Skocz do zawartości

3 way


drink2020
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe tak sobie czytam watek i jezeli chodzi o upchanie duzych przetwornikow, to jestem juz w stanie uwierzyc we wszystko po tym jak udalo sie u mnie upchac supremo i cdm54 na slupku i wcale nie zaslaniaja widoku

Przy supremo i cdm54, to tang-band i tweeter od sylwka to kurduple :rotfl:

Tangband ma tylko 61mm średnicy zewnętrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hejka,

 

podepne sie pod temat bo tez bede chciał złozyć 3-waya i juz wszystkie klocki są ale mam pewien kłopot wynikający z moich dość niskich kompetencji w tym zakresie. A mianowicie chodzi mi o dobór kondesatora w tor tweeter'a jako zabezpieczenie przed ewentualnym spaleniem. Chce zrobic full active 3-way + sub (w przyszlosci) i na jednym z for dotyczącym Audisona Bit One'a, przeczytałem informacje ze dla bezpieczenstwa tweetera nalezy w kable "+" glosnika wpiąc "protective cap". No i tutaj zaczynają sie schody bo nie mam pojecia jakiej wartosci kondensator bedzie tzw. "protective cap'em"

Dostałem info od znajomego ze wartosc kondensatora wylicza sie na podstawie ciecia tweeter'a

Pls o pomoc w temacie czy sa jakies wzory do ktorych sie wrzuca jakies parametry zeby mniej wiecej otrzymac jakiej pojemnosci przy konkretnym cieciu tweetera na procku wsadzic konda?

Oczywscie odwdziecze sie "pomogł" za dobre rady

 

tweeter - http://sklep.gae.pl/phd-af-1c-tw-p-816.html

midrange - http://www.dls-audio.pl/glosniki/elementy/...otonowe/ur_2_5/

woofer - z tego zestawu http://sklep.gae.pl/phd-fb-61-kit-pro-p-818.html

 

chcialem zrobic podział

 

woofeer ok. 50Hz - (550-800Hz)@12db

midrange ok. (550-800Hz) do (4500-5500hz)@12db

tweeter ok. (4500-5500Hz)@ 12db lub 18db

 

 

tam gdzie sa w nawiasie wartosci to podałem zakresy mniej wiecej w ktorych bede sie poruszał sprawdzajac jak jest najlepiej w odsłuchu no i wlasnie majac tylko i moze az tyle danych co podaje producent na stronach mozna w jakis sposob wyliczyc jakiego kondka powinienem wrzucic w tor tweeter'a przy w/w cieciach aby spełniał role "protective cap"?

 

pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy parametrach 4 ohm ( w sumie to ona ię głównie liczy).

Założyłem sobie, by ciąc go w okolicy 4000 Hz byś sobie w razie czego mógł niżej podregulować wychodzi około 10uF i taki bym dał.

 

Sczerze ...nie mam głowy by przeanalizować co się dzieje przy połaczeniu zwykłego kondzioła (6dB/okt) w połaczeniu z aktywką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś gdy zaczynałem zabawę z CA tak sądziłem.Niestety prawda okazała się zupełnie inna.Kup sobie wiadro a nawet i dwa tych mundków a i tak będziesz tkwił w jednym miejscu.Teraz patrząc na tamte stracone lata myślę że warto było dać i 5 tysi a mieć święty spokój.Juz nie wspomnę o kosztach poniesionych przez ten długi czas zabawy i kilku latach słuchania drogich klocków a przy tym tragicznie brzmiących.

 

Tego słowami nikomu nie wbijesz do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego słowami nikomu nie wbijesz do głowy :rotfl:

Michał pewnie masz racje ale próbuje,może jeden na milion zakuma :oczami:

...taka mentalność polaków http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Ale jestem za tym żeby pisać, choć mi już brakuje sił do tłumaczenia.

Pamiętam czasy gorących i merytorycznych dyskusji na forach. Tego juz nie ma... a to właśnie za sprawą wspomnianej mentalności.

Ok, juz kończe ot http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy parametrach 4 ohm ( w sumie to ona ię głównie liczy).

