Skocz do zawartości

Założenie firmy CA


AndrolQQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ostatnio ze znajomym myśleliśmy o rozpoczęciu biznesu, który specjalizuje się w nagłośnieniu samochodowym. Zafascynowany amerykańskimi konstrukcjami (np. SMD) myślę o tym coraz bardziej ale nie wiem czy to tylko chwilowe. Jak orientacyjnie wyglądają szanse na utrzymanie się takiego biznesu na rynku? Miejscem, w którym miałoby do czegoś dojść to Częstochowa, a z  tego co się orientuje to w okolicy nie ma zbyt dużej konkurencji. Co o tym myślicie? Prosiłbym o jakieś konkretne za i przeciw żeby ewentualnie ostudzić moje zapały ;) 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale jeszcze 3 lata temu miałeś 3 sklepy w Częstochowie które zajmowały się handlem i montażem sprzętu CA (na Olsztyńskiej, Poznańskiej i Niepodległości) do tego były jak się nie mylę jeszcze 2 które między innymi sprzedawały CA.

Na twoim miejscu najpierw sprawdziłbym okoliczna konkurencję oraz rozjezalbym się jaka może być chłonność rynku biorąc pod uwagę że Częstochowa nie jest największym miastem.

I tak jak kolega wyżej napisał jakie posiadasz doświadczenie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment z doświadczeniem to zaczynają się schody, bo o ile z car audio większej styczności nie miałem to w domowym nagłośnieniu trochę siedzę ale najwcześniej pomyślałbym o założeniu działalności nie wcześniej niż za rok. Co do tych sklepów to wiem, że ich reklama nie jest zbyt duża a ja myślałem o różnych grupach choćby na facebooku, porządnej stronie internetowej (mam od tego ludzi) czy reklamy na samochodzie moim i ewentualnie innych ludzi. Firmowa furka to pierwsze o czym pomyślałem i miałem plany nie tylko co do customowych głośników tylko jakiejś konkretnej zabudowy w bagażniku (większe auto). Sprawdzę jeszcze dokładniej te firmy, nie śpieszy mi się z takimi informacjami ale chciałem tylko usłyszeć jakieś opinie innych ludzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak sobie żepke skrobie, nie wiem, ale jak na moje oko to samo car audio nie ma opcji, jedynie jako dodatkowa usługa w firmie.

Sam po sobie widze jak niektórym znajomym, którzy słuchali u mnie audio podobałoby sie, chcieliby, ale szoda im każdego grosza na to.

Są ludzie co siedzą na forum po kilka lat, sami na swoim aucie łapią doświadczenie, jezdżą po zlotach, słuchają, a tu u Ciebie bez żadnego zaplecza kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmowa furka to pierwsze o czym pomyślałem

Firmową/pokazową furą może się stać twój prywatny samochód. Tu nie ma co myśleć tylko trzeba działać.

 

 

 

Na ten moment z doświadczeniem to zaczynają się schody

chcesz się uczyć na autach potencjalnych klientów?

 

 

o ile z car audio większej styczności nie miałem to w domowym nagłośnieniu trochę siedzę

HA a CA to dwa inne światy. Zdajesz sobie sprawę ile elektroniki jest w dzisiejszych autach? Już samo wygłuszenie drzwi w niektórych modelach jest niezłą przeprawą, nie wspominając o przeróbkach tapicerki.

 

 

Co do tych sklepów to wiem, że ich reklama nie jest zbyt duża a ja myślałem o różnych grupach choćby na facebooku, porządnej stronie internetowej (mam od tego ludzi) czy reklamy na samochodzie moim i ewentualnie innych ludzi

osobiście uważam że reklama starą dobrą pocztą pantoflową jest najlepsza!

 

 

customowych głośników

jak to rozumieć? 

 

 

jakiejś konkretnej zabudowy w bagażniku (większe auto)

praktycznie w każdym aucie można zrobić konkretną zabudowę. Prześledź odpowiedni dział na tym bądź innym forum

 

Częstochowa jest akurat tak usytuowana że masz względnie blisko do Katowic czy Łodzi, więc konkurencją nie będą tylko firmy z twojej bliskiej okolicy.

 

firmę łatwo założyć czy zareklamować, ale przekonać klientów żeby zostawili u Ciebie swoje ciężko zarobione pieniądze to będzie ciężko. Obawiam się że twój pomysł skazany jest na niepowodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żepke

rzepkę.

 

 

Najlepszą reklamą firmy będzie pucharek zdobyty firmowym autem

 

To podstawa, Zloty, spoty, konkursy, czy zwykłe pokazy

 

reklama starą dobrą pocztą pantoflową jest najlepsza!

 

x2

 

CA to dosyć wąska grupa klientów, a bez doświadczenia w CA to masz "marne szanse". W basach może i trafisz "dobrego" klienta ze dwa razy w miesiącu, ale w sq to raczej na dwa miesiące jednego. Dobrego, czyli zarobisz (optymistycznie) na czysto 2k plnów.

