Skocz do zawartości

Wygłuszenie - CTK Acoustics 3,5 mm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czeka mnie wygłuszenie furtek i przeglądając oferty natknąłem się na producenta CTK i jego maty o grubości 3,5 mm. Większość mat to grubość 1,6 - 2,5 mm, stąd tym bardziej zainteresował mnie ten produkt. Nie znalazłem w Internecie opinii odnośnie tego producenta, dlatego zwracam się do Was forumowicze, czy może mieliście do czynienia, trzymaliście w rękach lub wygłuszaliście za jego pomocą. W szczególności interesuje mnie siła kleju, która musi sprostać większemu obciążeniu ciężaru maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz porównania i nigdy nie pracowałeś z innymi matami, to zbyt wiele pewnie o nich nie będziesz mógł powiedzieć :/

 

Masz rację, doświadczenie w wygłuszeniu auta mam żadne i nie będę w stanie powiedzieć Wam po zaaplikowaniu ów mat, czy jest lepsza/gorsza od innej marki. Ale cel tego wątku miał być odwrotny ;) Po porostu myślałem, że ktoś się nią bawił i będzie w stanie podzielić się wrażeniami. Tak też się stało - dostałem pozytywną opinię więc ją zakupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem ostatnie przesyłki z materiałami wytłumiającymi. Za radą użytkownika tony_tr postanowiłem zadbać o większe doświadczenie i popracować z większą ilością materiałów:

 

http://images.tinypic.pl/i/00781/4bngyo28krkm_t.jpg

 

Zakupiłem maty:

- CTK Acoustics 3,5 mm

- GMS-07 PROLINER

- GMS 07XL NEW C3

 

a także pianki wygłuszające:

- GMS-01R 7mm

- K6s 6mm

 

Oto moje subiektywne wrażenia z pierwszego kontaktu z ww. materiałami.

 

http://files.tinypic.pl/i/00781/yy7s5zu76040_t.jpg

CTK Acoustics 3,5 mm

 

http://files.tinypic.pl/i/00781/te8effgpvm01_t.jpg
 

Czyli główny bohater tego wątku. Do momentu odbioru dzisiejszych paczek nie miałem zastrzeżeń, ale podczas robienia fotek i bezpośrednich porównań okazało się że mata reklamowana jako 3,5 mm ma tej grubości.... 2 mm. Dziesięć arkuszy mierzy równo 2,5 cm. Poniżej porównanie z drugim testowanym -  GMS 07XL NEW C3:

 

http://pics.tinypic.pl/i/00781/y0aqjkmlvxry_t.jpg

 

Niższa grubość sprawia, że nie jestem w stanie, jako laik, wychwycić różnic pomiędzy nią, a 07XL c3 - dla mnie różnice są dwie - tłoczenia na aluminium i trochę ciemniejsza masa butylowa na CTK, zginanie, łamliwość, klej - jak dla mnie identyczne. Nie spodziewam się też problemów z układaniem CTK - mniejsza grubość = mniejsza sztywność.

 

GMS 07XL NEW C3

 

http://files.tinypic.pl/i/00781/849e018qwyt5_t.jpg

 

Nie jestem w stanie napisać nic nowego - dla mnie to CTK bez wytłoczeń - giętkość, siła kleju, wycinanie kawałka maty - odczucia te same. Może w czasie pracy z materiałami doszukam się różnic.

GMS-07 PROLINER
 

http://files.tinypic.pl/i/00781/hodha4lw99ng_t.jpg

 

Najcieńszy w zestawieniu - mierzy około 1,2 mm. Jako też jedyny w zestawieniu ma szarą masę bitumiczną, która jest bardziej "lejąca się" (również o wiele miększa podczas naciskania). Cała paczka była upierdzielona masą z krawędzi cięć (widać to najlepiej na pierwszej, zbiorczej fotce). Nie wiem, czy nie "spłynie mi" z drzwi, ale jest to zdecydowanie najmniej estetyczny materiał z opisywanych. Bardzo miękki i giętki - nie spodziewam się najmniejszych problemów z układaniem. U mnie pójdzie na tylną klapę mojego kombi - jest najlżejszy i raczej nie będzie problemu, że klapa zacznie się sama zamykać od zbyt dużego ciężaru wytłumienia.