Założyłem sobie, by ciąc go w okolicy 4000 Hz byś sobie w razie czego mógł niżej podregulować wychodzi około 10uF i taki bym dał.

 

Sczerze ...nie mam głowy by przeanalizować co się dzieje przy połaczeniu zwykłego kondzioła (6dB/okt) w połaczeniu z aktywką.

A ja osobiście nie pchałbym się w więcej jak 6,8uF, tak dla bezpieczeństwa tweetera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek, greg-si

 

dziekuje za pomoc, faktycznie znalazłem ten program i na szybko tylko dla testów wrzuciłem parametry i wyskakuje wiec, mniej wiecej jakis pkt zaczepienia od czego zacząc jest. Kurde zapomniałem ze tylko bedąc autorem tematu mozna "pomógł" wrzucic

 

W kazdym badz razie jeszcze raz dziekuje za pomoc :/:rotfl:

post-1931-1258483324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zaznaczyć, że doskonale zdajesz sobie sprawę co to jest "zestroić" system :/ .

Nie masz czego zazdrościć, wiesz był taki okres że przez pół roku nie miałem w aucie nic absolutnie nic, wyprułem wszystko do cna łącznie z drutami. Mój wnerw osiągnął pkt ZERO :/ bo żeby nie to że byłem mocno zmęczony to chyba i maty bym zerwał :rotfl: . Jak sie pytali co mi gra to mówiłem że nerwy, a w aucie nie ma nic - to mi nikt nie wierzył hahahaha.

 

[ Dodano: 2009-11-17, 20:05 ]

Herdi złapałeś króliczka?
Taaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek & Mehow napisał/a:

Też kiedyś gdy zaczynałem zabawę z CA tak sądziłem.Niestety prawda okazała się zupełnie inna.Kup sobie wiadro a nawet i dwa tych mundków a i tak będziesz tkwił w jednym miejscu.Teraz patrząc na tamte stracone lata myślę że warto było dać i 5 tysi a mieć święty spokój.Juz nie wspomnę o kosztach poniesionych przez ten długi czas zabawy i kilku latach słuchania drogich klocków a przy tym tragicznie brzmiących.

 

 

Tego słowami nikomu nie wbijesz do głowy

 

Czy ja się przeczulam czy wyczuwam lekką nutkę "złośliwości" między wierszami ? Jaka jest ta mentalność polaka. Niby, że co, że Mundorf jest bez sensu , lepiej zostać przy (z pewnością nieco przeschnietych biopolarach)?

 

Raadek wybacz ale 5 tysi ...za zestrojenie? Sprzęt mnie mniej wyszedł a...uważam , że sporo mnie kosztował.

 

Staram się podzielić moją wiedzą (nie trzymam wszystkiego dla siebie) co mogę to wnoszę do światka CA, niestety niewiele sam mogę uświadczyć, jedynie lakoniczne ..., że drepczę w miejscu.

Może chociaż jakiś link do ciekawej lektury nt. "przyrządów" pomiarowych chętnie pójdę naprzód.

 

Dobrego wieczoru życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wnerw osiągnął pkt ZERO

 

Tomku każdy to chyba przechodził ... mnie jeszcze trzyma :rotfl: , a wasylwek? Jeszcze niedawno walnął tym wszystkim i sprzęcior z Golfa sprzedawał ..ba hurtem nawet .

Tak to już jest że podmiany klocków czasem przesłaniają samą radochę ze słuchania muzy... kurcze jakiej muzy? Czasem jeździłem miesiąc bez muzy bo coś się dłubało i jedynie co grało w aucie to telefon w stojaczku pod szybą ... a dzień zaczynało się od polowania na allegro. Dziś już wrzuciłem na luz... słucham muzy, a nie klocków :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi .

Ponad pół roku jeździłem Maździorą z radiem Tamashi i dwoma głośnikami 10 cm i słuchałem RMFki :/ .

 

W tej chwili doszedłem już do tego, że wyraźnie słyszę, że jempetrójki nie "idą" tak jak PRAWDZIWE audio.

 

P.S. moim cichym zamiarem jest podłączyć pod całokształt gramofon analogowy i "zapuścić" czarnego winyla, nawet mam Bad Ś.P. Michaela i posłuchać sobie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif .

