Skocz do zawartości

[Corolla E12] Car audio za 2000 zł


kontomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post, więc - po pierwsze - witam wszystkich.

 

Przechodząc do rzeczy...

Na dniach przesiadam się do Corolli E12, na którą z utęsknieniem czekałem ostatnich kilka tygodni i jak tylko wypróbuję samochód i będzie wszystko OK - myślę, żeby założyć do niej jakieś solidniejsze audio, bo z tego co słyszałem to fabryka raczej nie rzuca na kolana. Na początek zaznaczę, że będzie to moja pierwsza instalacja car audio, więc nie mam tutaj za dużej wiedzy i doświadczenia, ani nawet określonych preferencji, dlatego zwracam się do Was o pomoc. Po wstępnym rozpoznaniu tematu udało mi się jednak m/w ustalić na czym by mi zależało. Kilka wstępnych informacji:

- Zależy mi zdecydowanie na jakości dźwięku (a nie na drganiu wszelkiej materii w promieniu 100m).

- Słucham bardzo różnej muzyki, ale przybliżony profil to będzie dość "basowa" elektronika, w szczególności hip-hop, house, drum'n'bass.

- Budżet to pi razy oko 2000 zł (razem z robocizną, bo chcę to komuś dać do wykonania).

 

Z racji tego, że nie mam doświadczenia w temacie, planuję podejść do sprawy 2-etapowo i najpierw zbudować sobie podstawową instalację na przodzie, a później ew. jak mi urośnie apetyt wraz z jedzeniem ;) (i dojdzie trochę funduszy), dołożyć subwoofer.

 

To, o czym mówimy, dotyczy 1-szego etapu i wyobrażam to sobie tak:

1) radio (myślę, że może być używka, ale byłoby super jakby miała support do iPoda),

2) wygłuszenie przodu,

3) zestaw odseparowany na przód,

4) wzmacniacz 4ch (4ch, żeby zostawić sobie "furtkę" pod ew. subwoofer w przyszłości).

 

Idealnie byłoby, jakby zabudową przodu udało się uzyskać bas, który mnie usatysfakcjonuje (a tak zapewne będzie, bo to pierwsze car audio - ciekawe tylko na jak długo to styknie). Subwoofer dostawię tylko, jeśli będzie taka potrzeba. Szczerze mówiąc, zastanawiam się czy to w ogóle jest sensowne i czy nie lepiej kupić jakiś wzmak 2ch i podarować sobie subwoofer. Najwyżej dorzucę go w następnej instalacji. Mam tutaj pewne wątpliwości. Nie wiem tak naprawdę czy koncepcja podpięcia suba w przyszłości mocno rzutuje na zabudowę przodu w tej chwili, więc może ew. warto rozważyć oba warianty tzn. z możliwością dostawienia suba za jakiś czas i bez takiej możliwości.

 

Widać więc, że poszukuję czegoś bardziej budżetowego, co myślę, że na początek jest dobrym podejściem. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak razem z robocizna to za wiele na sprzet nie zostanie ;) 300wygluszenie z 200montarz okablowania i wzmaka ewentualnie radia , 150 montarz przedniego zestawu kable 100 Czyli zostaje jakies 1200-1300 na sprzet

- Radio 500 (np.KENWOOD KDC-BT814UY - http://www.allegro.pl/item1083550885_kenwood_kdc_bt814uy_bluetooth_polot_karton.htm )

- glosniki 500 (np. Focal Polyglass V2 - http://www.allegro.pl/item1080006915_focal_polyglass_v2_zestaw_16_cm_tweeter_zwrot.html )

- wzmak 300 ( np. ALPINE 3539 http://www.allegro.pl/item1087675985_alpine_3539.html , STEG AQ 45.4x - http://www.allegro.pl/item1080165585_wzmacniacz_samochodowy_steg_aq_45_4x.html )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przemyślałem temat tego subwoofera i chyba sobie jednak odpuszczę, bo dość często będę potrzebował bagażnika. Interesuje nas więc wzmak 2ch do napędzenia przodu no i w tej sytuacji nagłaśniał będzie tylko system przedni. Dodam jeszcze, że co do sprzętu to wolałbym "nówki", ew. tylko radio używane. BTW: gdzie się w takiej sytuacji wsadza wzmacniacz? Bo domyślam się, że nie do bagażnika, żeby ciągnąć kable w tą i z powrotem. Edytowane przez kontomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka montujesz tam gdzie ci sie zmiesci z reszta jak nie chce ci sie samemu tego robic i zaplacisz gruba kase to monterzy niech mysla gdzie to zamontowac , z nowych sprzetow nie ma nic godnego polecenia , przod musi byc jakosciowy i na tym sie nie oszczedza szczegolnie ze ma grac bez suba czyli musi miec moc i powinien miec jakosc za 500zł nowy wzmak nie ma ani mocy ani jakosci glosniki rainbow sax mogly by byc radio jak wyzej ale wzmakow dobrych nie widze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma być suba , to polecam zestawik r6a z DLSa . Potem do tego audison vr209 (na naszej giełdzie nawet jest)i będzie OK . Ten Kenio z linka Sandersa to naprawdę wysoki klocek w mikro cenie ;)

 

PS: jest też 6544 za 400zł , niby niżej ale ma proca na pokładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders, powalla, dzięki za Wasze opinie.

