Skocz do zawartości

Home Audio - jakieś propozycje Wzmak, CD, Kolumny


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

od dłuzszego czasu męczy mnie nowy temat "Home Audio" coby sobie jakieś "grajdło" w domu lepsze postawić.

 

Tutaj jest pewnie podobnie jak w CA ze sprzetem co sprzet to inne brzmienie wiec najlepiej posłuchac ale o tyle jest łatwiej ze jest to pokój a nie kubatura samochodu :D i pewnych charakterystyk wzmaków, cd-player'ów czy głośnikow (kolumn) nie zmienisz zawsze czyms sie wyróżniają.

 

Od razu zaznaczam, żadne pseudowieże, amplitunery, czy inne cudawianki nie wchodzą w grę. Tylko i wyłącznie wzmak stereo + cd player i 2 kolumny.

 

Wiem ze w domu tez sa pewne zasady chociazby wielkość pokoju, czy ma skosy w jakiej odległosci głosniki stoja od sciany i jeszcze wiele innych. Rowniez sie dowiedziałem ze np. w pokojach powyzej 16-17m^2 mozna juz co nie co podziałać z kolumnami podłogowymi bo w mniejszych pomieszczeniu to chyba tylko monitorki.

 

Jako ze mam 18,7m^2 pokoj, bez skosów , teoretycznie w kwadracie to juz na podłogowe mogłbym sie szykować. Poza tym za jakiś czas będe zmieniał mieszkanie na większe wiec przypuszczam ze i pokoj sie powiekszy (niż zmniejszy).

 

No i dalej to już nic nie wiem :D, nawet nie wiem jakie limity kwotowe tutaj rządzą i na co warto zwrocić uwage.

 

Na pewno chciałbym mieć brzmienie zblizone do tego co mam w aucie. Czyli zrownoważenie tonalne, góra nie mdła tylko tylko detaliczne ze szczegółami ale nie zbyt przejaskrawiona, odnosnie srednicy za duzo sie nie wypowiem ale powinna być ale sie nie wyrywać przed szereg no i dół dobrze zarysowany ale nie twardy bardziej miekki lecz nie rozlazły. Nie wiem jakbym mogł jeszcze to okreslić....

 

Muzyka oczywiscie w duzej mierze współczesna RnB, POP, HH i trance ale rowniez i od czasu do czasu cos ambitniejszego Blues'ik, Jazz'ik itp.

TO co wiem na pewno to żaden Metal, Hardcore i nie polska muzyka i inne tego typu.

Wykonawcy ktorych słucham (Akon, Timbaland, Madonna, Tiesto, Armin van Burren, Melanie Fiona, Beyonce, David Guetta, Black Eyed Peas, Sting, U2, Dire Straits itp.)

 

Cena no tu mam zagwozdke. Na pewno na przykładzie CA mam nauczke ze tanio i dobrze nie idzie w parze. I na początku jak zakładałem ze do 3 tys zrobie sobie porządne granie to sie z tego szybko wyleczyłem jak jeszcze załapałem bakcyla i teraz juz chyba troche ponad 10 tys poszło na to (tak przypuszczam), wiec tutaj cena powiedzmy że:

 

wzmak ok 2 tys.

cd-player ok 2 tys.

kolumny ok 2-2,5 tys.

 

Kabli nie licze bo RCA zrobie sobie sam a głosnikowe juz kupie odpowiednie.

 

Oczywiscie wzmak i cd'ek mogą byc jak najbardziej uzywki, zeby kupić cos konkretnego (co kiedyś kosztowało sporo a teraz w podanym wyżej budzecie mozna juz wyrwać), Kolumny wolałbym nowe no i oczywiscie podłogowe. Oczywiscie bez subwoofera. Klasyczne 2 kolumny stereo.

 

Oczywiscie powyzej podane kwoty są elastyczne, jesli z jakiejs pozycji lepiej zabrać i dolożyć do czegos innego to OK bo tak powinno być lepiej to OK. To nie jest ścisła reguła ze na to tyle i kropka.

 

jesli macie jakieś doswiadczenia i chcielibyście sie podzielić - "feel free"...... To nie jest na już poprostu chciałbym pomału badać temat i juz mniej wiecej zarysowywać sobie pewne granie w domu. Na razie słucham sobie w samochodzie i to mi wystarcza.