 

Co do "pomiarów" obecnej postaci ...jestem otwarty, choć już w tej chwili wiem, że nie mam...docelowych elementów :rotfl: .

Ehhh ot choroba phi ...żeby tylko ta http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki... Chodzi mi o zastosowanie wzmacniaczy dwukanalowych w trybie mostka do zasilenia przednich kanalow (w tych przypadkach A1). Odbylem jakis czas temu ciekawa rozmowe telefoniczna z jednym panem, twierdzil on, ze w ten sposob wykorzystuje sie wzmacniacze Sony M1. Czy to prawda?

 

Nie mam pewności , czy precyzyjnie zadałeś to pytanie , ale postaram się odpowiedzieć , bo to tez chyba dość ciekawa historyjka .

Chyba ze cztery lata temu , dystrybutor dość popularnej marki wśród głośników klasy budżetowej zwrócił się do mnie z pomysłem, aby na bazie oferowanych seryjnych głośników i zbudowanej od podstaw nowej zwrotnicy powstał zestaw o zdecydowanie lepszym brzmieniu ( taka wersja Specjal Edition ) .

Za cel uznano wykazanie , ze te głośniki posiadają znacznie większy potencjał niż wynika z obiegowych opini.

Posiedzialem przy tym "troche" czasu , ale uzyskany efekt rokowal dość dobrze.

Po wstępnych odsłuchach dla kilku znajomych mi osób uznałem , ze nowy zestaw jest gotowy do prezentacji . Ale nie chciałem robić tego wysyłkowo i narażać mojej pracy na dowolność w jaki ktoś może dokonać weryfikacji . Kolejne ustalane terminy były jednak przesuwane , potem coraz bardziej odlegle , aż w końcu nie podejmowałem już kolejnych prób . Ale szkoda mi było mojego wkładu w to przedsięwzięcie , do tego efekt finalny zdawał się mi / nam/ na tyle interesujący ,ze postanowiliśmy nie grzebac tego pomysłu w warsztatowych „kazamatach” i zbudowaliśmy pojazd z ich użyciem . Auto wystawiono do zawodów i od pierwszej jego odsłony zdobywało dobre opinie i przychylność słuchaczy . Oczywiście ścisłym embargiem objęto informacje na jakich głośnikach zbudowany jest ten pojazd . Inna ciekawostką było oparcie projektu systemu audio tego samochodu, na jednym wzmacniaczu Sony M1 , który napędzał zarówno zestaw głośników frontowych , jak też zestaw basowy . Układy takie były znane w odniesieniu do wzmacniaczy które były mostkowalne ( i mogły pracować w tzw Tri mode ) , ale wobec M1 takie użycie stanowiło już dla wielu zagadkę .

Faktem jest natomiast ,ze wymieniony M1 sterował bezproblemowo wszystkimi głośnikami jakie znajdowały się w tym pojeździe.

Pojazd szczęśliwie przetrwał do finałów krajowych i zdobył tytuł MP .

Głośniki na jakich był zbudowany dostępne były w detalu za kwotę 220 zł , czyli można delikatnie sugerować ,ze udało się wykrzesać prawie cały tkwiący w nich potencjał .

Moim zdaniem nie bez znaczenia dla takiego finału było też ścisłe utrzymanie tajemnicy o komponentach z jakich był zbudowany .

Inaczej poległby pod naciskiem obiegowych opinii.

Myślę , ze po dziś dzień , ten dystrybutor nawet nie wie że powstał pojazd z tytułem MP z udziałem ich głośników .

Nie wiem , czy o taką aplikację wzmacniacza M1 pytałeś ?

Ja osobiście nie przypominam sobie abym używał M1 w układzie mostkowym z głośnikami frontowymi.