 

@sanders: czy wg Ciebie zwiększenie budżetu o 5 stów (więcej nie ma opcji) do 2500 zł znacząco zmienia sytuację i pozwoli już wybrać coś sensownego? Zapytam jeszcze przy okazji, bo widzę, że też mieszkasz w Poznaniu: mógłbyś polecić jakąś firmę/człowieka, który stosunkowo niewielkim kosztem zrobi mi porządnie taką instalację?

 

Co do używanego sprzętu to prawdę mówiąc mam drobne obawy w przypadku elektroniki, wynikające z doświadczenia zakupów na Allegro. Dlatego też wolałbym nówki.

Edytowane przez kontomen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontomen - jezeli chodzi o firme godna polecenia to

Firma Handlowo - Usługowa

DEMOCAR

Łukasz Drozdowski

ul. Pawłowskiego 7

60-681 Poznań

co do zwiekszenia kwoty to napewno mialo by to wplyw na wybor sprzetu propozycji radia nie zmieniam natomiast tak jak POWALLA wspomnial DLS R6A lub Hertz HSK na przod i audison byby rewelacyjny ale nie zamerzam na sile cie przekonywac do uzywek , ja niestety przegladajac allegro nie widze wielu ciekawych sprzetow jezeli chodzi o wzmacniacze jedyne na czym zawiesilem oko bo parametry sa ciekawe a firma godna to SOUNDSTREAM LW4.620 ale nie sluchalem i sie nie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem, że jednak zaczaję się przez jakiś czas (zabudowę będę robił za miesiąc) na Allegro w poszukiwaniu sensownej używki wzmacniacza. Na chwilę obecną patrzę na Alpine i tutaj pytanie - które modele są warte uwagi? Ew. podpowiedzcie jeszcze jakieś wzmaki, na które warto byłoby zapolować. Oczywiście wszystko w kontekście DLS R6A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem, że jednak zaczaję się przez jakiś czas (zabudowę będę robił za miesiąc) na Allegro w poszukiwaniu sensownej używki wzmacniacza. Na chwilę obecną patrzę na Alpine i tutaj pytanie - które modele są warte uwagi? Ew. podpowiedzcie jeszcze jakieś wzmaki, na które warto byłoby zapolować. Oczywiście wszystko w kontekście DLS R6A.

 

Np. 3539 - masz 2x150W RMS :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, na 3539 już się czaję. Ale czy to jedyny wzmak godny zainteresowania? BTW: gdzieś czytałem, że ludzie mają obawy przed old-school'owymi Alpine'ami ze względu na brak filtrów. Nie do końca wiem prawdę mówiąc o co tutaj chodzi, ale w przypadku takiego zestawu, o którym mówimy należy się tym przejmować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej poszukać czegoś konkretniejszego?Widziałem RF'a 400.4 niby mocy mniej ale 4 kanały i jakość znacznie lepsza.Załatwia przód i całkiem przyzwoity sub(nawet 2 ohm).

 

 

wpadl mi ten sam w oko, jezeli bez suba to mozna w bi-ampie, dzieki karta mozna wszystko pociac na wzmacniaczu

 

wg danych niby tylko 50W, ale z pewnoscia jest wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadl mi ten sam w oko, jezeli bez suba to mozna w bi-ampie, dzieki karta mozna wszystko pociac na wzmacniaczu

 

wg danych niby tylko 50W, ale z pewnoscia jest wiecej

 

 

rockford moze i ma tylko 50w ale zawsze mozesz zrobic mostek i wtedy bedzie ze 200 :)

ja tez kupilem sama 4 kanalowke z mysla o mostku na przod i nawet taniej to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z innymi wzmakami Alpine, np. 3541? Pojawiło się coś takiego na Allegro i nie wiem jak do tego podchodzić. Póki co padły pochwały tylko co do 3539 i 3544. Tymczasem widuje się np. 3541 albo 3545. Co z nimi? Inna sprawa, że straszycie tutaj, że R6A pod wzmakiem Alpine może mieć nieco zbyt detaliczną górę, co niezbyt mi odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Wydaje mi się, że przynajmniej mniej więcej wiem, co kupić. Jeśli ostatecznie zdecyduję się na DLS R6A to zaczaję się na jedną z wymienionych przez Was Alpine na Alledrogo. Spróbuję gdzieś wykombinować sobie odsłuch, żeby zobaczyć czy ta góra faktycznie nie będzie zbyt ostra dla mnie i w razie czego jest jeszcze alternatywa w postaci Rainbow SAX, które też polecaliście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...