Skocz do zawartości

Wzmacniacz na przod


ZikZag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tematow o wzmacniaczach na przod jest duzo, ale zazwyczaj polecane piece sa bez HPF. Wzmacniacz ma napedzac mi Signaty H16, wiec hm.. 2x70-80 W fajnie jak by mial, ale nie koniecznie powniewaz, nie slucham czesto glosno. Obecnie gra Velocity, jest w sumie " dobrze " ma troche mocy a jakosci tak " akceptowalnie ". Dla ciekawosci podlaczylem Axtona w/n i ni w zab nie udalo mi sie go ustawic pod swoje wymagania dzwiekowe ( przed podlaczeniem bylem pewien ze nie uslysze roznicy ). Axton ma prad, to fakt, trzyma je ladnie w ryzach, i swietnie pomaga im kopac :) ale z jakoscia to juz cienko zestawiajac z Velocity 275. Szukam wzm. w miare taniego powiedzmy, MAX do 200 zl z przesylka. Dopiero zaczynam grysc temat przodu i jakosci :)

 

Co do preferowanego typu muzyki, brzmienia. Raczej HH, ale rowniez czasem Rock, czy tez jakies Dance :)

 

Znajdzie sie cos fajnego, cieplego ? Oczywiscie uzywki, nie musza byc aktualnie na all, ale mniej wiecej bede wiedzial czego szukac.

 

Z gory dziekuje za kazde opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nawet polowy funkc. nie rozkminielem w tym radiu, ale z tego co doszedlem to moge podbic/sciszyc (+/- db ) w pewnych 60, 80, 100, 120 Hz ale to i tak jak tym ustawiam to rowniez SUB. Jesli ktos wie jak sam przod pociac w radiu, to prosze o wskazowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze nawet polowy funkc. nie rozkminielem w tym radiu, ale z tego co doszedlem to moge podbic/sciszyc (+/- db ) w pewnych 60, 80, 100, 120 Hz ale to i tak jak tym ustawiam to rowniez SUB. Jesli ktos wie jak sam przod pociac w radiu, to prosze o wskazowki.

Przytrzymaj dłużej klawisz, którym ustawiasz korekcję czasową(pod gałką, środkowy klawisz) oznaczony T.CORR. Masz nad nim napisane X-OVER.

Możesz w nim ustawić HPF dla kanałów front i rear oraz LPF(niezależnie) dla kanału SUB.

Ustawień dokonujesz klawiszami obok gałki.

Z tego co pamiętam to "Band" zmieniasz wyjście które regulujesz. "source" zmieniasz nachylenie zbocza(nie wiem czy w 9812 jest to dostępne, ja miałem 9815), a przyciskami dalej i wstecz zmieniasz częstotliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor, wielkie dzieki :)

 

Dlugie T.CORR daje HPF albo LPF, na jednym z nich klikam band albo source wtedy zmieniam 80, 120, 140, 160 Hz. LPF dziala tylko na subie. Dziala, nie wiem jak ma sie do tego ze bylo ustawione na wzmacniaczu ciecie i robilem w radiu, tak czy siak jest roznica, wiec dziala :)

 

W takim razie, szukam wzmacniacza, cieplego, z pewnym jajem :) Czesto nie slucham na 80 % wiec mocowo nie musi byc mega mocny. Jak mam w radiu do 35 to max sluchalem na 22 :) Mnie bardziej ciesza smaczki :P

 

Tak jak pisalem w pierwszym poscie, cos do 200 MAX z przesylka z jakims tam nagieciem ceny jesli bedzie cos godnego. :P

 

Z gory dzieki za propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Próbuję włączyć ten HPF i jak ustawiam na 80HZ na przednie głośniki to tnie mi również suba czego oczywiście nie chcę, ktoś wie co mogę mieć źle ustawione? Nie widzę tam możliwości zmiany wyjścia front/rear/sub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek679, jezeli tniesz na radiu....to chyba masz zle podlaczone rca...widze w podpisie jakie masz radio i masz oddzielne sterowanie subem(inne wyjscie rca)...wiec pod to podlanczasz suba...chyba ze masz jedna pare rca i pozniej rozdzielaczem dzielisz sygnal...to dlatego jak tniesz na radiu to suba tez Ci tnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969, wzmacniacz napewno godny polecenia, ale jednak troche za malo tej mocy i boje sie ze z radiem to bedzie zbyt wysoko tonalnie, a ja bardziej wole przod naturalny jak i cieply, jak czasem w miare rozsadku zejdzie nisko i mocowo kopnie w nogawke.

