Skocz do zawartości

DVD Audio jako alternatywa dla zmieniarki (5-6 albumów na krążku)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat. Jakim sprawdzonym i polecanym programem nagrać na płycie dvd ścieżki w standartowym formacie audio, tak aby jednostka taka jak Alpine dva-9861 czytała ścieżki. Płyty bym tworzył z posiadanych już orginalnych pospolitych cd audio jak i przekonwertowane z kolekcji flac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam dylemat. Jakim sprawdzonym i polecanym programem nagrać na płycie dvd ścieżki w standartowym formacie audio, tak aby jednostka taka jak Alpine dva-9861 czytała ścieżki. Płyty bym tworzył z posiadanych już orginalnych pospolitych cd audio jak i przekonwertowane z kolekcji flac.

Nie ma takiej opcji , wpadłem na to samo jakiś czas temu  z DVA9965 i okazuje się że DVD jest tylko video i nie ma możliwości odczytu audio z DVD zarówno w mp3 jak Wav , aiff i innych . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jakieś trefne radio mam bo MP3 z DVD nie przeczytało , to też mnie nie użądzało , Gazownik musisz jeszcze wiedzieć żę na DVD nie nagrasz CD audio bo to też format który nie odpowieada na dvd , możęsz nagrać DVD audio , wchodzi 120 minet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś na tej stronie, skomplikowany program.

 

Znalazłem Audio-DVD-Creator ale wersja testowa jest okrojona do nagrywania 5-ciu albumów po 5 utworów. Nawet posiada menu z listą albumów i utworami w nim zawartymi :) W pełnej wersji wchodzi sumarycznie do 99 utworów ale pełna kosztuje 170 zł :( Ale działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże, z tego co wyczytałem to bazuje na open sourceowych programach. home.comcast.net/~adobeman/DVDAGUI/help/index.htm

 

sory za niepodpisany link ale z telefonu piszę

 

Przy czym krok z BeSweet można by pominąć :)

 

A jeszcze tak dopytam, próbowaliście użyć zwykłego nero? www.ehow.com/m/how_6951709_make-dvd-audio-nero.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma takiej opcji , wpadłem na to samo jakiś czas temu z DVA9965 i okazuje się że DVD jest tylko video i nie ma możliwości odczytu audio z DVD zarówno w mp3 jak Wav , aiff i innych .

 

 

Ja w swojej DVA-9965 zrobiłem test i nagrałem na jakąś DVD-r z tesco część moich oldschoolów w MP3.Nagrane w artystycznym nieładzie,nieposegregowane,wypalone w jakimś najprostszym Nero i ta płyta w aucie bangla. Co prawda nie wiem czemu wszystkich utworów nie nagrało,ale to co wypaliło śmiga jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej DVA-9965 zrobiłem test i nagrałem na jakąś DVD-r z tesco część moich oldschoolów w MP3.Nagrane w artystycznym nieładzie,nieposegregowane,wypalone w jakimś najprostszym Nero i ta płyta w aucie bangla. Co prawda nie wiem czemu wszystkich utworów nie nagrało,ale to co wypaliło śmiga jak ta lala.

no to sprawdzę dziś jeszcze raz , nagrałem nero cd z danymi jakieś udh czy coś mi wyszło i error wali cały czas

 

Oli czym ty nagrałeś tą płytę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oli czym ty nagrałeś tą płytę ?

 

Jeśli chodzi o sprzęt,to zwykła nagrywarka w moim lapku Toshiba. A jako soft,zwykły,prosty. Nero Express.Na starcie programu zaznaczam opcję nagrywania jako "Jukebox Audio DVD" i zaznaczam do wypalenia pliki MP3,które Nero zapisuje jako dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oli, ale nagrywa Ci w ten sposób tylko DVD Audio?? Bo ja w Roxio mam możliwość nagrania DVD Musics Disc, ale tworzy w ten sposób zwykłą DVD z jakimś podkładem graficznym. Czyli tak jak by zwykłe DVD bez filmu lecz z fotkami.

A tutaj chyba nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo ja w Roxio mam możliwość nagrania DVD Musics Disc

 

Czyli raczej to to samo co ten podany przeze mnie wyżej Jukebox Audio DVD.

 

 

ale tworzy w ten sposób zwykłą DVD

 

Czyli tak jak by zwykłe DVD bez filmu lecz z fotkami.

 

Wiesz co,zrobiłem to puki co raz na samych kiepskich MP3 i prawdopodobnie wyszło to co podałeś wyżej. Później się pobawię to sprawdzę,tylko nie wiem czy mi jakieś DVD-R jeszcze się ostały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie w JVC czyta normalnie DVD z mp3 zapisanymi jako Data

 

No bo to JVC , marka która wychodzi w stronę zapotrzebowań klientów , a nie Alpine , która czyta tylko jedyne słuszne (ich zdaniem) formaty ;)  Takie radyjka Kenwooda za ok 180zł czytają FLAC !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to JVC , marka która wychodzi w stronę zapotrzebowań klientów , a nie Alpine , która czyta tylko jedyne słuszne (ich zdaniem) formaty ;)  Takie radyjka Kenwooda za ok 180zł czytają FLAC !

 

No to fakt, mój JVC nie czyta Flac`a, tylko mp3, wav, aac, wma. :zalamany:

Ale chopy ogarniajcie kuwete , mówimy o radiach których produkcja skończyła się w 2004-2005 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że taka Alpina anno domini 2013 dalej nie czyta WAV ;)

Ciekawa polityka podcinania wlasnej galezi - wlacznie z placeniem za wszystkie udogodnienia dodatkowo za pomoca przystawek watpliwej funkcjonalnosci procesorow ktore nie wiadomo gdzie upchnac.

 

Konkurencja nie spi i potrafi upchnac w jednym pudelku przywoicie brzmiacy dzwiek, procesor z aktywka, wavy z karty sd, podlaczonych do dwoch wyjsc usb mediow <np twardego dysku, iphona, memory sticka>  dodatkowo w przypadku dlugiej podruzy zapodaje sobie mp3, ogg , wave czy flac z mojego chinskiego zopo 100 dodatkowo wlaczam na nim nawigacje - i nieskrepowany niczym slucham sobie muzyki na normalnym poziomie glosnosci a nie tak by slyszec co tam sie wydziera maly glosniczek navi. Komunikaty sa realizowane przez glosniki na zasadzie minimalnego jej przyciszenia podczas na przyklad "skrec w prawo":D cos jak dj podczas trwania utworu - i co ciekawe wcale nie przez koc;) <moze to kwestia bluetooth 3.0?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś na tej stronie, skomplikowany program.

 

Znalazłem Audio-DVD-Creator ale wersja testowa jest okrojona do nagrywania 5-ciu albumów po 5 utworów. Nawet posiada menu z listą albumów i utworami w nim zawartymi :) W pełnej wersji wchodzi sumarycznie do 99 utworów ale pełna kosztuje 170 zł :( Ale działa

 

mogę Ci posłać full wersje, napisz na PW na jaki adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...