwałem uwag jakie inne problemy może wywołać te rozwiązanie i jak ewentualnie ich według zgłaszającego zastrzeżenie należało by to rozwiązać. Jeśli nie taki materiał -> dlaczego, jaki inny i jakie wymierne korzyści może to rozwiązanie przynieść.

Oczywiście oczekiwałem dyskusji na jakimś poziomie tzn. jeśli piszę "ulepmy bakę z piasku w kształcie xxx" a ktoś mi piszę "lepsza jest z wody w kształcie yyy" to .... hmm, nie uważam tego za konstruktywną dyskusję.

Jeśli ktoś bardzo będzie chciał wykazać np. moją ignorancję nie posługując się konkretnymi przykładami to ... nieraz potrafię był w miarę błyskotliwy i cięty i sprowadzić dyskusję z toru rozważania o jakimś projekcie do przepychanek na temat ignorancji.

W całym cywilizowanym świecie buduje się zespoły badawcze a nie zamyka oddzielnie naukowców aby rozwiązywali problemy gdyż .... "co dwie głowy to nie jedna". "U nas" jest jednak jakby trochę inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem osoby zainteresowane o konstruktywne uwagi których nie ma. Ze względu na to, że widzę że większość krytykuje tylko i chyba według takiej zasady powinno wg. większości wyglądać forum proszę o zamknięcie tematu i ....

Prosiłeś o krytykę, więc ją otrzymałeś. Według mnie te Twoje wynalazki mogą działać, ale mają też wady, o których tutaj wspominałem. Również z praktycznego punktu widzenia jest to bardziej gadżet do dyskusji w zimowe wieczory, niż praktyczna rzecz do codziennego stosowania. Wybacz, ale jeżeli to Ci nie wystarcza, to ja wysiadam z dalszej gadki. Nie mam zamiaru katować się tutaj wzorami i załączać sterty obrazków, na co zapewne liczyłeś, skoro wcześniejszych uwag nie bierzesz na poważnie. Sorry, ale ja wolę bardziej przyziemne rozwiązania - wziąć do łapy śrubokręt, rozkręcić drzwi, uciąć dechę pod głośnik, odpalić maszynę do robienia dymu i eksperymentować, widząc na żywo co, gdzie i w którym kierunku dmucha, gdzie się kotłuje, gdzie wiruje i co od czego odbija się w drzwiach. Ty sobie to wylicz wzorami, a życie i tak zrobi swoje. Nie będę się więc tutaj teoretycznie napinał, bo po prostu nie lubie robić wielkiego zagadnienia z byle prostego i oczywistego bzdetu.

Nie strzelaj teraz focha i nie zapodawaj ucieczki w jakieś zamykanie wątku, bo skoro już temat rozbabrałeś, to go teraz godnie zakończ i dopracuj swój wynalazek.

Ja już spadam.

Pozdrawiam

:hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś bardzo będzie chciał wykazać np. moją ignorancję nie posługując się konkretnymi przykładami to ... nieraz potrafię był w miarę błyskotliwy i cięty i sprowadzić dyskusję z toru rozważania o jakimś projekcie do przepychanek na temat ignorancji.

 

Nikt tutaj nie chciał nikogo ignorować ani sprowadzać dyskusji do jakiś przepychanek. Ja czy kolega jd po prostu powiedzieliśmy jakie mamy zdanie/wątpliwości odnośnie tego projektu.

Bardzo bym chciał żeby on się sprawdził i naprawdę pomógł w uzyskaniu mocniejszego kicka itd Moja wiedza widocznie jest zbyt skromna na tym polu, żeby to jakoś ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969, ale dłubiesz taki konkretny patent w celu rozwiązania czego?

Rozumiem, że masz jakiś problem z falą dzwiękową z tyłu głośnika i chcesz go rozwiązać za pomocą takiego rozpraszacza.

 

Dlatego mam pytanie jak do tego doszedłeś, że właśnie tam jest przyczyna jakiegoś akustycznego problemu i jak rozpoznałeś ten problem i dalczego w taki sposób to rozwiązujesz. Nie mogę znaleźć w temacie przyczyny takiego postępowania dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969, ale dłubiesz taki konkretny patent w celu rozwiązania czego?

Rozumiem, że masz jakiś problem z falą dzwiękową z tyłu głośnika i chcesz go rozwiązać za pomocą takiego rozpraszacza.

Dlatego mam pytanie jak do tego doszedłeś, że właśnie tam jest przyczyna jakiegoś akustycznego problemu i jak rozpoznałeś ten problem i dalczego w taki sposób to rozwiązujesz. Nie mogę znaleźć w temacie przyczyny takiego postępowania dlatego pytam.

