Skocz do zawartości

Audi A3 by hehepack :)


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 719
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

to odświerzając Dapa 600 zastąpiłą chwilowo Alpina 3540.

 

Tweeter gra jak gra.

 

będą zmiany.

 

zapco z100 mi namieszał i muszę kupić coś jego pokroju.

 

chwilowo w bagaju był Hifonics Atlas i pokazał 142,5 dB :)

 

http://lh5.ggpht.com/_zwXiNxZqPLo/THQKXgRiA3I/AAAAAAAABuo/F4krzoYpuCA/s912/IMG_1185.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde spodobal mi sie ten twoj sposob mocowania wzmakow :P chyba pozniej skocze do auta pomierze co i jak zeby tez u siebie cos takiego zrobic :) bo doszedlem do wniosku ze taka zabudowa zajmie mi mniej miejsca (albo raczej bardziej funkcjonalnie miejsca mi zostawi) a wiecej do niej upchne (bo bedzie bi-amp przodu jednak planowany a w to moje nie upchne 3544 mono i jeszcze czegos na tweetery i zwrotnic :P ) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ta zabudowa fajna jest.

 

A mi się zrobiło więcej miejsca :)

 

Nie duża Alpinę 3540 na Tweeterach zastąpił jeszcze mniejszy ale 4 kanałowy Zapco Z50 :lol:

 

i Wreszcie ten Tweeter pokazuje na co go stać :cool:

 

jest czysto detalicznie i wokal ma w sobie to "coś" :super:

 

zresztą kto słuchał u mnie Tweeterka pod Zapem wie o czym mówię :wink2:

 

a co ciekawe to scena mi się poszerzyła. :zdziwko: i to znacznie.

 

 

 

no ale wyszedł jeden problem.,. zap jest 4 kanałowy więc czemu pozostałe 2 miałyby się marnować :P jak tylko znajdę czas zobaczymy co będzie jak średniaka dołożę.

 

dobrze że jak kładłem kable to przemyślałem ten fakt i mam już pociągnięte pod średniaka:cwaniak:

 

 

zapomniałbym fotke dołączyć :P

 

http://lh4.ggpht.com/_zwXiNxZqPLo/TIDKUuCVofI/AAAAAAAAByw/v6P0n2ccnLE/s912/IMG_1742.JPG

 

http://lh4.ggpht.com/_zwXiNxZqPLo/TIDLi4NIxXI/AAAAAAAABzA/m-prDFdUfa4/s912/IMG_1744.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest fakt zapcol robil robote, nie siedzialem co prawda w aucie ale wstawilem leb w auto w trakcie odsluchu i oj tweeter robil robote oj robil, ladnie wysoko ciagnal :) teraz tylko musisz jakies sredniaki ktore uciagnie podpiac i zobaczyc co z tego bedzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po pierwszych próbach 3-way.,.

 

no i mój 2 way gra lepiej.,.

 

zap za słaby do tego 60 Watowego średniaka a i ten średniak za duży.

 

co ciekawe tylko z ułożeniem średniaka. najlepiej jest w 2 miejscach.

 

przy szybie gdzie jest dość skupiona scena, ale bardzo wysoka

 

i tak jak Kamyk pisał na dole koło wooferka , tam jest scena na odpowiednim poziomie, ale nie do końca zgrywa się w górą.

 

zestaw T6 chyba nie potrzebuje za bardzo średniaka, aczkolwiek po jego wypięciu środka troszku brakuje.

 

 

3 - way poczeka na inne głośniczki, już z innej półki. jak narazie gra morelek bardzo mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Kamyk pisał na dole koło wooferka , tam jest scena na odpowiednim poziomie, ale nie do końca zgrywa się w górą.

Nie orientuje się jakie masz średniaki ale być może problem leżał w cięciu. Generalnie ustawiając średnie tak nisko trzeba je przycinać 2,5-3kHz filtrem o wysokiej stromości (ja korzystam z 18dB/Oct). Do tego oba ustawione na okolice głowy kierowcy, możliwie najdalej z przodu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 cm , fs nie wiem., nie znalazłem nigdzie

Hm.... już myślałem, że jakiś mikrus :) Pytanie czy tweeter jest w stanie uciągnąć pasmo od ok. 3kHz.

Na twoim miejscu nie zniechęcałbym się do 3waya tak szybko. Tym bardziej, że masz to na aktywce więc można się bawić do woli.

Jeżeli masz taką możliwość to zamontuj je (średnie) tak jak to opisałem. Do tego trzeba trochę "podłubać" w korekcji no ale to pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiałem jak się dało, po czasówce pięknie scena tańczy,

 

ale on za duży jest.

 

we wrota go nie wsadzę na dole nigdzie.

 

tweeter jedzie od 2,5 KHz na 6 dB już dość długo

 

może będę szukał czegoś mniejszego 2 lub ewentualnie 3 cale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack słuchałeś moich "kszaków" na średnicy, coś tam mogą choć z pewnością "szału ni ma" to tak do końca w towarzystwie "grubej" góry i wofersów totalnego blamażu nie robią.

A Twój nowy Zapp pokocha je pędzić :ok: i pięknie jego czterokanałowość wykorzystasz.

Są przyjemne w w obróbce mechanicznej. Zawsze możesz urzeżbić do nich coś co w przyszłości zmieści inny rozmiar średniaczka (dokładnie tak obecnie rzeźbię) i za wiele finansowo nie ryzykujesz.

Około tygodnia jeżdżę z 2 way i już powychwytywałem kawałki których słucha się sporo gorzej mimo braku takich tam za zaledwie 120 zł za parkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dziad :

Tang band

 

Nie musisz ...nawet nie powinieneś :wink: się pieścić ze "szpilowcami" bo te u góry i w średnicy lubią grać we facjatę . Kup jakiegoś zwykłego kopułkowego papierzaka z tej...manufaktury :rotfl: .

Ma 8 Watuff :rotfl: i 8 ohm i tak jakoś ...nie śpieszy mi się szukać zamiast niego jakiegoś ...snoba :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...