 

Raczej wolal bym chyba cos z sony xm, tylko ze ja nie mam pojecia ( czyt, nie mialem nawet ich w lapkach ) A moze tak:

 

AUDISON SRX2 ?

Quadral traffic krypton ?

 

Nie spieszy mi sie mocno ale .. Ciekaw jestem innej jakosci ktora daje mi w pewien sposob velocity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wcale nie piszę, że 3517 jest audiofilski -> porządny wzmacniacz za wg mnie małe pieniądze. Z końcówkami mocy radia porównywać może nie warto gdyż ma ze 2 razy więcej prawdziwej mocy.

Uważam za dobry wzmacniacz 6020 jednak raczej wątpię abyś go znalazł za 200 zł (ja za tyle bym go nie sprzedał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalu aukcyjnym jest licytacja mojej alpiny 3517, Sanders156 jakiś czas jeździł z tym modelem więc bezstronnie może się o niej wypowiedzieć.

 

 

Tak to fakt ze bylem posiadaczem tego wzmaka , jezeli chodzi o jego gre to naprawde dynamiczne malenstwo z moimi tweeterami swietnie sie zgrywal a i woofery nie narzekaly na brak mocy , bylem w szoku ze tak wiele potrafi , w gornych rejestrach moj obecny wzmak nie dorownuje tej apince ale na dluzsza mete powrocilem do mocy na woofery bo lubie czasami naprawde glosno posluchac wiec dla zdrowia mojego systemu musi on byc dobrze dowatowany zebym z rozpedu w przester nie wpadl i tylko dlatego sie rozstalem z ta alpine

 

 

Ale polecam wart kazdej złotówki ( do 150zł ) :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przemyslalem to i moze lepiej by bylo poszukac wzmacniacza jakiegos fajnego uzywanego w 4 kanalach i bym wooferki podlaczyl pod jeden kanal a pod drugi ( kupil bym neo 25 razem z zwrotkami ). Wiecej zabawy, ale jak dla mnie wieksze pole do manewru :P . Sony xm 4040, moze dap 6040, macrom M2A.4000 ? Cos mocnego ale i z jakoscia, cena hmm.. zalezy od klocka ale max 250 zl no chyba za cos naprawde fajnego by sie trafilo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blackdragon8904 napisał/a:

ale za to napewno na HPF nie mozna robić mostka :P ... to wiem z doswiadczenia :P

 

 

 

A dlaczego nie ? :P Pomija kwestie ze HPF na suba zwykle jest bez sensu :P

 

Gdy robiłem mostek i miałem HPF włączony i chcialem estradowy głosnik 4 omowy podłączyc to mrygał CLIP, i PROTECT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969, wzmacniacz napewno godny polecenia, ale jednak troche za malo tej mocy i boje sie ze z radiem to bedzie zbyt wysoko tonalnie, a ja bardziej wole przod naturalny jak i cieply, jak czasem w miare rozsadku zejdzie nisko i mocowo kopnie w nogawke

 

Woofery nie koniecznie muszą dostawać dwa razy więcej mocy niż same mają.

Inaczej ma się to, jak wiadomo do subwoofera, tam musi być zapas mocy.

W moim przypadku woofery 100W w RMS'ie dostają niby 2x25W z Oriona HCCA 225R i czasami nie wytrzymują tych 25-pięciu Wat, nie ma tu mowy o żadnych przesterach.