 

Mata, która zrobiła na mnie największe pierwsze wrażenie (podkreślam - jako laika): CTK. Tłoczone aluminium oraz większe kawałki (50x70 cm), bardzo estetycznie zapakowane, dają większy posmak "luksusu". Tłoczenia ukrywają załamania aluminium, co dodatkowo wizualnie wyróżnia na plus. No ale to nie ma wyglądać - ma tłumić, no a tu grubość niższa od deklarowanej powoduje że jest pewien niesmak...

 

 

GMS-01R 7mm oraz K6s 6mm

 

http://pics.tinypic.pl/i/00781/w0bbat6o3gei_t.jpg

 

Jak widać na powyższym obrazku maty różnią się strukturą wykonania - bardzo podoba mi się GMS, który ma mniejszą gęstość na dole, a większą u góry - teoretycznie więc może lepiej tłumić różne zakresy częstotliwości. GMS jest też "fajniejszy" w dotyku - jest mniej sztywny, mniej sprężysty, ale im mocniej się go naciska - stawia większy opór. Wolniej od K6s powraca do pierwotnego kształtu, ale jeżeli się naciśnie go bardzo mocno - słychać delikatne strzelanie jak w przypadku folii bąbelkowej i mam wrażenie że w tym miejscu materiał trwale pozostaje cieńszy. K6s - jednolita struktura, sprężysty, szybko wraca do pierwotnego kształtu, nawet mocne naciśnięcie nie robi na nim wrażenia i moim zdaniem ma mocniejszy klej.

 

Mata, która zrobiła na mnie największe pierwsze wrażenie (podkreślam - jako laika): GMS

 

Na razie to tyle. Więcej będę w stanie powiedzieć po pracy z materiałami. Jeżeli temat będzie budził zainteresowanie, to napiszę ciąg dalszy.

 

http://pics.tinypic.pl/i/00781/mieo2u7wepx4_t.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stp silver coat polecam wyginają się we wszystkie strony i układają jak się tobie podoba 

 

Dziękuję za radę - już zakupiłem te i tymi dokończę.

 

 

mata ( bitumiczna ) nie butylowa ponieważ butyl lubi pękać .... 

 

Słuszna uwaga - poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata ( bitumiczna ) nie butylowa ponieważ butyl lubi pękać .... 

 

a co powiesz o tej macie? GMS 07 XL NANOBUTYL czy to też może pękać??

 

Wcześniej używałem mat STP ale chciałem mieć porównanie z czymś innym i zakupiłem właśnie tego nanobutyla. Na pierwszy rzut oka jest ona cieńsza od STP i masa wydaję się być innej konsystencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butyl charakteryzuje się o wiele większą możliwością tłumienia w stosunku do bitumu. Butyl jest o wile bardziej odporny na temperatury i właśnie ze nie pęka . Mam u Sb drzwi zrobię stp Silver. Teraz dołożyłem na to stp gold i nie zauważyłem żadnych pęknięć ani efektu twardnienia bądź splywania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten CTK bardzo przypomina mi AB-25 z Bitmatu. Tłoczenia na aluminium są praktycznie identyczne, grubość ta sama 2 mm. Więc

 

Kiedyś był taki temat o matach, padło tam stwierdzenie ze wszystko jest robione w jednej fabryce (dotyczyło to chyba zamówień z aliexpress)

W tym wypadku może być prawdziwe.

 