 

Dotyczy to głośników firmy GMS, a dokonał tego p. Józef Wężowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczuwam lekką nutkę "złośliwości" między wierszami ? Jaka jest ta mentalność polaka. Niby, że co, że Mundorf jest bez sensu , lepiej zostać przy (z pewnością nieco przeschnietych biopolarach)?

wasylwek tu nie o to chodziło.Również Twojej osoby ani produktów Mundorf'a to nie dotyczy.Znam te produkty doskonale bo na co dzień ich używam.

mentalność polaków

Chodziło mi ze każdy z nas wietrzy podstęp i wielki biznes fachowca w danej dziedzinie i próbujemy sami po omacku aby taniej...a prawda jest taka że to wychodzi znacznie drożej i nigdy nie dojdziemy do tego co fachowiec.

To co sie naczytałem o tzw. "strojeniu" (wjazd do garażu p. Józka Wężowskigo to min. 1000 zł, choc jak przemyślę co wyrabiam ze zwrotkami to nie ma sie co dziwić ) to wybaczcie ale wolę za to nakupować Mundorfy i sprawdzic czy 13 cm Morel Elate "zakica" milej niż Beyma

Nie obraź się ale czy zadałeś sobie odrobinę trudu i rozmawiałeś z Józkiem W. na ten temat?Powielasz zasłyszane wieści i tyle.Z Twojej wypowiedzi ktoś kto nie zna tematu wywnioskuje że to straszna drożyzna-jednak jest pewne ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielasz zasłyszane wieści i tyle.Z Twojej wypowiedzi ktoś kto nie zna tematu wywnioskuje że to straszna drożyzna-jednak jest pewne ale...

 

Tak dla przykładu dodam że zakup w jego sklepie np. alpinki9887 + strojenie (aktywka w biampie na jego gust i słuch.. kumpel i ja jakoś mu ufamy w tej kwestii :zdziwko: ) nie kosztuje wcale więcej niż takie radio na allegro, więc te tysiaki za strojenie , to pewnie i lecą ale w autkach gdzie p.Józek musi posiedzieć kilkanaście godzin.

Dla przykładu dodam że 3 godziny pracy drwala przy obcinaniu lipy (ułożenie korony drzewa) kosztowało mnie wczoraj 470zł i to bez FV , czyli w tych Gliwicach nie jest aż tak drogo jak mówią

 

PS: trochę krucho jednak z czasem w automaniaku i już 2 tydzień leci jak czekamy na "montaż" alpinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczuwam lekką nutkę "złośliwości" między wierszami ? Jaka jest ta mentalność polaka. Niby, że co, że Mundorf jest bez sensu , lepiej zostać przy (z pewnością nieco przeschnietych biopolarach)?

wasylwek tu nie o to chodziło.Również Twojej osoby ani produktów Mundorf'a to nie dotyczy.Znam te produkty doskonale bo na co dzień ich używam.

mentalność polaków

Chodziło mi ze każdy z nas wietrzy podstęp i wielki biznes fachowca w danej dziedzinie i próbujemy sami po omacku aby taniej...a prawda jest taka że to wychodzi znacznie drożej i nigdy nie dojdziemy do tego co fachowiec.

To co sie naczytałem o tzw. "strojeniu" (wjazd do garażu p. Józka Wężowskigo to min. 1000 zł, choc jak przemyślę co wyrabiam ze zwrotkami to nie ma sie co dziwić :D ) to wybaczcie ale wolę za to nakupować Mundorfy i sprawdzic czy 13 cm Morel Elate "zakica" milej niż Beyma

Nie obraź się ale czy zadałeś sobie odrobinę trudu i rozmawiałeś z Józkiem W. na ten temat?Powielasz zasłyszane wieści i tyle.Z Twojej wypowiedzi ktoś kto nie zna tematu wywnioskuje że to straszna drożyzna-jednak jest pewne ale...

 

Raadku masz zupełną rację i zupełnie ...słusznie-niesłusznie :zdziwko: się obruszam.

1. Gliwice-Gdańsk (termin do umówienia, czas strojenia, hotel itd. tysiąc zabraknie choćbym lawirował nie wiadomo jak) odpada raczej..i powoduje u mnie niepotrzebne miotanie sie z wiatrakami :rotfl: bo z pewnością byłyby zmiany na +.

2. Gdzieś zasłyszałem, że takie strojenie przez (znawcę :D ) niekoniecznie musi przypaść mi do gustu na którychś zawodach była gadka zestroił by ci to ten i ten dostałbyś wysokie noty i...nie za barzdo dałoby sie tego na codzień słuchać :rotfl: .

