Skocz do zawartości

Alpine IVA-W505R vs Alpine Baby F1 DVA-9965R


pajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ile wiem to w nich nie laser kuleje. To nie ja się tym zajmuję więc nie będę się wymądrzał.

Z tego co wiem, nie jest to skomplikowany zabieg i przy tym niedrogi.

Fakt, że trzeba odpowiednio wypalić płytę a i sam nośnik nie jest baz znaczenia.


 

 


te płyty co lubiła przestali produkować .

Spokojnie można nabyć(JVC CD-R  TaiyoYuden):

http://allegro.pl/jvc-cd-r-printable-taiyoyuden-cyjanina-japonia-i6690967348.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak cos z HA dla bardziej ambitnych to warto pownikac :

 

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/TRANSPORT/FIKUS/Fikustransport.html

 

http://lampizator.eu/digilampizator/CD%20Transport%20Digi-Lampizator.html

 

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/TRANSPORT/CD_transport_DIY.html

 

A i tak franzuz rozbija system przerabiajac cd-ka na hiend transport do dostania na olx za 100zl wraz z kosztami wysylki którego obsłuży prawie kazdy pilot, ktory to ma ostatni z tych najlepszych napedow Philipsa : CDM 4/19 (dawcow do przeszczepu na olx i allegro jest cala masa a i tak te napedy dzialaja po 30 lat i zepsuc nie chca się czytaja w locie prawie wszystko ) no i ma jako jeden z nielucznych osobny nadajnik SPDiF - osobny uklad dajacy mocny sygnał : PCF3523 - tez jeden z ostatnich tych najlepszych.

 

Mowa o CD Philips CD-618

 

Pkt nr. 12.

 

Cały mod zajmuje 5-10 minut.

 

http://www.jacquesstompboxes.com/oscillo.htm

 

 

 

Dla idacych na skróty jaka konkluzja z podyzszych?

Niewazne jak i co, nie wazne jaki sygnal mamy z kosci Dekodera - najważniejsze jest jaki sygnal mamy na koncu kabla przed odbiornikiem.

 

Caly powyższy moj post tyczy sie wyjscia COAX które to w teorii jest lepsze w HA jako przesyl informacji z Transpirtu do DAC od Swiatelka.

 

Dlaczego Optyk gra gorzej.

Bo nadajniki i i odbiorniki (diody nadawcze i odbiorcze ) sa z reguly slabej jakości.

 

Z tym ze w CA przesyłając na ofkeglosc kilku metrów ww sygnal przez Coax (elektrycznie ) bylibysmy narazeni na zaklocenia.

 

Dlatego wysyla sie po swiatelku.

Dlaczego transporty graja roznie - patrz 3 zdania wyzej.

 

To tylko moja teoria, i nikt nie musi sie z nia zgadzać,ale jak ktos sie nie zgadza to proszę przedstawic swoj punkt widzenia a nie bo nie ;)

 

A i tak wieksze zmiany uzyskamy strojeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 

 


Dlaczego Optyk gra gorzej.
Bo nadajniki i i odbiorniki (diody nadawcze i odbiorcze ) sa z reguly slabej jakości.

 

Nie dlatego gra gorzej /lepiej  tylko gra inaczej ze względu na kolejne ustrojstwa i elementy w torze sygnału bezpośrednio na sygnał  wpływające.

 

W teorii wszystko jest super ,jedynki i zera ,sumy kontrolne i ta cała menażeria cyfrowa  się nam zgadza.

Jednak na końcu pojawia się nie wiedzieć czemu   różnica w dźwięku .

 

Osobiście stawiam właśnie na fakt różnic w tychże elementach biernych i nie koniecznie o ich  stricte jakość chodzi, muszą  się w jakichś normach  przecież  mieścić.

Samego światłowodu nie  podejrzewam o ingerencje w te zmiany.Przynajmniej ja tych różnic nie odkryłem na tym etapie.

 

 

 

 


Z tym ze w CA przesyłając na ofkeglosc kilku metrów ww sygnal przez Coax (elektrycznie ) bylibysmy narazeni na zaklocenia.

 

Stąd też  postanowiono aby  sygnał  był  wysyłany w postaci cyfrowej -  m.in. Coax - żeby tych zakłóceń uniknąć .Tutaj  transmisja analogowa jest  bardziej podatna od transferu cyfrowego na różne interferencje , zbieranie  " śmieci " itd.      

