Skocz do zawartości

Wyprowadzenie audio Bang & Olufsen - Mobridge?


ygrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem. Na razie tylko sprawdziłem czy się uruchamia i z czym to się je ;)

 

 

Minął już miesiąc wiec pewnie sporo się dowiedziałeś i przetestowałeś, podpytam zatem:

1. Jak działa integracja z menu samochodu? Czy equalizer, czasy i cięcia można bezproblemowo ustawić dla konkretnych wyjść RCA z pozycji menu pojazdu i czy wymaga to jakiegoś kodowania?

2. Są cztery pary RCA, wystarczy więc na aktywke 3way i sub, czy można to tak podzielić czy może są w nim jakieś ograniczenia?

3. Czy może funkcjonować rownolegle z ori wzmacniaczem, który dostarczałyby sygnał do tylnich głośników (na radiu byłyby wyciszone ale służyłyby do czujników cofania), chodzi jeszcze o to, czy po wyciszeniu tylu z pozycji radia, na DA3 nie wyciszą się też jakieś kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Nie wiem jak w innych autach, ale w Audi nie można nic ustawić z menu auta. Jedynie wybrać wcześniej skonfigurowany preset. Presety konfiguruje się po podłączeniu kompa do DSP poprzez USB. Program jest dość intuicyjny

Ad.2. To właściwie nie są pary. Masz 8 fizycznych wyjść z procesora i możesz do nich przypisać dowolny z kanałów jakie są w aucie, czyli: Lewy lub prawy woofer, mid lub hi z przodu, to samo z tyłu oraz dwa suby. Czyli masz do wyboru 14 źródeł i 8 fizycznych wyjść.

Ad.3 Nie wiem. Nie próbowałem ponieważ wymagało by to rozebrania wtyczki ze światłem i wtrącenia dodatkowej wtyczki w pętlę aby jednocześnie podłączyć DSP oraz ori wzmak. W sumie miałem ten sam dylemat, ale jak się okazało w Audi czujniki cofania działają mimo wywalenia wzmaka. Nie mam zielonego pojęcia jak, ale działają nawet jak nie miałem wzmacniaczy zewnętrznych. Podejrzewam że są w aucie zamontowane jakieś buzzery w narożnikach i to one sygnalizują co się dzieje z PDC. Także  nie zgłębiałem tematu bo nie musiałem, mimo że też już planowałem zakup jakiegoś wzmacniaczyka za 20 zł i podłączenie tylnej półki żeby mi to PDC działało. Aha... mimo że to PDC pika sobie przez te nie wiem jakie przrtworniki, to można w tym DSP ustawić proporcję tego pikania do głównego nagłośnienia, no i oczywiście działa wyciszenie muzyki przy wbiciu wstecznego. Także jest tak jak powinno być u mnie. 

Jeśli wyciszysz tył w radiu pokładowym to wyciszysz też te wyjścia do których przypisany został ten tył.

 

Generalnie jestem z tego mega zadowolony, bo się dobrze integruje z autem. Na minus cena i fakt że w Audi mogę wybrać tylko dwa pierwsze presety z czterech, bo Audi MMI nie ma więcej presetów w menu pokładowym. Oczywiście mogę z poziomu podłączonego kompa wybrać preset 3 lub 4, ale po pierwszej zmianie na preset 1 lub 2 z poziomu radia, nie mogę już bez kompa wrócić do 3 lub 4. Chyba że jeszcze czegoś nie wiem. Zgłębiam ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...