Skocz do zawartości

subwoofer 130mm w tylne dzrwi ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam w vectrze b z przodu zestaw u-dimension el comp 6(jeszcze bez wzmacniacza), i cały czas zastanawiam się co jeszcze wstawić w tylne drzwi, bo mam tam seryjne odłączone głośniki 130mm. Dzisiaj wpadłem na pomysł żeby wstawić w tylne drzwi subwoofer 130mm coś takiego http://allegro.pl/subwoofer-sinuslive-bass-pump-iii-80w-8ohm-130mm-i3322159757.html. Chciałbym się spytać , co myślicie o tym [pomyśle, bo ja nie mam żadnego doświadczenia, i czy te "subwoofery" dają prawdziwy bas, czy tylko się tak nazywają ?

 

Czy może lepszą opcja będzie wstawienie w tył zestawu el comp 5 ? zależy mi ogólnie żeby zwiekszyć troche bas, ale niechce nic wozić w bagażniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz poczytać co to jest za urządzonko Sinusliva , bo działa na innej zasadzie niż myślisz ;) 

Sprawa druga , to dołożenie 13cm woferka tej klasy raczej nie przyniesie zakładanego rezultatu . Można wsadzić tam jakieś kopliwe wofery zasilone sporym wzmacniaczem i oczywiście  drzwi przygotować na beton hmm ...oj  chyba taniej (ze 2x) i lepiej wyjdzie wsadzić małą 20L skrzynkę w bagażnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nic nie czytałem o nim tylko to co na aukcji, ale teraz się domyślam, że generuje ono wibracje, a nie dźwięk. 

Nas skrzynką sporo myślałem, i jednak nie... myśle , że jak dołożę dobry wzmacniacz, wytłumie wszytskie drzwi i dam jakiś zestaw do tyłu to mi wystarczy basu.

A więc tak do tych el comp6 dokupywać el comp5 żeby ładnie współgrało, czy znajdę może coś lepszego w tej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przez to powiedzieć , że głośniki do tylnych drzwi są droższe od perfekcyjnie zrobionego przodu i subwoofera  ?


NIe chce żadego subwoofera, ani tuby bo kilku moich kolegów ma coś takiego i nie wiem co w tym takiego fajnego, że bas zagłusza reszte dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NIe chce żadego subwoofera, ani tuby bo kilku moich kolegów ma coś takiego i nie wiem co w tym takiego fajnego, że bas zagłusza reszte dźwięków.

 

to znaczy że Twoi kumple mają sprzęt tylko do robienia hałasu a nie do "grania".....

Subwoofer subwooferowi nie równy !!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w mesiu 190 zamontowanego w miejsce apteczki JL 6W3V3 w malej skrzyneczce okolo 5l, to tylko 16cm i zadymy to nie robi, ale do uzupelnienia pasma nadaje sie bardzo dobrze, kilka osob z forum nawet go u mnie slyszalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


NIe chce żadego subwoofera, ani tuby bo kilku moich kolegów ma coś takiego i nie wiem co w tym takiego fajnego, że bas zagłusza reszte dźwięków.

 

To skoro tak gardzisz basem to po co ten cały pomysł z "13cm subwooferami" w tylne drzwi? Przeczysz sam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób przód uczciwie, przyłóż się do wyklejania, otwory zanituj blachą - zrób tzw. beton. Jak Ci będzie mało, to wrzuć sobie RE8 w 10 l skrzyneczce - miejsca Ci nie zajmie wiele, a da wiele dobrej jakości niższych częstotliwości, zdecydowanie niczego nie zagłuszy, po prostu dogra to, czego wooferki już nie potrafią.

 

Ps. Ja m.in. słuchałem JL u Krismana :) Nawet HH na kulturalnym poziomie potrafił zagrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche walcze z subami !!!16 cm!!! w furtkach, gra to jakoś ale nawet JEDNA 20-tka "uczciwie" zestrojona w prawdzwej, normalnej skrzynce w bagaju ...zrobi lepiej.

Powiem uczciwie 13 cm na kicku nie wyrobi, tym bardziej na basie.

 

Da się posłuchać ale... 

idż "utartymi" szlakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie tyle że.. taki zestaw jak el comp 6 zdecydowanie dobrze gdy się zasili czymś więcej jak odtwarzaczem, ja miałem pb s6c i pod radiem to średnio chodziło (choć to mocniejsze od Twojego zestawu) lecz pod wzmakiem i choć pobieżnym wygłuszeniem na prawdę dawało radę mimo że to tylko klasa budżetowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...