Skocz do zawartości

Szum w głośnikach na radiu Clarion CZ702E


Rav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyli jak konkurencja,

Szkoda, że JVC nie popisał się na tym polu, gdyż już ładnych parę lat temu zrobił 2 ciekawe radia:

KD-SH1000 - nie ma BT

KD-BT22 - nie ma czasówki, ma LPF na subwoofer i HPF na woofery z normalnymi częstotliwościami, a nie zaczynającymi się od 80 Hz.

 

Nie miałem w rękach cz702, ale jeśli jest tak samo plastikowo/trzeszcząco wykonana jak cz200, to nie ma co w ogóle porównywać jakością panela, wyglądem, obsługą i funkcjonalnością menu do używanego też przeze mnie KD-BT22. Wielka szkoda. Nie wiem jak w przypadku KD-SH1000, ale w tym jest nadzieja, bo JVC na jakieś BT na USB, tylko nie wiem czy pasujące. Wtedy tracilibyśmy USB, ale pozostaną jeszcze karty SD, dla lubiących MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na co dzień używam Clariona CZ200, o wiele niższy model i tam nie zwróciły mojej uwagi jakieś szumy

 

A w nim nie ma procka DSP który akurat w tym modelu jest za ten szum odpowiedzialny.

 

a także obsługę po cyfrze plików WAV.

 

wavów niestety nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jutro wrzucę inny wzmacniacz na testy, aczkolwiek też z 2V wejściem więc na cuda się nie nastawiam ;)

Wydawało się że ta różnica napięć może wpływać na szum - próbowałem obniżyć głośność kontrolą poziomów z radia (można tam obniżyć do 20 dB każdą parę kanałów) niestety nic to nie daje szum ma stałą głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chyba będziesz musiał się przyzwyczaić niestety do tej wady radia ewentualnie próbować oddać na gwarancji... U mnie wymiana wzmacniacza pomogła chociaż też na początku nie sądziłem że RF może "produkować" takie szumy. Koniecznie zależy Ci na aktywce? Bo jeżeli chodzi o coś z bt i prockiem to moze rozejrzyj sie za keniem kdc bt61u albo cos z jvc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że WAV odtwarza, a nie tylko MP3, WMA, AAC? Bo jeśli nie, to USB na nic się nie przyda.

 

Ja napisałem ogólnie o funkcjach jakie się spotyka w wyrobach JVC czy Kenwooda a czego próżno szukać u Alpine w serii lub wcale nie jest dostępne. :)

 

to tylko 701 alpinka i hdx2

 

700 ka także i HX-D2... :kijemgo:

Wiem , wiem na złośliwości mnie wzięło z rana. :wink:

Jeśli chodzi o 3 drogi z CZ702, to co prawda nie wiem jakie ma ograniczenia zwrotka lecz można się pokusić o zrobienie zwrotki pasywnej w tor TW-SR tylko do ich podziału, aktywnie podciąć je z dołu i tam puścić jeden kanał oraz na woofer już zupełnie aktywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pajonierach p88rs i 80prs nie da się zrobić 3 way bez suba :?:

 

Da się, ale mówimy o nowym do 800zł i full wypasie :)

 

ewentualnie próbować oddać na gwarancji

 

Raczej oddać jako towar "niezgodny z umową" gdyż tej usterki się nie naprawia w warunkach serwisowych. Z tego co ja się dowiedziałem to ten typ tak ma i będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pajonierach p88rs

 

Niby tak ale...

 

"Chyba jednak pozostanę fanem Alpine. Moja pseudoaudiofilska elokwencja nie pozwala mi niestety okreslic tego słowami, ale brakuje tego czegoś...

Generalnie na duży plus - detalicznośc dzwięku, krystaliczna czystosc (na Stingu ciary mnie przeszły), i to wszytsko w duzym zakresie głośności. To odróżnia Pioneera od Alpine. Głośne słuchanie po prostu nie męczy (zwałszcza góra). Brakuje mi za to przestrzenności (w 9813 było lepiej), scena jest jakby wąska, ograniczona. Za do bardzo dobra dymamika. Opóxnienia czasowe - duży minus, zawiodłem się, powiedziałbym że to raczej nieporozumienie. Samo ustawienie banalne i intuicyjne ale efekty mało zadawalające. "

 

To opinia(nieodosobniona) użytkownika tego radia opisana na innym forum.

 

I jeszcze ta (akurat mnie rozśmieszyła):

"Jesli zas o BBE i inne gadgety chodzi to... nawet nie wlaczalem.

 

Uzywam czasem AutoEQ - caly czas mam mieszane uczucia - na FLAT jakby czegoś gdzieś tam brakowało a jak AutoEQ włączę to już tego nie brakuje, tylko ze znowu gdzieś tam indziej czegoś chyba jest za dużo... wtedy wyłączam i.... :-D kolo się zamyka"

 

Reasumując każda jednostka ma swoje wady i zalety, wracając do Clarka, plusy to aktywka, full serwis ,ładne brzmienie, nówka sztuka poniżej 800 stówek.

Minusy : Tracenie pamięci(to dobre dla fanów gmerania palcami :wink: ) Szumofon, wada , którą należy przyjąć dzielnie na klatę ciesząc innymi zaletami albo pójść w zupełnie inną stronę skoro jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem tylko procek alpiny i hdx2 pozwala na aktywny 3 way (p99rs nie sprawdzałem ale sprawdzę) , bo zakres cięcia nie pozwala innym tego zrobić (pisałem już to w jakimś temacie ...chyba o pionku którego ma pawel_luk1? ).

 

Można co prawda , ba nawet zalecają zrobić tak jak napisał Marcin (pasywka TW/Mid) , no ale to dalej nie zmienia faktu iż zwrota w 702 jest najbardziej rozbudowana ...pomijam za duże skoki czasówki i brak możliwości osobnego cięcia L i P , no ale to szczegóły przy tej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chętnie porównał granie CZ702 do mojego pionka 80PRS. Jest ktoś z Wrocka, kto ma CZ7202 i by się chciał np. na tydzień zamienić?

 

Cięcia w 3-way w 80PRS są takie:

Low LPF 25 - 250Hz

Mid HPF 25 - 250Hz

Mid LPF 1.25kHz - 12,5kHz

High HPF 1,25kHZ - 12,5kHz

 

Ja nie kumam, po co wam inne cięcia do 3-way bez suba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i brak możliwości osobnego cięcia L i P , no ale to szczegóły przy tej cenie ;)

 

Szczerze mówiąc nie spotkałem się ze strojeniem z innymi cięciami , dla każdej ze stron , ale może jeszcze za dużo mam mleka na wąsach... :wink:

Myślę ,że to naprawdę szczegół i 95 % użytkowników z tego nie skorzysta.

Jeśli chodzi o czasy to możesz rozwinąć Powallka kwestię o co chodzi z tymi za dużymi skokami? To już nie pierdoła bo może rozsypać skupienia w pewnych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...