Skocz do zawartości

Burning Desire II ---protect


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem. Na postoju słuchalem sobie muzyki dosyc glosno. Silnik byl wlaczony z racji tego ze mam jeszcze bardzo kiepski zasilanie. Wszedlem do samochodu, wylaczylem zaplon i w tym momencie zapalila sie lampka protect w tym wzmaku ;/

 

co? dlaczego? i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie kupuje sie Blaup. bo maja bardzo kiepskie zabezpieczenia... Mozliwe ze to tylko chwilowo cos mu się podziało. Proponuje udac sie do kogos i podłaczyc u niego. Ewentualnie wziasc aku jakies i samemu go wzbudzić + - i + do rem.

Jezeli i to nie pomoże prawdopodobnie poszły przetwornice i cos w przedwzmacniaczu bo to standard :) Poza tym nie musi to byc wina zasilania a np tego ze wzmak był juz naprawiany wczesniej i załozyli lipne częsci. Nowy masz czy uzywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były użytkownik tego pieca powiem Ci, że standardowe aku i altek to wiele wiele za mało do tej spawarki:/ Ten piecyk ma na prawdę spory pobór prądu np. u mnie potrafił zgasić samochód (altek 60 i aku 45, kable 50mm2), ale mojemu egzemplarzowi nic się nie stało. A masz dodatkowy bezpiecznik przed samym piecem (bo on nie ma fabrycznie wbudowanego bezpiecznika)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem uzywke. Przy odbiorze podlaczylem, bylo wszystko ok. Zasilal jeden dzien rfr3112 i padl. Zawiozlem do magika, w poniedzialek ma sie odezwac, zobaczymy co i jak.

pemo2, bezpiecznik mam tylko zaraz za aku.

apoc, wzmak podany w temacie-->czytanie ze zrozumieniem

Karolo, jezeli padlo to co mowisz to moze orientujesz sie jakie moga byc tego koszta i trudnosc naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zalezy co poszło i gdzie to oddasz. Warszawskie serwisy ( zrobią wszystko ) potrafią krzyknąc nawet kilka stówek. Jak napisano bezpiecznik na kablu to tylko producencki wymysł dla prostoty bo łatwiej wstawic oprawke na kabel niz przygotowywac sekcje we wzmacniaczu na bezpieczniki ( czasami to spowodowane jest brakiem miejsca wewnątrz wzmaka / płytce pcb ). Dla mnie lepszym rozwiazaniem jest wbudowanie bezpieczników we wzmak. Czasem cieżko umiescic gdzies ta oprawke jak ma się "ciasną instalacje". Oczywiscie jedna i druga wersja spełnia swoje zadanie. Ale nie miec w ogole bezpiecznika to samobójstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merida888, to dlaczego STEG, Sinuslive daje takie bezpieczniki, montowane zaraz przed wzmacniaczem?

 

prosze poczytaj dokladnie instrukcje

np tego stega k 4.01 i Stega k 4.02

http://www.audio-system.de/pics_steg/STEG_USRMAN4CH.pdf

 

 

na str. 35 zalecaja bezpiecznik ten ktory daja do wzmaka ale na kablu przy samym aku a nie przy wzmaku 1 bezpiecznik i 2 przy akumulatorze

 

Czyli przy wzmaku nie ma bezpiecznika jest jeden tylko na kablu + przy samym aku ???

 

wiec nie jest tak do konca jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tobie poszły tranzystory i wołają 3 stówki a jak mnie w Hifonicsie poszła przetwornica, koncówki i jeszcze jakies 2 cuda to zawołali jeszcze raz tyle co tobie ( zrobione na org czesciach sciaganych z uk bo w PL ich nie mieli nigdzie ).

Na pewno za darmo nikt nie bedzie sie babrał z tym jak napisał IGE.

Zresztą decydując sie na uzywany wzmak tej klasy trzeba byc przygotowanym na jakies niespodzianki bo raczej nikt do normalnego uzytku takich pieców nie kupuje. Chociaz tutaj raczej wina braku dobrego prądu i zabezpieczen.... co jest niedopuszczalne przy takich konstrukcjach. Morał z tej bajki taki -> bez prądu nie podchodź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik nic nie da jak wzmcniacz jest zle zrobiony a jak widac sa kiepsko zrobione/przystosowane bo burning desire padaja bardzo czesto, to juz chyba 5 przypadek kiedy slysze o tym ze ten piec padl.

 

Co do tego sciagania czesci to w wiekszosci wypadkow to jest kit dla klienta,lata kiedy na polskim rynku elektronicznym byly tylko 2n3055 i kd'eki tesli dawno mineły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...