Witam,

W chwili obecnej jeszcze nie mam tego problemu, gdyż mam głośniki w drzwiach standardowych rozmiarów i firmowy daszek z pianki w kształcie "ćwierć-sfery". Niestety na wiosnę będę wymieniał zestaw przedni na ponadwymiarowy i z dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że nie będę mógł zastosować firmowej osłony. Dlatego też postanowiłem zrobić "swoją". W między czasie na forach poczytałem o doświadczeniach innych (np. kiedy pojawia się kick) i stwierdziłem, że rzeczywiście do wytworzenia efektywnego dźwięku w niższych częstotliwościach potrzeba szczelniejszych komór. Ostatnim etapem była analiza konstrukcji drzwi ze względu na możliwość ucieczki powietrza i analiza jak efektywnie zmniejszyć ucieczkę przez te miejsca. Co do rozpraszania fali za głośnikiem wstępnie chciałem dać piramidki ale ze względu na panujące w Polsce warunki atmosferyczne nie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Powroce do tematu bo znalazlem w sieci takie oto maty http://www.secondskinaudio.com/products/vi...lifier-lite.php Maja kilka rodzajow , strona wyglada profesjonalnie natomiast maty nie sa jakos specjalnie widowiskowe :P Cena jest calkiem niezla ale nie wiem co o nich myslec moze ktos mial jakis kontakt z nimi lub chociaz z opowiesci zna ten produkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POwiem Ci ze osobiscie nie mialem stycznosci z tymi matami ale slyszalem pochlebne opinie od tych co mieli i macali :P Rowniez na zagranicznych forach jest duzo pozytywnych wrazen zwiazanych z wyrobami secondskin. Sam w tej chwili zastanawiam sie nad ich produktami. Na oku mam tez firme RAAMaudio , zza Wielkiej Wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam mate GMS, grubość optymalna, folia aluminiowa grubsza niż w innych, różne rodzaje mat, pasty itp.

Niedługo dostawa nowej serii.

Dobre ceny dla forumowiczów też będą :zawstydzony:

 

 

Kazdy poleca maty ktore ma , sprzedaje badz firma dziala na wyobraznie ja uwazam ze jednak warto szukac innych rozwiazan , to moze ilosc produktow wplynie na ceny lepiej niz rabaty :] Wszyscy wiemy jak tanio mozna kupic dobre produkty duzo taniej niz w Polsce , tylko trzeba sie postarac to moze i w sprzedazy pojawia sie niedlugo nowe tansze a moze tez lepsze maty.... przyszlosc pokaze a mysle ze "sekcondskin" moze jednak zaoferowac cos dobrego w niezlej cenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie "códowne" żelki Dynamat, bo to również częściowo i niekorzystnie pochłania falę i trochę przez to wpływa na zmniejszenie ciśnienia.

 

Jakoś mi umknęła wojna n/t skuteczności dynamitu, ale wg tego co napisane wyżej, Dynaxorb naklejony za głośnikiem robie więcej szkody niż pożytku (?). Jeśli tak, to co dać za głośnikiem, jeśli magnes jest b.blisko tylnej ścianki - coś? nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały temat i mam tylko jedno pytanie - panie inżynierze (Grzegorz1969) - czy oprócz wzorów i teorii (jakże słusznej), można gdzieś usłyszeć pańską produkcję w praktyce (dobrze grające drzwi konkretnie rzecz ujmując)?

 

O ile pamiętam, pomagał Pan użytkownikowi Stanec i wiele z tego nie wynikło (tzn. i tak skończyło się na przenoszeniu wooferów, podobnie jak u mnie) mimo przeniesienia całej wiedzy teoretycznej na praktykę?

 

Inaczej - czy istnieje auto, zrobione przez Pana, tymi tanimi matami i z tymi cudownymi rozwiązaniami, które po prostu dobrze gra, a nie tylko wypada na pomiarach etc.? 

 

Taki żywy przykład wcielenia teorii w praktykę, bo bez tego pisać można do końca świata najróżniejsze teorie?

 

ps: ja specjalistą nie jestem, więcej mat zrywałem, niż przyklejałem, ale nawet ta czynność była o niebo łatwiejsza z STP Silver/Gold niż tymi tańszymi, serio.

 

pss: koniec końców i tak słuchają tego uszy (bardzo różne i bardzo dalekie od mikrofonowej "doskonałość"), a nie mikrofony ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tzn. i tak skończyło się na przenoszeniu wooferów, podobnie jak u mnie)?

Ancymon,powiedz co Ci dało przeniesienie wooferów poza wyglądam drzwi jak ...?Pytam z ciekawości,nie jest to zaczepka czy tego typu rzeczy.Znam to auto a odpowiedź jest ciągle dla mnie zagadką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku - zbyt wiele zmiennych tzn. zbyt wiele rzeczy jednocześnie się zmieniło (przy okazji przenoszenia wf - piece, źródło etc.), żeby móc wyłuskać korzyść z przeniesienia WF... Mogę tylko napisać, co się przy tej okazji zmieniło - przede wszystkim przestała grać tapicerka i zniknęło buczenie, niewiadomego pochodzenia, ale czy to była wina tylko położenia samych WF, czy może innych, wcześniejszych błędów - tego nie wiem. 

 

ps: mój poprzedni post wygląda nieco zaczepliwie, a chodziło mi tylko o to, czy gdzieś można faktycznie usłyszeć tak dobrze zrobione drzwi, na tanich matach i z zastosowaniem patentów typu rozbijacze fal, opisanych wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...