 

Toslink  pojawiło  się jako alternatywa  bo  jest wygodniejsze  i bardziej wszechstronne  ze względów technicznych   np. separacji masy oraz  pozwala na używanie bardzo długich połączeń  ( w teorii  40-1000 (?)   m)  bez strat w sygnale .

 

Tutaj nota Toshiby 

 

 

http://media.digikey.com/pdf/data%20sheets/toshiba%20pdfs/fiber-optic%20devices%20toslink.pdf

 

 

To  może jeszcze   doleje oliwy i powiem -   nic to te światłowody.

 

Kabel  usb łączący komputer z  dac - em  ma wpływ na zmiany w  brzmieniu  zestawu i to w nie taki  mały sposób  :wink:

Jeżeli powyższy akapit budzi wątpliwości to niech się wypowiedzą osoby które to sprawdziły empirycznie  a nie tylko o tym czytały   :rotfl:

Skoro  jeden element przez który biegnie sygnał w domenie cyfrowej  ma wpływ  to co dopiero   całe te rezystorki ,diody nadawcze ,odbiorcze , przetworniki  itd.   przy 'światełku'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie Robert w HA ma.

Taki ze do mojego DAC mam włożone Amanero z osobnym zasilaniem (nie ciagnie z USB z kompa ) i DAC "idzie" na 5m kablu sztukowanym.

 

Kazdy inny DAC ktory byl u mnie w domu na tak dlugim kablu wykladal sie i nie komunikowal sie z PC.

 

Takze bym powiedzial roznica 0-1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie Robert w HA ma.

Taki ze do mojego DAC mam włożone Amanero z osobnym zasilaniem (nie ciagnie z USB z kompa ) i DAC "idzie" na 5m kablu sztukowanym.

 

Kazdy inny DAC ktory byl u mnie w domu na tak dlugim kablu wykladal sie i nie komunikowal sie z PC.

 

Takze bym powiedzial roznica 0-1 ;)

 Co to ma do rzeczy , nastepnym razem proponuję połaczyć urządzenia sznurkiem i dowodzić wpływu na brzmienie , albo kolumny na kabelku 0,05 mmm i opisywać róznice .

 

A na marginesie , sposób transmisji nie stoi w żadnej relacji do jakości transportu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy , nastepnym razem proponuję połaczyć urządzenia sznurkiem i dowodzić wpływu na brzmienie , albo kolumny na kabelku 0,05 mmm i opisywać róznice .

 

A na marginesie , sposób transmisji nie stoi w żadnej relacji do jakości transportu .

Chyba nie zrozumiałeś co mialem na mysli wiec wytlumacze jak krowie na miedzy by nie bylo domysłów :

 

Dla mnie ma to takie znaczenie jak wysokosc pokrywy snieznej w zeszlym roku w Zbuczynie - czyli nic (wplyw kabka USB na wartosci sonicznie calego systemu )

 

Jedynym warunkiem jest to aby przy tej odległości sygnal by przesylany w taki sposób aby pc z komunikowal sie z DAC i w druga stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś co mialem na mysli wiec wytlumacze jak krowie na miedzy by nie bylo domysłów :

 

Dla mnie ma to takie znaczenie jak wysokosc pokrywy snieznej w zeszlym roku w Zbuczynie - czyli nic (wplyw kabka USB na wartosci sonicznie calego systemu )

 

Jedynym warunkiem jest to aby przy tej odległości sygnal by przesylany w taki sposób aby pc z komunikowal sie z DAC i w druga stronę.

 

To ja Tobie i nnym wyjaśnię , ze aby oceniać wpływ , najpierw trzeba mieć 100% pewności , ze połaczenie jest technicznie w pełni poprawne . W Twoim rozumieniu/wypowiedzi Amanero jest sposobem na użycie 5 m kabla USB :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.

 

Nakamichi a w Twojej prywatnej opinii ktory transport z tytułowych jest najlepszy w szeroko rozumianym pojeciu wg Twoich indywidulanych preferencji i dlaczego ten a nie inny?

 

Edit :

 

Technicznie jest sprawne; )

Słowo na ktore zapewne zwrociles uwage jest "sztukowany".