AB-25 w swojej cenie jest bardzo fajny, 11.50 zł za kawałek 25x50cm. 2.5m2 wyszło nieco ponad 200zł. CTK wychodzi troszeczkę drożej, więc aż takiej krzywdy nie ma, ale zawsze można zaoszczędzone monety przeznaczyć na piwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie sugerować, że maty CTK pochodzą z tej samej fabryki co chińskie produkty dostępne na Aliexpress, bo jest to całkowita nieprawda. Maty CTK są opracowywane i produkowane na Ukrainie w wysokotechnologicznej fabryce należącej do CTK Ltd. Co do grubości - wszystkie maty utrzymują deklarowane grubości. Każdy rodzaj był również przez nas wielokrotnie mierzony (próbki z różnych paczek) przed wprowadzeniem do obrotu. Mierzyć należy grubość kawałka maty luźno odciętego z wewnątrz dużego arkusza, przynajmniej kilka centymetrów od jego krawędzi. Na krawędziach arkusz może być mocniej sprasowany przez docisk gilotyny wycinającej arkusze, co nie oznacza że jest tam mniej masy tłumiącej. Jest tyle samo, tylko że jest ona mocniej sprasowana. Mierzy się grubość warstwy pośrodku prostokątnego przetłoczenia (w szczycie), a nie w przetłoczeniu. Tam jest najbardziej zbliżona grubość masy tłumiącej do tej nakładanej na folię alu w stanie "luźnym" w trakcie produkcji, jeszcze przed wyciskaniem prostokątnych przetłoczeń. Proszę mierzyć suwmiarką z dokładnością 0,1mm, bez zaciskania jej na macie i na kawałku nie dociskanym wcześniej palcami, bo wówczas wiadomo, że będzie mniej. Masa tłumiąca ma miękką strukturę "nie mocno ubitą". Dzięki temu dobrze się nakłada i profiluje na przetłoczeniach blachy, ale też można ją łatwiej zgniatać, co może sugerować że w tych miejscach jest mniejsza grubość.  

 

Maty CTK o nazwie podmarki/serii Acoustics są produkowane głównie na rynek ukraiński i rosyjski.
Na tamten rynek posiadają inne opakowania i trochę inne grubości:  1,6 / 2,2 / 3,0 / 4,0 mm

Na rynek EU były dostarczane w innych opakowaniach i o innych grubościach: 2,0 / 2,5 / 3,5 mm.

 

Aktualnie seria Acoustics jest stopniowo zastępowana nowym produktem - CTK STANDARD - ze zmienionym i zagęszczonym składem masy tłumiącej, innym logo, mocniejszym klejem i innym kolorowym opakowaniem. Maty CTK Standard będą oferowane tylko w krajach Unii Europejskiej. Na Ukrainie nadal pozostaną serie Acoustics i MaxLevel. 

CTK STANDARD występuje w 3 grubościach: 1,8 / 2,5 / 3,6 mm 

Jest też ekonomiczna seria PRACTIK, tylko o grubości 2,0mm  - z cieńszą folią alu, gęstszymi przetłoczeniami, bez wyciskanego logo i w pudełku bez nadruków  

 

Tutaj są powiązane strony www:

- CTK na rynek EU - http://ctk-sk.com/pl/about  (polski tekst jeszcze niedopracowany, raczej z translatora)

- CTK Global - http://ctk-company.com

- Acoustics (podmarka/seria firmy CTK) - http://acoustics.ua

- MaxLevel (podmarka/seria firmy CTK) - http://maxlevel.ua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 3,2 - 3,3mm mogę się zgodzić. Często tak jest, gdy arkusze pochodzą z dolnej części palety.

Na palecie jest 700-800kg w zależności od rodzaju maty, więc te na samym spodzie są dużo bardziej przyciśnięte od tych na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzy się grubość warstwy pośrodku prostokątnego przetłoczenia (w szczycie), a nie w przetłoczeniu. Tam jest najbardziej zbliżona grubość masy tłumiącej do tej nakładanej na folię alu w stanie "luźnym" w trakcie produkcji, jeszcze przed wyciskaniem prostokątnych przetłoczeń. Proszę mierzyć suwmiarką z dokładnością 0,1mm, bez zaciskania jej na macie i na kawałku nie dociskanym wcześniej palcami, bo wówczas wiadomo, że będzie mniej. Masa tłumiąca ma miękką strukturę "nie mocno ubitą".

 

 

SPROSTOWANIE - potwierdzam, że grubość maty jest zgodna z deklaracjami producenta.

 

Odniosłem się do wypowiedzi powyżej i zmierzyłem grubość zgodnie z Pana wytycznymi - przeciąłem matę na pół i pomiar wykonałem w miejscu oznaczonym przez "X".

 

http://pics.tinypic.pl/i/00782/kt4l89adpgu6_t.jpg

 

Grubość maty w tym miejscu wyniosła 3 mm. Ponieważ nie mam suwmiarki i posługiwałem się tradycyjną miarką można stwierdzić, że występuje błąd pomiarowy i stosując specjalistyczne narzędzia grubość maty wyjdzie jeszcze większa.

 

Nie pozostaje mi nic innego jak sprostować swą wypowiedź i przeprosić za błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...