Tak samo zagrały jak podpiąłem Audio Art 50HC, też ma 2x25W RMS i powiem Ci, że śmiało

można jeździć bez suba, na samych wooferach basu styka aż nadto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Naprawdę kiedyś Wat-y były inne (może to co teraz robią uwzględnia inflację :P ).

Dziś podpiąłem sobie do auta stary wzmacniacz ( 4 x 40 Wat ; 2 x 160 Wat w mostku :P ). Chciałem go sprawdzić gdyż jest to jedyny z posiadanych przeze mnie którego budowa oparta jest na technologii VFet i .....

Z zestawem przednim i subwoofer-em (Aliante 12) radzi sobie bez problemu :rotfl: -> na jakiś czas pozostanie w instalacji :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzidzi_2006, wiem, ze mozna jezdzic bez suba.. ale.. axtonem nie napedze signatow, owszem maja moc i ladnie nimi miota, ale jakosci jako na przod nie maja za grosz.. velocity dawal mniej mocy ale jakosci wiecej, by takim srednim akceptowalnym wzmakiem, ale poszedl do ludzi poki byl cos wart :hyhy: teraz pomyslalem ze bez sensu pedzcic oryg. tw przez radio, wiec moze tak neo 25 na jeden kanal a na drugi wf signaty H16 ? Co o tym myslicie ? Czy kupic odzielny wzmak na tw ? :P

 

Grzegorz1969, nie podales modelu wmaku, nie sugeruje sie suchymi danymi z papiurka :rotfl: . Kieeeedys na to partrzylem :P teraz szukam czegos z pewnym jajem i nie wiem jak to wszystko, w miare tanio i ladnie polaczyc :P .. W sumie to bym wymienil juz wszystko .. ale powoli boje sie o bakcyla.. yy .. tyl, wymienic, przod, wymienic, wmacniacze wymienic, sprzedac, szukac, dokupic.. itd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969, nie podales modelu wmaku, nie sugeruje sie suchymi danymi z papiurka :P . Kieeeedys na to partrzylem :rotfl: teraz szukam czegos z pewnym jajem i nie wiem jak to wszystko, w miare tanio i ladnie polaczyc :P .. W sumie to bym wymienil juz wszystko .. ale powoli boje sie o bakcyla.. yy .. tyl, wymienic, przod, wymienic, wmacniacze wymienic, sprzedac, szukac, dokupic.. itd :P

To nie chodzi o to abyś kupił taki akurat wzmacniacz gdyż :

Ten wzmacniacz o którym napisałem ( nazwijmy go X ) sprawdził się :

1) W mojej aplikacji (mam inną jednostkę sterującą i inne tweeter-y niż Ty) ;

2) Według mojego gustu ( nie koniecznie takiego samego jak Ty masz ) .

Jeśli będziesz w mojej okolicy i będziesz chciał posłuchać nie ma sprawy zapraszam wyrobisz sobie własne zdanie na temat tego jak gra taka aplikacja ale ...

wcale to nie oznacza że z Twoim radiem i Twoimi głośnikami umiejscowionymi w miejscach przez Ciebie wybranych będzie grać tak samo.

 

Chcę tylko uświadomić Tobie, że suche dane nijak się nieraz mają do tego co słyszysz :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz1969, wiem o tym, ze dane z papierka sa tylko namiastka tego jak to bedzie grac. Oczywiscie tez wiem, ze np. takie same glosniki Hertz-a w roznych samochodach rowniez inaczej zagraja. Mialem mozliwosc posluchania w Hondzie i w Corsie takich samych glosnikow tylko ze pod innymi jednostkami ( Pionek i kenio ) I jak dla mnie ladniej zagraly pod kenwood-em. No ale wracajac do tematu.

 

Czy ma prawo bytu, taka opcja jaka wymienilem ? Wzmacniacz 4 kanal. i wf x2 i tw 2x. Zadne mostki. Nie chce drogiego wzmacniacza, bo cos czuje ze poslucham i pozniej zmienie :P . Narazie moge sugerowac sie waszymi opiniami dotyczacymi jakosci, mocy jak i zachowania w pewnych rejestrach dzwiekowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...