Juz mi chyba odszedł pęd to sprawdzania codziennie allegro co i jak i co by jeszcze zmienić. W obecnej konfiguracji nie zmieniam juz nic. To co zostało to zabudowa tego i zwrotki. Jak bede mial kase toto zrobie jak nie bede słuchał tak jak jest bo mi odpowiada. Juz teraz skupiam sie na słuchaniu a nie przewalaniu tony gratów przez samochod.

 

Aha i jeszcze jedna ważna rzecz, sprzet ma być do jakościowego grania a nie do robienia hałasu w domu. Oczywiście lubie głośniej muzyki posłuchać ale tak jak mówie jak najlepsza jakość za te pieniądze.

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Postaram się pomóc gdyż siedze juz troche czasu w Home audio jak i w Home theater system czego nie moge powiedziec o CA, więc może się zrewanżujesz przy pomocy w doborze radia :D

 

Jak zauważyłem masz upodobania muzyczne zbliżone do moich. Z tym że ja bardziej w kierunku jazzu i klasyki ale NVM.

 

Kwota która dysponujesz na sprzet pozwoli ci naprawdę złożyć ciekawy sprzęt. Niestety na wstepie dodam ze w doborze cd playera, ani troche nie pomoge ,gdyż nigdy nie miałem i nie planuje takowego posiadac - poprostu jest mi zbedny gdyż muzykę odtwarzam z innego urządzenia.

 

Kolumny:

Do 2,5tys masz naprawdę wielkie pole do popisu. Nie będę wymieniał ci sprzetu który jest chwalony np. na forach przez ludzi którzy zapewne nigdy go nie słuchali albo który PODOBNO gra tak a nie i naczej i jest taki, a nie inny bo nie w tym rzecz. Ja z problemem doboru kolumn walczyłem ponad rok i cieżko mi było wybrać. Powiem Ci co ja wybrałem , czego odsłuchiwałem i co porównywałem. Nigdy nie sugeruj sie opiniami ludzmi z for itd. Nawet moją pomimo ze wydaje sie (badz nie) wiarogodna. PAMIETAJ! Kupujesz sprzet dla siebiei to tobie ma sie podobać dzwiek czy wygląd tych kolumn a nie komuś. To ze ktos na pisze ze Hertze ESK mają bardzo ostrą góre, to tylko jego ocena. Tobie może ta ostrość nie przeszkadzać i glosniki mogą Ci przypaść do gustu. Oczywiście to tylko przykład z tymi hertzami i nie bede ciagnął tematu bo siedzisz w CA jak widze długo i zapewne wiesz w czym rzecz... Poza tym w CA to zupełnie inna sprawa z doborem glosników, niz w homeAudio kolumn.

 

W każdym szanującym sie sklepie HI-FI / HI-END sprzedawca Ci powie to o czym wspomniałem: Nie kieruj sie czyimiś opniami, to że sprzet komuś nie pasuje to jego sprawa, ty masz być z tego zadowolony a nie ktoś bo to ty będziesz pozniej tego słuchał DLATEGO:

 

Jak widzę mieszkasz w Warszawie, a tam sklepów audio na poziomie w których mozesz dokonać odsłuchu jest pełno. I taka opcję ci zalecam tylko i wyłacznie. Ja zrobiłem tak samo. Poszedłem do salonu, przesiedziałem kilka godzin, przyniosłem swoje płyty i słuchałem, a pracownicy sklepu tylko zmieniali kolumny i parzyli mi kawkę. Przesłuchałem ok. 10 par kolumn w jednym sklepie i zdecydowałem na te które mi przypadły i do gustu i do ucha. w moim wypadku były to Kef'y C7.Nastawiałem sie na serię IQ ale te pomimo ze droższe dla mnie grały poprostu gorzej, nawet szanowny pan w sklepie powiedzał, że wiele osób tez twierdzi ze seria C gra lepiej od tej nizszej IQ.

