Skocz do zawartości

Strojenie suba


Christopher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy głośnik w samochodzie jest w innej odległości od Ciebie, dźwięk z każdego z nich dociera do ucha w innym czasie i tak powstaje kakafonia

Druga sprawa ze będąc na koncercie scena jest przed Tobą i tu jest cały ten smaczek;)

 

A z tym gainem to jak mówiono wcześniej skręć go ostro, teraz ubijasz głośnik przesterem

Poprawniej będzie napisać , ze stereofonia to system który do poprawnego odtworzenia stosuje dwa głośniki ( zestawy głośnikowe)  umieszczone przed słuchaczem , a optymalny efekt występuje wtedy gdy słuchacz zajmie w góry założoną pozycję odsłuchu ( trójkąt równoboczny o wierzchołkach Lewy głośnik , Prawy głośnik , Słuchacz ).  A kakofonia może powstawać nawet przy spełnieniu powyższych warunków .

 

Christopher , odzyskałeś władzę nad sterownikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Władza odzyskana... Powód był banalny, w trakcie walki z ustaleniami zacząłem obcinać suba na radiu i wzmacniacz był w pozycji full pass, a kontroler działa tylko w low pass, rano skrecilem gaina do pozycji 1/3, teraz brakuje suba(gra strasznie cicho)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawniej będzie napisać , ze stereofonia to system który do poprawnego odtworzenia stosuje dwa głośniki ( zestawy głośnikowe) umieszczone przed słuchaczem , a optymalny efekt występuje wtedy gdy słuchacz zajmie w góry założoną pozycję odsłuchu ( trójkąt równoboczny o wierzchołkach Lewy głośnik , Prawy głośnik , Słuchacz ). A kakofonia może powstawać nawet przy spełnieniu powyższych warunków .

Dziękuję za sprostowanie:)

 

 

Władza odzyskana... Powód był banalny, w trakcie walki z ustaleniami zacząłem obcinać suba na radiu i wzmacniacz był w pozycji full pass, a kontroler działa tylko w low pass, rano skrecilem gaina do pozycji 1/3, teraz brakuje suba(gra strasznie cicho)

Więc teraz suba tniesz tylko na wzmacniaczu i na ile? Czy na radiu też?

 

Co z pozostałymi ustawieniami typu sub vol (czy jak to się nazywa w twoim radiu), bejss i inne podbicia wyłączone?

Próbowałeś bawić się fazą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tniemy wszystko na wzmacniaczach (radio daje pelny zakres), wzmacniacz ustawiony na lp około 60hz, najniżej zejdzie do 40hz, gain na 1/3, podbicie na 0, na radiu sub ustawiony na +10(max), radio ze wzmacniaczem spięte pod wyjście na sub w radiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze napisz w jakiej pozycji masz ustawione gainy na głośniki w drzwiach

I napisz ze wreszcie czy kombinowales z faza

 

Najprościej dla Ciebie byłoby udać się do kogoś w okolicy, przez internet ciężko pomóc.

Są trzy opcje: nie potrafisz tego zestroić, masz jakiegoś babola, lub za dużo wymagasz od sprzetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gainy na grosniki są w pozycji ok 1/4, czego wcześniej nie napisałem dźwięk na radiu jest na flat, a jeśli chodzi o Twoje pytanie odnośnie fazy to nie bardzo wiem o co chodzi??? W przyszłym tygodniu jestem wstępnie umówiony z dobrym człowiekiem z forum który zaproponował pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam że nie chodziło o spozywanie %

 

Ponowie skierowanie od dr.Krisman'a do czytania, receptę dostałeś w mailu powitalnym SCA, i jak byk jest tam opisane wszystko co pojawiło się w tym temacie (faza również).

 

Można poczytać i wiedzieć jak to ugryźć, możesz również pójść na łatwiznę i pojechać ot tak...

 

"...życie było prostsze, kiedy całe to granie opisywał jeden parametr- moc maks, a wy tak to komplikujecie..." - cytat z rozmowy prywatnej z człowiekiem spoza forum:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem, zrozumiałem i jutro spróbuję... Przyznaję rację powiniem to zrobić wcześniej. Mam jeszcze jedno pytanie czy wyłączenie tylnych drzwi i użycie ich sygnału do zasilania suba może coś zmienić? A tak poza tym to cytat zajebisty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam jeszcze jedno pytanie czy wyłączenie tylnych drzwi i użycie ich sygnału do zasilania suba może coś zmienić?

 

Niczego tym nie osiągniesz , bo wzmacniacz ma sterowanie napięciowe a nie mocowe.

Natomiast wyciszenie głosników tylnych umożliwi Ci na łatwiejszą integrację suba z frontem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, szkoda tracić czasu na forum i dopytywanie się o każdą pierdołę, przyjedź na spota, dużo tam ogarniętych ludzi, mi również pomogli(dokładniej dwie osoby, poza spotem) w ogarnięciu grania i skleceniu tego w miarę dobrym budżecie i jakościowo też spoko, ale wybrać się tam na spota, żeby ktoś zrobił "odsłuch"(celowo w cudzysłowie) to nie pojadę haha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz na spota nikt nikogo tam nie krytykuje a na prawdę pomagają, nie dadzą ci wszystkiego na tacy i nie zrobią za ciebie ale pomogą.

Ja kilka razy byłem na spocie z graniem gorszym niż z zegarka z melodyjkami, tylko się wkurzałem że innym gra to zajefajnie a mi nie chce ale podpowiadali co zrobić i wydaje mi się że pomogło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Trochę chyba już o różnych rzeczach mówimy... Chodzi o to że głośność suba w stosunku do drzwi potrafię sobie wyregulowac. Problem w tym że podczas jego pracy cały czas słychać że znajdę się on w bagażniku a nie gubi się żeby zdawało się że tak grają drzwi, poza tym nie wytrzymarza w samochodzie takiego podciśnienia jak powinna 300 w clossed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa closed, pojemność netto 12l, scieta tylna sciana, głośnik prostopadle do podłogi bagażnika, nie budowana pod ten głośnik (pozostałość po rf r1s410)

Juz 3 strony klepania o tym samym. Dostosuj sie do postu nr 2 i kup odpowiednie radio lub wzmacniacz, bo bez tego nie uda Ci sie dokonac tego o czym piszesz.

A jak sądzisz gdzie będzie slabszy punkt w radiu czy w wzmaku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu może być problem "nie budowana pod ten głośnik " tz. jeden z problemów

i tu może być problem "nie budowana pod ten głośnik " tz. jeden z problemów[/size]

jeden z problemów? A czy widzisz jeszcze jakieś? Każdy trop jest dla mnie ważny. A chce powoli kończyć temat bo widzę coraz więcej poirytowanych ludzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...