Skocz do zawartości

Zacisniecie/ zaprasowanie koncowek kabli zasilajacych


323f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to pochwal się czym grzejesz cynę bo moja pistoletówka nie wystarcza do tego zabiegu

Był okres że robiłem to nad gazówką ... , ale bardziej kulturalnie będzie tak http://allegro.pl/palnik-gazowy-kartusz-automatyczny-gaz-gratis-i6476007176.html?reco_id=24134b8e-5794-11e7-8000-6c3be5c00ee0

 

i nigdy nie grzałem przewodu bo jego izolacja pójdzie z dymem, a taką lutownicą kolbową  to ja wypalam wzorki w drewnie bo lepiej się sprawdza niż do lutowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Odnosnie zalutowywania to po zacisnieciu przewodu w konektorze zdzieracie kawalek izolacji z kabla przy samym konektorze zeby tamtedy wprowadzac roztopiona cyne wewnatrz konektora?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I mieszczą się wam takie ocynowane kable w koncówki na taki sam przekrój?

 

Ja smaruje dokładnie kabel pastą lutowniczą, wkładam w konektor i grzeje aż cyna zacznie się topić, kiedy to już się topi cały czas grzeje i dodaje cyna aż wypłynie, ot cała filozofia, ja grzeje opalarka elektryczną, kable 25/35 robi się momentalnie, 50/70mm2 już troszkę dłużej ale i tak sprawnie to idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie ma ten minus że psuje się izolacja. Temperatura topnienia cyny jest taka ile wytrzymałosci termicznej ma izolacja przewodu. Jeżeli już lutuje to lutownicą. I trzeba uważać by cyny nie wciągnęło wgłąb przewodu.

Zaciskam prasą hydrauliczną. Kamieni mam na każdy przewód. Jest to o wiele lepsze bo styk jest miedź do miedzi bez cyny. A też można na takim zaprasowaniu samochód przeciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaciskam w imadle i lutuje grzejąc nad gazówką. Izolacja się nie topi jeśli ma się trochę pomyślunku. Przewody czy zalane cyna czy zaprasowane czy tez zaprasowane i zalane cyną przewodzą prąd tak samo jeśli jest to zrobione porządnie. OT cała filozofia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Przewody czy zalane cyna czy zaprasowane czy tez zaprasowane i zalane cyną przewodzą prąd tak samo jeśli jest to zrobione porządnie. OT cała filozofia

 

W moim przypadku cyna idzie tylko dla odizolowania miedzi od otoczenia, samo zaprasowanie wystarcza i mechanicznie i elektrycznie ale otoczenie potrafi swoje z miedzią zrobić więc jeśli mogę to zapobiegam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...