Oczywiscie nie mialem na mysli chalupniczego lutowania itd tylko polaczone dwa Oryginalne kable poprzez wpiecie jeden w drugi (2+3m).

 

To tak precyzujac.

W moim rozumieniu to na nic mi DACi nawet hiendowe jezeleli na ww dlugosci polaczenia nie komunikuja sie z transportem.

 

Kabla skrócić Sobie nie moge w tym przypadku,wiekszosc woli mniec dluzszego mimo ze o jakosc tu chodzi ;)

Kończę Offa bo sie zapedzilem jak na mnie w dzisiejszych czasach dwu zdaniowych wypowiedzii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


Co to ma do rzeczy , nastepnym razem proponuję połaczyć urządzenia sznurkiem i dowodzić wpływu na brzmienie , albo kolumny na kabelku 0,05 mmm i opisywać róznice .
 
A na marginesie , sposób transmisji nie stoi w żadnej relacji do jakości transportu .

 

 

Pan Józef to wie i ja to wiem ale pytanie w temacie było  i odpowiedź jest niestety prosta .Podepnij i porównaj sam skoro nikt się tym nie może podzielić.

 

Czym i jak połączymy ma do rzeczy tyle że każdy element ma wpływ na finalny efekt dźwiękowy  i złożoność zagadnienia w tej materii jest większa niż się  może wydawać  ,

 tym  userom  którzy nie mając doświadczenia  powielają  opinie a nie poświęcili czasu,pieniążków ,determinacji  aby samemu zweryfikować ich słuszność.

Generalnie chodzi o uświadomienie gawiedzi  że w całej tej cyfryzacji sygnału a także jego przesyłowi towarzyszą zmiany mające  wpływ  na to co finalnie nasze uszy usłyszą przeczące idei nienaruszalności strumienia cyfrowego .

W teorii  rodzaj i jakość kabla coaxialnego  czy też usb nie powinna  w żaden sposób wpływać na jedynki i zera nim płynące , praktyka pokazuje co innego.

Tak samo jak napędy cyfrowe z jednej stajni wypuszczające  np. toslink-iem  jedynki i zera do procka mogą brzmieć różnie.Nie tylko barwa może ulec zmianie ale też szerokość ,głębokość sceny , prezentacja i pozycja źródeł pozornych .Raz są to różnice marginalne nie warte uwagi innym razem w naszym odczuciu jest"lepiej" i zmienimy sprzęt.Z mojego doświadczenia nie są to nigdy zmiany diametralne a jedynie przybliżające lub oddalające  się do naszych preferencji . 

 

 

"kluchowato","cieplej","zimniej" 
- moje klimaty określeń dzwięku  :rotfl: 

Jednak aby trafnie określenia takie użyć trzeba sporo sprzętów odsłuchać i xyz lat doświadczenia i obycia z różnej maści ustrojstwami elektroakustycznymi spędzić.
Mało tego jakichś na żywo instrumentariów zasłyszeć trzeba .
Co by w miarę obiektywnym być.
Pewne rzeczy przychodzą z czasem a pewnych się nigdy nie doświadczy.
To tyczy się tych stwierdzeń - "kompletnie zimna" itd.
Więcej ogłady co niektórzy powinni złapać i dopiero  mając skalę porównawczą  nie będą gołosłowni  w swych twierdzeniach.

 

 

EDIT:

W moim mniemaniu przy różnicach na kablu USB mam na myśli jedynie zmienne  wartości soniczne  a nie techniczne związane z jego poprawnością i długością ponieważ jest to kabel znanego producenta i nie jest rozbieralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert zgodze sie z powyzszym z tym ze moim zdaniem jest to kruszenie kopii o nic i dzielenie wlosa na czworo , a cala ta otoczka nie warta jest wydawania ciezko zarobionych pieniedzy (chyba ze ktos lekko zarabia albo dostaje ;);)

 

Interconecty - ok do - 5%:zmiany ( W MOIM SUBIEKTYWNYM ODCZUCIU )

 

Ale cała reszta to ile?to juz wchodzimy na promile ;)

 

Takze tak jak mówisz (mówicie ) pisanie o diametealnej zimnej cieplej roznicy - sorry ja tego nie kupuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...