Sam potwierdzisz, że to jednak łut prawdy (odbiło mi w 2008 i startowałm i konsultujac mój dźwięk z doświadczonymi "wyjadaczami" nieboszszki PASKi http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif poustawiałem co nieco pod ..."wymagania" kanonu iiiii.... zupełne mam inne preferencje "iścia sprzętu ". 90% nie wyłączając mnie "psioczy" na używanie loudness a każdy go włącza :hyhy: .

Wniosek niedawny (to tyczy tej mazdy i 10 cm :?: ) skonfigurowałem ten mój obecny sprzęt iii... było ładnie, dynamicznie nawet czyściutko i z wykopem na tym moim 20cm subku iiii....potrzebowałem około 2-3 miesięcy by przestać mysleć hue hue by uparcie nie dążyć do chęci posiadania suba minimum 25 cm bo...tak jakoś cienko po ciemieniu łechce :P .

W tej chwili wiem już , że dobry sprzęt powinien grać coś w okolicy tego co mam ( niepotrzebnie prostuję buntowników na elektrodzie którzy uparcie negują moją teorie , że do hatchbacka typu golf 20 cm sub w closedzie jest wystarczający do "wiernego przekazania materiału muzycznego :oczami: " -no coż jeszcze jakis czas temu sam myslałem podobnie :oczami: .

3.Uważam , że posiadam"trochę" :D doświadczenia i w tej chwili zaczynam grzebać w ...niuansach sprzętu coby z niego więcej wyciągnąć, przecież to normalne ...szukam drogi może ją znajdę póki co sam widzę, że jeszcze w tej chwili jestem w stanie wiele poprawić we własnym ...zakresie.

 

4. totalny off top.

Lekarz obejrzał mojego synka i skasował 150 zł za dosłownie pięć minutek ...pracy (trudno nie mam pojęcia więc płaczę i płacę i psioczę).

Norauto montaż radioodbiornika (rzecz która dla mnie jest jak ...wciągnięcie powietrza :hyhy: ) wątpię by tam się starali czynić coś powyżej podstawowej wrzutki (bo nie raz sie ogłądało te ichnie instalacje) poklecenie kilku kabelków i owinięcie taśmą biorą 150 zł...jakoś przy moim hmmm...doświadczeniu jest to takie żabsko którego nie mogę bezstresowo przełknąć , to większa sól w oku niz ten ...konował :P .

....................

Tak się musiałem wyżalić ...pokornie czekając na wskazówki co dalej...czynić mam.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś zasłyszałem, że takie strojenie przez (znawcę :rotfl: ) niekoniecznie musi przypaść mi do gustu

Wszystko zależy od tego znawcy i od tego co z nim klient uzgodni.

 

Przykład(nie traktować dosłownie):

To tak jak by do mnie przyjechał ktoś na coś i powiedział że lubi dużo wysokich a ja bym mu zrobił mało bo tak lubię...wszystko wymaga odpowiedniego dogadania.

 

Nie porównuj normalnego słuchania dla siebie z zawodami bo to dwie różne sytuacje i brzmienia.

...a i proszę nie zaczynaj z zawodami bo puszcze pawia :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Waszych dywagacjach postanowiłem się podpiąć pod temat.

Od dłuższego czasu Patryk - cursor namawia mnie żeby u siebie w aucie pójść w stronę 3 way.

Oczywiście chcę żeby było to pasywnie, jakoś podział aktywny mnie nie przekonuje.

Nasłuchałem się kilku dobrze nagłośnionych aut SQ w podziale pasywnym, dlatego taki kierunek wybieram u siebie.

 

 

Tak więc postanowiłem wybrać kilka klocków, większość z nich mam już osłuchane i wiem mniej więcej co chce u siebie montować.

Z całego zestawu nie słyszałem nigdy tylko midrange'a i nie mam pojęcia jak się on sprawdzi.

Pozostałe klocki mnie osobiście odpowiadają.

 

Co do muzyki, to różnie: dance/trance/house, rap/hip hop, rock/metal.