 

Ampli:

 

Tutaj tak samo, idziesz do sklepu, testujesz pod wybranymi wcześniej kolumnami i kupujesz. Warto liczyc na pomoc pracowników sklepu(tak było w moim wypadku). Wiele mi podpowiedziano, gdyż własciciel sklepu miał niesamowitą wiedzę nt. elektroniki i wzmaków, a przed wszystkim co w nich siedzi i mi doradził. Doradził naprawde konkretnie. Wybór padł na Cambridge Audio Azur A650 który porzednio sprawdziłem i porównałem z modelami niższymi i modelami innych producentów. Tutaj tez jest nieco paradoks bo w jednym sklepie na półkach same wzmaki Creeka,Cambridge i NAD i jakies lampy nie znanych MI marek. Gdy zapytałem o cos typu HK, Yamaha, onkyo itd, to sprzedawca uprzejmnie poinformował ze on "badziewia nie sprzedaje". W drugim zaś pełno było 'niszowego' sprzetu typu wlasnie yamaha, h/k, denon, pioneer - brak NADA ,CREEKA i Cambridge'a, a na pytanie do sprzedawcy odnośnie tych marek odpowiedz brzmiała coś w stylu: panie cos pan... nie chce zeby pozniej gadali ze na ulicy XY wciskają chłam.

 

 

 

Sam przesluchiwałem JBL'e e100, wharfedale Evo, canton, jamo, Kefa reference, monitor audio, heco, dali ikon(lipa jak dla mnie, nie polecam) i nie zyjacego juz chyba tonsila.

 

Wszystkie kolumny grały swietnie a zwłaszcza ze najtansze podlogówki naczynały sie w sklepie od 1300zł za pare. Ja miałem do dyspozycji 3- 3,5k zł a wybrałem za 2100. Nadrobiłem na wzmacniaczu i kablach.

 

Moja rada; Googluj Audio Warszawa i leć na odsłuchy. Nawet jak sie nie zdecydujesz to nic nie tracisz poza jak dla mnie mile spedzonym czasem, delektując się kazdą nutą wypływającą z tych wytwornych przetworników niczym pyłek kwiatowy na purpurowej polanie:)

 

 

W razie pytań sluze pomocą/ Pozdro

 

 

Asi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

w moim wypadku były to Kef'y C7.Nastawiałem sie na serię IQ ale te pomimo ze droższe dla mnie grały poprostu gorzej, nawet szanowny pan w sklepie powiedzał, że wiele osób tez twierdzi ze seria C gra lepiej od tej nizszej IQ.

 

Deja Vu :) takiego samego wyboru dokonałem.

Dla potomnych (bo ze względu na datę nie dla autora), wg wymagań założyciela tematu to nie koniecznie KEF podejdzie. Doszukiwał bym się raczej czegoś z Monitor Audio. KEFy ze względu na "mandarynkowy" wysokotonowiec który jest bardzo szczegółowy.

 

Wybór padł na Cambridge Audio Azur A650

 

Nie wiedzieć czemu ale akurat KEFy z nim brzmią najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście po przesłuchaniu wielu sprzętów wybrałem mi najbardziej odpowiadający sprzęcik :)

W tej chwili w domku plumka sobie nazwany wcześniej przez sprzedawcę aiksona chłam :) HK 980 w duecie z HD 980 do tego infinity beta 50 i mamy super zestawik do szybkiej i nieco mocnej muzyki :)

Mówiąc krótko za ok 5000 zł mam fajne granie :)

Edytowane przez bury22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili w domku plumka sobie nazwany wcześniej przez sprzedawcę aiksona chłam :) HK 980 w duecie z HD 980 do tego infinity beta 50...

 

Kolego szanowny, czytaj ze zrozumieniem proszę ! \/

 

Gdy zapytałem o cos typu HK, Yamaha, onkyo itd, to sprzedawca uprzejmnie poinformował ze on "badziewia nie sprzedaje".

 

Asikson, a nie aikson !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili w domku plumka sobie nazwany wcześniej przez sprzedawcę aiksona chłam :) HK 980 w duecie z HD 980 do tego infinity beta 50...

 

 

Kolego szanowny, czytaj ze zrozumieniem proszę ! \/

 

Wyświetl postUżytkownik asikson dnia 24 styczeń 2011 - 21:46 napisał

Gdy zapytałem o cos typu HK, Yamaha, onkyo itd, to sprzedawca uprzejmnie poinformował ze on "badziewia nie sprzedaje".