 

 

ze znajomym myśleliśmy o rozpoczęciu biznesu

Podziel przewidywany dochód firmy na wspólników i porównaj to z Twoimi oczekiwaniami co do Twoich zarobków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie rynku i konkretna analiza ekonomiczna działalności oraz mega dobry pomysł na wyciągnięcie dotacji unijnych. Poza oczywiście wiedzą z zakresu działalności to podstawa. Startując od zera marne szanse na sukces. Pamiętaj o tym co koledzy napisali, w momencie założenia działalności, zanim cokolwiek zarobisz już jesteś skazany na ZUS. 

Ja zanim założyłem działalność zarejestrowałem się w PUP i wytargałem dotację na otwarcie działalności, dzięki temu nie musiałem inwestować własnych pieniędzy w narzędzia np. 

Czy CA w naszym kraju to dobry pomysł na biznes? Tego nie wiem, raczej wątpię, bardziej pasja, ale można znaleźć niszę i ją wykorzystać, to pewne. Pieniądze leżą na ulicy, trzeba się tylko schylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem liznac tematu...zalezy od regionu ale nie wytrzymywalem tekstow "zrob mi pan ganie tanio i dobrze, mam 500zl ale glosniki w polce lub tylnych drzwiach tez chce." Wole robic skrzynie ludziom którzy wiedz czego chca, lub ozdoby tym którzy maja zdolnosci manualne aby ich uzyc niz na sile wbijac do glowy ludzikom ze za darmo umarlo. Portale i handlarze zarabiajacy po kilka groszy na sprzecie dawno zniszczyli rynek. Nawet Essa ktora byla tak prezna firma pod wzgledem asortymentu zupelnie go okroila... Nie mysl ze sie przebijesz handlem a dodatkowo skoro nie masz pojecia o zabudowach i dopiero wkraczasz w ca nie wroze niczego dobrego.

 

Idz do pracy na 8h a później testuj rynek. Zdobądź doświadczenie i w momencie gdy dojdziesz do wniosku ze zarobisz 1100na zus a pozniej dla Ciebie rzuc sie na działalność. Wybrales sobie kiepski grunt pod przecieranie szlakow.Zaklad CA to nie tynki i gladzie... na to popytu wielkiego nie ma, w dodatku samochody teraz sa tak anszpikowane elektroniką ze żeby zbudować system audio nie wystatczy konwerter i walec w bagazniku bo sygnalu nawet nie ma za bardzo skad wziac po "taniosci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo ciężki kawał chleba.

Ja założyłem firmę w 2004 roku, wypuszczając się bez większego namysłu na bardzo głęboką wodę.

Bo prócz ogromnych chęci i wizji, doświadczenia miałem nie wiele.

Wszystkiego musiałem się nauczyć we własnym zakresie.

Pierwsze 7 lat to ogromne dawki stresu- bez wiary we własne siły i ponadprzeciętnej cierpliwości temat nie do pokonania.

Mniej więcej w połowie trwania działalności miałem na koncie długi, które spędzały mi sen z powiek i zmusiły do dodatkowej pracy za granicą.

Dziś już jest ok. Dopiero od jakiś 2-3 lat kręci się to na całkiem zadowalającym poziomie.

 

Podstawa to mierzyć wysoko w kwestii jakości usług. Samym (uczciwym) handlem i usługami na przeciętnym poziomie nie pociągniesz dłużej jak pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Samym (uczciwym) handlem i usługami na przeciętnym poziomie nie pociągniesz dłużej jak pół roku.

 

Na handlu sprzętem to chyba już w ogóle nie da się zarobić. Markety zabiły ceny. CA to nie moja bajka, siedzę w IT. Kiedyś bez mrugnięcia można było ściąć 30% na cenie i klient był zadowolony, teraz praktycznie trzeba by dopłacać. Ja handel sobie odpuściłem, tylko usługi. Jak mam sprzedać towar z minimalną marżą, a potem bujać się jak padnie i na własny koszt słać do serwisu... dziękuję. Tym bardziej, że sprzęt jaki jest każdy wie. Byle gwarancje jakoś przeżył, a najczęściej psuje się w już w jej trakcie. 

Trochę tego wszystkiego szkoda, bo kiedyś można było kupić co prawda drogi sprzęt, ale jednak coś wart, a dziś większość firm albo przestaje produkować z tzw górnej półki, albo zaniża masakrycznie jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miejscem, w którym miałoby do czegoś dojść to Częstochowa, a z tego co się orientuje to w okolicy nie ma zbyt dużej konkurencji.

 

to słabe rozeznanie kolego zrobiłeś firm jest minimum 7-10 w czewie wiem bo z czewy jestem i sam sie CA zajmuje (teraz już mniej) kiedyś sam chciałem otworzyć ale dałem sobie spokój bo widzę że u tych firm też nie idzie nie te czasy coraz więcej lepszych samochodów z zintergowanymi stacjami multimedialnymi i ludzie nie chca rozgrzebywać tego. Dam przykład sklepu przy stadionie żużlowym na ul. Olsztyńskiej moj znajomy pracuje tam od 15lat (sam też prywatnie montował CA od w ciągu kilku lat zamontował moze z 5 radyjek i ze 3 zestawy głośników gdyby nie alarmy i centralne zamki itd musiałby swoj mini biznesik zamknąć) i powiem tak właściciel musiał otworzyć serwis klimatyzacji i bagażników dachowych bo bez tego z CA by nie utrzymał firmy i musiałby zakmnać interes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...