Auto to Ford Mondeo MKII Combi.

Moje oczekiwania: względnie czysty i wyrazisty dźwięk, ale także uniwersalność zestawu, kiedy trzeba rzucić mięsem to rzuci,

kiedy ma kopnąć to kopnie.

 

Na zawody raczej się nie wybieram, chociaż dla zabawy to czemu nie.

 

Przetworniki:

 

tweeter: Helix P1

- http://caraudioteam.pl/catalog/product_inf...roducts_id=2089

 

midrange: Intertechnik MD-9550

- http://sklep.gae.pl/intertechnik-md9550-p-613.html

 

woofer: DLS R6

- http://www.audiosklep.pl/dls-r6---mid-bass-p-2230.html

 

wzmacniacz: Rockford Fosgate 800.2

- http://forum.realmofexcursion.com/gallery/...608&userid=

 

subwoofer: MB Quart DWH 302, sztuk dwie, skrzynia closed ok. 70l

- http://www.audiosklep.pl/mb-quart-dwh-302-p-1373.html

 

wzmacniacz sub: mam kilku faworytów, jeszcze nie zdecydowałem

 

jednostka: wybór między 4 modelami

 

ALPINE CDA-7998R

- http://www.audiophile.pl/p/2291_alpine_cda-7998r

 

CLARION DXZ958RMC

- http://www.audiophile.pl/p/1845_clarion_dxz958rmc

 

CLARION DXZ868RMP

- http://www.audiophile.pl/p/1838_clarion_dxz868rmp

 

KENWOOD XXV-01D

- http://www.audiophile.pl/p/415_kenwood_xxv-01d

 

I teraz zapytania:

Czy dozbierać pieniądze i zakupić procesor, np. Audison Bit One ??

Kto podjąłby się sztuki wykrojenia zwrotnic pod zestaw pasywny z przodu ??

Czy te 3 komponenty zestawu w ogóle jakoś się ze sobą zgrają ??

 

Jeżeli chodzi o midrange to Patryk polecał mi kilka modeli ze stajni Monacoru.

Poza tym, właściwie tylko 4 rodzaje midrange słyszałem: Morel u Bartka w Octavce, Helixy w Audi TT, i jeszcze 2 inne,

ale nie pamiętam co to było :rotfl:

Większość osłuchane zostało w Czeladzi na zawodach SQL oraz jakiegoś pięknego dnia pod garażem w Bytomiu w aucie u Simona :hyhy:

 

Mile widziane podpowiedzi i sugestie co do wybranych klocków oraz ew. słowa krytyki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich odczuć (na podstawie dotychczasowych przygód) ...warto iść w 3 way :rotfl: .

Co do proca to nie pomogę bo póki co na pewno docelowo poprzestanę na surowym Nakamichi i cewkach kondziołach i korekcjach impedancji oraz efektywności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Waszych dywagacjach postanowiłem się podpiąć pod temat.

Od dłuższego czasu Patryk - cursor namawia mnie żeby u siebie w aucie pójść w stronę 3 way.

Oczywiście chcę żeby było to pasywnie, jakoś podział aktywny mnie nie przekonuje.

Nasłuchałem się kilku dobrze nagłośnionych aut SQ w podziale pasywnym, dlatego taki kierunek wybieram u siebie.

1) Rozplanuj rozmieszczenie głośników z dokładnością do x centymetrow :rotfl: ;

2) Spytaj się np. Dj Darecki-ego czy taki rozkład nadaje się do pasywki. (Jeśli się nie mylę to On pomagał Pawłowi jego księżniczką z brzydkich kaczątek przeobrazić się w łabędzie :hyhy: );

3) Jeśli dostaniesz odpowiedź negatywną albo czytasz (dużo mądrych książek) i poprawiasz , albo pozostaje Ci aktywka;

4) Teraz dobierasz głośniki do Siebie;

5) Do skomponowanego zestawu dobierasz odtwarzacz;

6) Do zestawu i odtwarzacza dobierasz wzmacniacz/wzmacniacze.

PS

Hura ! Nie truje (poniżej 10-ciu linijek) :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...