Przecież właśnie to napisałem co przytoczyłeś :) że sprzedawca u którego byłeś nazwał to chłamem ( badziewiem )wiec to chyba nie ja muszę czytać ze zrozuieniem :)

 

Asikson, a nie aikson !

Za literówkę przepraszam , S mi się zjadło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie to jak to jest?

Sami robicie swoje samochody, gluszycie drzwi, lepicie slupki, zabudowy, skrzynie do subow a kupujecie gotowe kolumny? :dobani:

Nie tedy droga. Kolumny tez powinny byc rowniez DIY.

Mdf, fornir, lakier, glosniki, zwrotnica i macie gotowe kolumny za kilkadziesiat procent ceny fabrycznych.

Za 2 tys zlozycie kolumny ktore w sklepie kosztuja ok 8-10tys.

Wystarczy rozejrzec sie w ofercie importerow glosnikow, znalezc fabryczna konstrukcje na tych glosnikach i isc do salonu posluchac.

Polecam poczytac:

http://www.diyaudio.pl

Edytowane przez lklukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej jest sklepać skrzynkę pod kocyk , a inaczej zrobić to pod fornir . Sprawa druga to że w moim aucie wszelkie niedoróbki są widoczne tylko dla mnie* a w domu ... jesu ile razy by żona spojrzała na "niedoróbkę" to miałbym to "na talerzu" . Najlepsze w HA jest możliwość odsłuchu, ba wypożyczenie do odsłuchu we własnych pieleszach domowych to już prawie norma, no ewentualnie zataszczyć swój wzmacniacz do sklepu nie jest też mega problemem .

 

*ma swoje auto i ze mną jeździ okazjonalnie i jak już jedzie , to z synkiem na tylnej kanapie ;)

 

 

PS: niedawno ostro myślałem nad DIY kolumn jednak lenistwo wzięło górę ... może kiedyś dorosnę do tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mdf, fornir, lakier

 

Robiłeś to kiedyś? Jak miał bym robić DIY to na 100% nie użył bym mdf pod fornir, no chyba że pod obłóg ale tu już prasa jest wymagana.

Moje front-kolumny kosztują jakieś 2k I aby to było zrobione tak jak jest przez producenta (efekt zewnętrzny) to musiałbym na to wydać około 1k - nie chciało by mi się :)

 

A zrobić porządne kolumny podłogowe tez nie jest tak prosto - to nie tylko zewnętrzna skrzynka i przetworniki :)

 

PS

Odnośnie fornirowania to wiem o czym mówię bo moja priv firma zajmuje się renowacją antyków oraz produkcją mebli stylizowanych na stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem i nie jest to wcale takie trudne

wg mnie latwiej jest klasc fornir na mdf

zreszta mdf jest latwiejszy w obrobce

dobry klei ktory szybko schnie (moment), plyta do docisniecia tego wszystkiegoi latwy w obrobce fornir. Sprzedawca w sklepie pomoze wybrac fornir "na pierwszy raz".

 

A na poczatek proponuje jakies male monitorki.

To weekend pracy no i potem lakierowanie co ok 24h.

Polecam sprobowac.

 

Dreamerek za 2tys mial bys monitorki warte duzo wiecej w sklepie np na przetwornikach usher lub seas. Skrzynie mozesz zamowic gotowe i ofornirowane (jak ci sie nie chce robic) i spokojnie sie w tej kasie wyrobisz.

 

tu kilka fotek forniru:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/795d4750597778f6.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb1417d6a46dc78a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4017f821d7ecec6e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2204283382e730e9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55a7626629155efc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie chca sie bawić i wolą przepłacic i miec na gotowo tak jak ja... Ja nie mam do tego ręki, a wiem co to za robota choć kiedyś sam zrobiłem monitorki ale tak budżetowo za ok 200zł i grają do dziś bardzo ładnie tylko troche nie szczelne i dmuchają bokiem;( musze sie za nie wziąć choc i tak ich tylko w kinie uzywam). gdybym umiał zrobic dobre zwrotki samemu to pewno pobawil/poeksperymentował bym troche choć ja tam wole CA i mdf, a zywica(laminowanie) to juz w ogole mój zywioł, zwłaszcza jak dam za mało utwardzadza i nie chce schnąć i mam piękną papkę z która nic sie nie da sie juz zrobic :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...