Skocz do zawartości

Brak basu z tyłu samochodu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z audio w moim samochodzie. Polega na tym, że z tyłu brakuje mi basu zależnie od podłączenia.

Na początku po ustawieniu subwofera i radia z przodu wszystko fajnie grało, z tyłu natomiast brakowało większość niskich czestotliwości a inne wręcz buczały. Zmieniłem więc polaryzacje subwofera i wtedy z przodu słabo grało, a z tyłu fajnie.

Zmieniłem więc polaryzacje przednich głośników i wróciłem do punktu wyjścia, tzn z przodu gra ładnie a z tyłu lipa.

O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat egoistą nie jestem i cenie sobie komfort pasażerów. Sprawę mogę w sumie troszkę uprościć. Jak nie było subwofera było bardzo podobnie. Na przodzie było słychać bas, na tyle jednak było go mało. Jeżeli zmieniłem polaryzacje przednich lub tylnych głośników, wtedy bas z tyłu był a z przodu nie. O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egoistą ? To co Ty masz za auto ? Jeździsz siodłowym ciągnikiem, a pasażerowie na naczepie siedzą ? Przepraszam za takie podejście do sprawy, ale jak słyszę, że na ok. 3 m2 ktoś z tyłu nie słyszy, to proponuję wizytę u doktora od słuchu, zdaje się Laryngolog, czy dokładniej Otolaryngolog...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zakładając że wymieniłeś przedni zestaw przetworników nie dziw się że wszystko co najlepsze jest skupione właśnie tam. Natomiast jak nie chcesz być egoistą :wink:  proponuję dokupić kolejny zrobić tylne drzwi zamontować dodatkowe TW w tylnich słupkach :hyhy:  i sądzę że  pasażerowie powinni być happy, przy okazji nadasz nowe znaczenie słowu ''egoista''  :zdziwko: w CA. Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Apropo tej "wygody" pasażerów z tyłu - jak zrobiłem audio u siebie odłączając oczywiście ori tylne woofery w drzwiach - nawet nie zauważyli siedzac z tylu ze glosniki w drzwiach tam nie graja. Co prawda auto male bo Hatchback Audi A3 no ale w innych sedanach czy kombi ludzie siedząc z tyłu też powinni slyszec wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...