Skocz do zawartości

Hertz ESK-F165.5 + Pioneer DEH-S510BT + ...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zwracam się z prośbą o pomoc w doborze wzmacniacza do zestawu który mam już w samochodzie.

Radyjko Pioneer DEH-S510BT kupione jako zestaw głośnomówiący, po jakimś czasie dokupiłem Hertze ESK-F165.5 (wersja flat, inne nie mieściły się pod "tapicerką") bo w oryginalnych Skodzinowych głośnikach poszły membrany (raczej ze starości niż z nadmiernej eksploatacji), chciałem też nieco lepszego dźwięku. Oczywiście kuzyn powiedział, że koniecznie trzeba wygłuszyć drzwi. Tak też zrobiłem, Skoda została wzmocniona STP Silver (2 warstwy) + STP Aeroflex (pod plastikowa maskownicę drzwi). Przy okazji przestał działać centralny i musiałem pociąć Klotze z domowego audio ale to historia na inną opowieść.

 

Dźwięk coś tam się poprawił (oczywiście nie oczekiwałem cudów po tym przypadkowym zestawie) ale rewelacji nie ma, podejrzewam że pod zamontowane głośniki przydałby się wzmacniacz. Zależy mi na głębszym basie (wysokich i średnich chyba więcej nie potrzeba) bo obecnie jest z tym raczej kiepsko. Stąd moje pytanie, czym to napędzić, żeby warunek głębszego basu został spełniony?

 

Do dyspozycji jest ok. 600 zł, jeśli będzie potrzeba to można ten budżet nieco przekroczyć. Odpadają używki z racji prześladującego mnie ostatnio pecha do sprzętu elektronicznego. Oczywiście pod wzmacniacz doprowadzę zasilanie, całość zostanie spięta dobrym okablowaniem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Coś mnie tknęło i kupiłem Zapco ST-4X II. Podłączyłem to ONS 16mm2, jako sygnałowe dałem polecane w którymś z tematów Cordiale CIK122 (4 sztuki). Gra oczywiście lepiej niż bez wzmacniacza ale nadal niezadowalająco.

Celowo kupiłem wzmacniacz 4 kanałowy, żeby była możliwość podłączenia głośników z tyłu lub jakiegoś niskotonowca (tego wolałbym uniknąć bo w bagażniku często jeżdżą różne ciekawe sprzęty, które raczej nie polubią się z audio).

 

W związku z powyższym nasunęło mi się kilka pytań.

1. Według Zapco wzmacniacz powinien być zasilany przewodem 25mm2 (założenia dla 6m przewodu i zabezpieczenia 60A, u mnie jest 7m przewodu 16mm2 i zabezpieczenie 2x25A). Jak podłączyć do tego wzmacniacza przewód o przekroju większym niż 16mm2, gdzie już 16mm2 nie wchodzi?

2. Jak mogę rozbudować bebechy, które już mam w taki sposób aby był głębszy bas (nie zależy mi na trzeszczącej tablicy i drgających szybach)? Czy para głośników tylnych jest mi w stanie to zapewnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Szymin89 - akumulator mam po lewej stronie, przez komorę silnika przebiłem się po stronie prawej, dalej progami wzdłuż samochodu i na lewą stronę w bagażniku. Zostało z 80cm przewodu, który uciąłem. Wzmacniacz miał zostać z prawej strony ale niestety byłaby zabawa z masą a przy okazji okazało się, że sygnałowe będą za krótkie :/ Spadek napięcia jest niewielki, do tego miernik pokazywał mi tylko 5A, kiedy rozkręcił kawałek z dosyć mocnym basem.

 

@Raadek - kupiłem tego JL'a. Przy części kawałków gra ładnie, przy innych jest praktycznie niesłyszalny. Zastanawia mnie też mały pobór mocy przez wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli światła nie przygasają to niech leży jak jest. Przy muzyce nie będzie brał więcej, jak byś włączył jakiś sygnał sinus np 50 Hz to by pewnie wziął więcej. Masz miernik cęgowy?

 

Subwoofera nie ma być słychać- nie może być on słyszalny jakby grał  z bagażnika. Sprawdź jak gra jeśli odwrócisz fazę- zamień plus i minus na kablu od subwoofera. 

Jakie cięcie zastosowałeś dla subwoofera i zestawu przedniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...