Skocz do zawartości

Oszustwo firmy Vibe ??


koziołek10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oszustwo to duże słowo biorąc pod uwagę zakup sprzętu z niższej półki ;) Nie od dziś wiadomo, że producenci "marketówek", a właśnie takim sprzętem jest seria slick, zawyżają niektóre parametry produktów... Te lepsze robią to nie po to żeby klienta oszukać tylko żeby wyglądać dość atrakcyjnie na tle chińskiej konkurencji pokroju auny dysponującej kilowatami na każdy z sześciu czy dziesięciu kanałów ;) Myślałeś, że magnaty i blaupunkty też miały te 400 czy 600w rms z obudowy? Albo słynny hbp 1502... Witamy w rzeczywistości walki o konsumenta w świecie chińszczyzny ;) 

 

A kontrolnie inne pytanie zadam... Zanim go zobaczyłeś w środku pewnie byłeś z niego zadowolony? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mieliśmy jednego takiego... Kable 75mm2... 500f pakiet... Wszystko pięknie a na piecu spadki do 11V przy lekkim podkręcaniu gałki, prot co chwilę i piec gorący... Co się okazało? Chłop bezpiecznika zapomniał dokręcić w oprawie i prądu brakowało :D Dwa ruchy kluczem i dach zaczął latać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa ciągnięta z mocowania pasów i przed mocowaniem wyczyszczone wszystko papierem ściernym. Wzmacniacz przykręcony do górnej części skrzyni, wzmak pod 2x Vibe black air 10”, jeden 450rms. Wzmak ustawiony na mniej niż 3/4 gain filtr na lpf Ok 60hz , bass boost na 24db
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain na 3/4 i boost 24db... i wszystko jasne :D Niestety ale tak to jest jak się od sprzętu oczekuje więcej niż może on zaoferować ;) Jak chciałeś walić tymi subami ponad stan to trzeba było zapewnić każdemu uczciwe 0.6kW zamiast męczyć czterokanałówkę i suby prostokątami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie biorąca wzmacniacz powinien to uciągnąć i jeszcze z 50 rms zapasu na jednego zapasu zostać a się okazało, że nie daje rady ale teraz już się przekonałem co firma to firma ;). Alpine ma 200rms i gra pod wzmakiem 150rms i mogę rozkręcić go i jakoś nie rozłącza się, wiec tylko teraz sie utwierdziłem co firma to firma jednak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wzmak ustawiony na mniej niż 3/4 gain filtr na lpf Ok 60hz , bass boost na 24db

 

Ustaw po normalnie póki szlak pieca nie trafił jeszcze ... 


 

 


Praktycznie biorąca wzmacniacz powinien to uciągnąć i jeszcze z 50 rms zapasu na jednego zapasu zostać a się okazało, że nie daje rady ale teraz już się przekonałem co firma to firma ;). Alpine ma 200rms i gra pod wzmakiem 150rms i mogę rozkręcić go i jakoś nie rozłącza się, wiec tylko teraz sie utwierdziłem co firma to firma jednak .

Być może piec jest mądrzejszy od Ciebie ... i ma obwód wykrywający głupotę użytkownika ( bejs bosted na 24db ) a tak całkiem serio obwód wykrywający ogromnie przesterowany i zniekształcony sygnał i zabezpiecza ci suby przed spaleniem o ile już cewki nie są zagotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No patrz... A my sprzętem tej marki naku***amy aż miło i żadne alpine nawet nie podchodzą :D Ale spoko, można się rozbić w Ferrari i mówić, że to wina samochodu albo startować że świateł do hondy Civic mustangiem i dziwić się, że honda wygrała... Przecież to Mustang... Szkoda tylko, że 2.0 :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie napisałem tego żeby tu się sprzeczać z wami o firmy itp, trochę nie rozumiem tego bass boost 24db chyba jest po to żeby go ustawić w miarę życzeń użytkownika tak? Gdyby się nie ustawiało tego na wyższe to by wgl tego nie robili takie moje zdanie albo złe rozumowanie, wiem wiem macie większą wiedzę przyznaje bez bicia, tylko jakoś coś mi tu nie pasuje z tym, że Alpine nie podchodzi do Vibe, przecież to renomowana firma i jakościowa mówię o Alpine oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ten problem od strony konsumenta, który żeby kupić wzmacniacz bez studiowania miliona poradników, zostaje oszukany !!! Zastanawia mnie fakt dlaczego te praktyki nie zostały prawnie unormowane. Skoro producent podaje dane które są zawyżone, czyli dopuszcza się oszustwa ...

Nowy towar kupuje się po to żeby ??? No właśnie po co ???, żeby zostać oszukanym na parametrach ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nie do końca jest trafne to porównanie bo związane z nim jest sporo czynników , pogoda, waga nogi, ale mogę napisać po 40 tysiącach przejechanych że parametry podane przez producenta nie są wynikiem nie do osiągnięcia.

 

Średnie spalanie wychodzi na poziomie 7,3 litra, a jak żona robi trasę 300 km po autostradzie to nie przekracza 6,5 litra, i na 4x4 plus automat  wynik jest zaskakująco dobry  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...